Testosterone Cypionate-200mg/ml 1 ml , 10 amp -130zł

Testosterone Cypionate od dawna cieszy się bardzo dużą popularnością wśród amerykańskich sportowców.

Warto również mieć świadomość, że steryd ten jest wytwarzany praktycznie tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Zawodnicy z tego kraju twierdzą, że Testosterone Cypionate jest mocniejszy niż Etantan jednak powoduje bardziej wyraźną retencje wody.

Działanie

Testosterone Cypionate jest długo działającym estrem testosteronu, steryd ten jest wstanie zapewnić utrzymanie stężenia testosteronu na wysokim poziomie nawet przez okres dwóch tygodni. Środek ten jest również najbardziej popularnym estrem testosteronu na czarnym rynku w Stanach Zjednoczonych. Jak powszechnie wiadomo, najlepszym sterydem jest właśnie testosteron. Testosterone Cypionate tak jak każdy testosteron zapewnia znaczne przyrosty masy mięśniowej, a także siły na cyklu.

Należy jednak mieć świadomość, że środek ten bardzo łatwo konwertuje do estrogenów, dlatego masa mięśniowa, która została zdobyta na tym sterydzie może nie być najwyższej jakości przede wszystkim przez retencję wody. Nie jest zatem rekomendowane wybranie tego środka w okresach szczególnej pracy nad definicją czy przed zawodami.

Testosterone Cypionate wpływa bardzo korzystnie na lepsze samopoczucie przez zwiększenie odporności, energii, libido. Środek ten ponadto zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej i pomaga nie tylko w zdobyciu, ale również utrzymaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Do korzyści ze stosowania tego sterydu należy także zaliczyć zapobieganiu osteoporozie oraz ochrona przed ewentualnymi chorobami serca. Warto podkreślić, że Testosterone Cypionate odpowiada za wzrost i rozwój męskich narządów płciowych oraz utrzymuje drugorzędne cechy płciowe.

Wśród drugorzędnych cech płciowych, za które odpowiada testosteron należy wymienić wybitne linie szczęki, owłosienia twarzy, przyrost masy mięśniowej czy szerokość ramion. Testosteron przez wiązanie receptorów androgenu (AR) wpływa na przyspieszone wzmocnienie mięśni, wzrost tych mięśni, ich regenerację czy wspomnianą utratę tkanki tłuszczowej.

Dawkowanie

W celu większej wydajności, dawki testosteronu w formie jednego zastrzyku na tydzień powinny być wystarczające, jednak w niektórych przypadkach zdecydowanie bardziej skuteczne będą dwie mniejsze iniekcje w tygodniu. Rozwiązanie to pozwala utrzymać stężenie w krwi na odpowiednim poziomie. Bardzo istotną, ale często zapominaną kwestią jest regularna kontrola występujących efektów ubocznych, które mogą pojawić się przez poziom dozowania. Wykonywanie częstszych zastrzyków w mniejszych dawkach pozwala na wprowadzenie mniejszych ilości tego sterydu do organizmu.

Dawki sterydu, które są stosowane w celu poprawy wydajności oscylują w granicach od 200 do 1000 mg na tydzień, zależne są oczekiwań oraz potrzeb. Osoby przyjmujące Testosterone Cypionate, by przeciwdziałać obniżeniu się poziomu testosteronu przez stosowanie innych sterydów, wynosi przeważnie 200 mg tygodniowo.

Z kolei osoby, których celem jest poprawa wydajności powinna wystarczyć dawka od 400 do 600 mg tygodniowo. Należy przy tym mieć jednak świadomość, że wpływają na zdecydowanie większe ryzyko wystąpienia ewentualnych niepożądanych działań. W przypadku zdecydowanej większości stosujących Testosterone Cypionate zgodnie z zaleceniami, nie tylko nie prowadzi do skutków ubocznych, ale również można go przyjmować przez dłuższy czas.

Powszechnie uznaje się, że najlepiej jest przyjmować Testosterone Cypionate od 12 do 16 tygodni. Bez względu na wielkość dawek czy długość cyklu konieczne jest zaplanowanie właściwej terapii po cyklu (PCT). W przypadku osób, które mają w planach zaprzestanie brania sterydów przez okres dłuższy niż 10 tygodni PCT jest wręcz konieczne. Testosterone Cypionat nie jest również polecany paniom.

Warto również mieć świadomość, że im wyższa dawka Testosterone Cypionate będzie stosowana, tym zostaną uzyskane lepsze wyniki, mogą jednak wystąpić zdecydowanie większe skutki uboczne.

Skutki uboczne

Dobra wiadomość jeżeli chodzi o niepożądane działania tego sterydu jest taka, że zdecydowaną większość można w bardzo prosty sposób opanować. Należy mieć również świadomość, że wymienione skutki uboczne wcale nie muszą wystąpić. Ogromne znaczenie mają w tym przypadku nie tylko predyspozycje genetyczne, ale również stan zdrowia i całkowite dawki.

Stosowanie wszystkich związków tego sterydu jest oczywiście związane z bardzo dużym ryzykiem wystąpienia aromatazy, co z kolei może doprowadzić do ginekomastii oraz zbyt dużej retencji wody. Nadmierna retencja wody ma niekorzystne oddziaływanie na ciśnienie krwi.

Osoby, które planują zwalczyć te skutki uboczne, a przede wszystkim ginekomastię powinny przyjmować modulatory receptora estrogenowego (SERM), do których należy zaliczyć cytrynian tamoksyfenu ( Tamoksifen). Zdecydowanie bardziej poważną ochronę mogą zapewnić  inhibitory aromatazy (AIS) np. Armidex. Przyjmowanie Testosteron Cypionat może doprowadzić również do takich niepożądanych działań jak utrata włosów, powiększenie prostaty czy trądzik.