Trzy typy cykli sterydowych

Cykle sterydowe można rozbić na trzy kategorie.

Oto one:

Cykle przybierania masy mięśniowej (bulk mass gain cycle)

Te cykle sterydowe służą zwyczajnie przybieraniu masy. Trudno jest zachować przyrosty uzyskane podczas tych cykli, gdyż uformowana masa jest głównie przechowywaną wodą. Początkujący zazwyczaj zaczną z cyklami przyrostu masy. Cykle te są tańsze na start i można je stosować przez krótszy okres czasu.

Cykle redukcyjne (cutting cycle)

Jeżeli chcesz spalić tłuszcz i uwydatnić mięśnie, ten cykl jest właśnie dla ciebie. Korzyścią cyklu redukcyjnego jest to, iż przy odpowiednim reżimie wysiłkowym i diecie, możesz zachować większość fizycznych przyrostów z cyklu. Cykle redukcyjne nie pomogą ci jeżeli chcesz dodać, lecz wytworzone mięśnie będą lepszej jakości niż te osiągnięte dzięki cyklowi przybierania masy mięśniowej. Cykle te są droższe w utrzymaniu a koszta zależą od stosowanych produktów.

Cykl beztłuszczowo-przyrostowy (lean-bulk cycle)

Beztłuszczowo-przyrostowe cykle są dłuższymi cyklami zawierają zarówno sterydy redukcyjne jak i przyrostu masy. Cykle te zazwyczaj zawierają redukcyjne sterydy jak Equipoise oraz sterydy przyrostowe jak Dianabol.  Cykle beztłuszczowo-przyrostowe mogą trwać długo aż do 16 tygodni. Są także dość drogie w utrzymaniu, choć zależy to od sterydów, które planujesz zastosować. Cykle te są stosowane przez bardziej doświadczonych użytkowników. Jeżeli kulturysta chce przejść przez jeden czy dwa cykle w ciągu jednego roku, może optować za beztłuszczowym cyklem.

Cykle specjalne

Cykle specjalne podejmowane są przez sportowców i ciężarowców, których głównym celem jest powiększanie siły, a nie przybieranie masy. Anaboliczne sterdy jak Halotestin i Primobolan mogą zapewnić wielkie przyrosty siły. Jako iż wielu atletów i ciężarowców także musi przechodzić testy antysterydowe , muszą wybrać sterydy bardzo ostrożnie. Niektórzy nawet odnoszą się do specjalnych wykresów czasowych by określićpo jakim czasie steryd pozostanie we krwi po przyjęciu.