Cykle sterydowe i czas trwania

Poniżej jest kilka pytań, które pomogą ci poznać, które anaboliczne sterydy możesz zastosować.

  • Jakie fizyczne przyrosty planujesz osiągnąć?
  • Jak długo planujesz prowadzić swój pierwszy cykl sterydowy?
  • Jaki masz budżet?
  • Jak często możesz sobie wstrzykiwać?
  • Jakich efektów ubocznych chcesz uniknąć?

Kiedy już wybrałeś anaboliczny steryd, który planujesz zastosować i ustaliłeś dawkę, pora zdecydować jak długo planujesz kontynuować cykl i z jakiego wzorca planujesz skorzystać. Nadszedł czas rozważyć twoje cele w cyklu.

Przeciętny kulturysta chce po prostu zachować swoje korzyści, kiedy w końcu zakończy swój cykl. By zachować swój przyrost, musisz unikać strat. Straty przydarzają się twemu ciału, jeżeli nie odnowiło swojej zdolności produkcji naturalnego testosteronu, co jest powszechne pod koniec cyklu. Zachodzi sytuacja, iż twój organizm usiłuje sprostać wysokiemu poziomowi egzogennego testosteronu w twej krwi poprzez tymczasowe stłumienie własnej produkcji testosteronu. Im dłużej trwał cykl sterydowy, tym dłużej czas odnowienia.

Długość cyklu nie powinna być zbyt krótka ani zbyt długa. Jeżeli cykl jest zbyt krótki, powiedzmy czterotygodniowy, możesz nie dostrzec przyrostów, które chcesz. Prawdziwe przyrody nie poczną się ujawniać póki nie osiągniesz trzeciego tygodnia. Choć możesz przybrać masy mięśniowej w dwa tygodnie, jest to także czas w którym twe ciało adaptuje się do anabolicznych sterydów i jeżeli kontynuujesz cykl, możesz dostrzec całkiem efektywny przyrost w następujących tygodniach. Dlategoż krótkie cykle są niezalecane. Ośmiotygodniowy cykl jest minimalnym przepisywanym okresem.

Z drugiej strony, jeżeli cykl trwa ponad 10 tygodni, możesz doświadczyć problemów z odnowieniem. Inną kwestią jest fakt, iż twój organizm już wyraźnie przybrał i na tym etapie twoje zmiany mogą popaść w stagnację. W odniesieniu do tego, długie cykle nie są skuteczne i możesz dostrzec większe straty, kiedy już zakończysz cykl.