Thymosin Beta(TB4) TB-500 2mg-120zł

Masz kontuzję ? Stare niezaleczone urazy ?

TB-500 to lek dla ciebie !!! Jest to peptyd podawany metodą iniekcji , który jest stosowany podczas wspomagania gojenia, zwiększania zakresu ruchu w przypadkach urazów lub zmniejszenia bólu w czasie kontuzji. Thymosin Beta bo tak również jest nazywany zmniejsza stany zapalne. Na chwile obecną zastosowanie u ludzi jest raczej rzadkie , przeważnie stosują go osoby które lubią eksperymentować. Jednak w weterynarii Thymosn Beta jest bardzo popularny zwłaszcza np. jeżeli chodzi o konie wyścigowe, mimo tego że nie jest środkiem na receptę weterynaryjną.

Kiedy stosować ?

Osobiście sugeruje podawanie peptydu TB-500 w przypadkach różnych kontuzji , urazów, gdzie gojenie następuje powoli lub w przypadkach gdzie proces leczenie przewlekłych urazów idzie bardzo opornie.

Badania wykazały że TB-500 wspomaga proces gojenia się ran , leczy zapalenia mięśni i ścięgien, różnego typu uszkodzenia mięśni , skóry i tkanki łącznej. Wielu sportowców kiedy borykało się z urazami typu : pogorszenie elastyczności mięśni itp. , dzięki TB-500 zaobserwowało dużą poprawę. W odniesieniu do badań na koniach wyścigowych tb500 było podawane w celu zapobiegania tworzenia się zrostów.

Łączenie peptydów ?

W celach leczniczych TB-500 stosując solo jest lekiem skutecznym , jednak porównując działanie peptydu w połączeniu z innymi peptydami zaobserwowano wzrost skuteczności.

Popularnym sposobem na wzmocnienie działania TB500 było łączenie go ze środkami z grupy GHRP (czyli GHRP-2, GHRP-6, Hexarelin i Ipamorelin), lub GHRH czyli ( CJC1295 i MGF).

Tak więc wybór tak naprawdę zależy od osoby stosującej peptydy , samo TB-500 ma sens , jednak gdy chcemy wzmocnić efekt można je łączyć z innymi peptydami.

Osobiście chwale sobie łączenie TB-500 z CJC 1295 w dawkach 1 flakon CJC1295 tygodniowo i około 300mcg Tb500 dziennie , przez okres od 4 do 6 tygodni.

Dawkowanie:

TB-500 jest sprzedawany w postaci proszku w flakonach po 2,0 mg. Najlepszą ilością do rozrobienia 2mg peptydu w tym przypadku jest moim zdaniem 1,0 ml wody iniekcyjnej. Najbardziej powszechnym sposobem dawkowania jest wstrzyknięcie podskórnie całego flakonu.

W teorii wiele opisano kuracji z użyciem tego peptydu , najbardziej sprawdzony wydaje się jednak sposób gdzie dawka wynosi 2,0mg TB-500 , dwa razy w tygodniu. Czas trwania kuracji to od 4 do 6 tygodni, a następnie zmniejszamy dozę do 1 flakonu raz lub dwa razy w miesiącu , ma to podtrzymać efekt i działać regenerująco.

Badania nad peptydem TB-500 cały czas trwają, zwłaszcza jeżeli chodzi o skuteczną dawkę. Jest bardzo możliwe, że na przestrzeni paru lat doświadczenie z badań laboratoryjnych zmieni nasz pogląd na ten peptyd jak i dawkowanie. W przypadku ostrych urazów ,rozsądne wydaje się zwiększenie częstotliwości dawek do 3-4 w tygodniu , lub zwiększenie porcji nawet do 6mg tygodniowo podzielone na dwie iniekcje. Jednak przed taką kuracją zalecam rozpocząć leczenie od standardowych dawek.

Opis chemiczny:

Thymosin Beta inaczej TB-500 jest tzw. krótkim peptydem czyli fragmentem naturalnie występującej w organizmie tymozyny beta-4 hormonu (TB-4). Tak naprawdę TB-500 to nie jest TB-4, chociaż są z sobą mylone i sprzedawane pod tą samą nazwą. Peptyd TB-4 jest bardzo drogi i rzadko dostępny.

Gdzie możemy znaleźć TB-4 ? W organizmie jest wytwarzany jako grasica jest to gruczoł który jest największy kiedy jesteśmy dziećmi i niestety zanika wraz z upływem czasu. Tak , tak pamiętamy jak szybko goiły się nasze rany , urazy gdy byliśmy dziećmi , niestety Grasica praktycznie nie istnieje kiedy jesteśmy dorośli. Tb-4 można znaleźć w niektórych płynach do gojenia się ran oraz w stosunkowo dużym stężeniu w cytoplazmie niektórych komórek. Badania wykazały że TB-4 , jest zdolne do przyspieszenia jak i efektywniejszego gojenia się ran i zapobiegania staną zapalnym.

TB-500 ma tak wiele wspólnych cech i właściwości z TB-4 , że bardziej opłaca się go produkowaćze względu że jest bardziej ekonomiczny w produkcji. Na rynku Tb500 praktycznie zastąpiło TB4.

Włosy ?

Peptyd TB-500 znany jest ze swoich właściwości z możliwości wspierania odrastanie włosów przynajmniej częściowego. Problemem każdego mężczyzny jest to że w pewnym momencie życia traci włosy w wyniku męskiego łysienia. Tb500 pomaga w walce z tym procesem jak i daje efekt ciemnienia włosów które wcześniej uległy siwieniu. Proces walki z siwizną to efekt spowodowany promowaniem różnicowania komórek (satelitarnych).

Jeżeli zależy ci wyłącznie na efektach anabolicznych , to nie ma sensu stosować TB-500. Nie złapiesz na tym dodatkowych kg czy wzrostu siły. Jednak może to być kolejny ze środków użytych w cyklu , wspomagający naszą kurację i pozwoli nam na zaangażowania w 120% bo zmniejszy ryzyko kontuzji i poprawi regenerację.

Wnioski:

Jeżeli zmagamy się z kontuzją to Tb-500 jest idealnym peptydem stosowanym który jest w procesie leczenie i gojenia się ran , wspomaga w leczeniu ostrych i przewlekłych urazów i zapaleniu ścięgien. Dodatkową zaletą jest to że może zwiększyć elastyczność stawów a w niektórych przypadkach częściowo regeneruje osłabione lub wypadające włosy. Podstawowa kuracja wynosi 2,0mg peptydu przyjmowane dwa razy w tygodniu przez okres od 4 do 6 tygodni, a następnie co miesiąc lub dwa razy w miesiącu podajemy 2,0mg w celach regeneracyjnych.