Testosterone Cypionate-200mg/ml 10ml vial-120zł

Testosteron Cypionat jest to syntetyczna wersja hormonu testosteronu, który jest naturalnie produkowany.

Hormon ten odpowiada za bardzo dużo różnych cech psychicznych oraz fizycznych u mężczyzn. Należy do nich zaliczyć m.in. utrata tkanki tłuszczowej, popęd seksualny, zwiększenie gęstości kości czy zdobycie oraz utrzymane beztłuszczowej masy mięśniowej.

Działanie

Cechy testosteronu bez względu czy jest wytwarzany naturalnie czy dostarczany w postaci testosteronu Cypionatu nie ulegają zmianom. Warto również mieć świadomość, że wszystkie pozostałe sterydy są w pewnym sensie cząsteczką testosteronu, którą zmieniono, by zmienić właściwości hormonu. Testosteron można nazwać „ojcem” wszystkich anabolicznych sterydów przyjmowanych obecnie przez sportowców. Należy także dostrzec, że każdy związek testosteronu, w tym również Testosterone Cypionate, ma anaboliczny/androgenny wynik 100, co oznacza, że jest tylko i wyłącznie testosteronem.

Testosteron jest ponadto hormonem niezwykle androgennym i anabolicznym, co sprawia, że jest sterydem doskonałym dla osób dążących do zwiększenia swojej siły oraz masy mięśniowej. Środek ten sprzyja także retencji azotu w mięśniach oraz może wpłynąć na zwiększenie poziomu innych anabolicznych hormonów np. IGF -1 w tkance mięśniowej zapewniając zdecydowanie bardziej równomierne działanie anaboliczne.

Warto również wiedzieć, że Testosterone Cypionate ma niesamowite możliwości jeżeli chodzi o zwiększanie aktywności komórek satelitarnych. Należy wiedzieć, że komórki te odgrywają bardzo dużą rolę w procesach związanych z naprawą uszkodzonych mięśni. Środek ponadto świetnie wiąże się z androgenami receptora przy promowaniu mechanizmów, które są zależne od receptora androgenowego, w celu zwiększenia masy mięśniowej i utraty tłuszczu. Testosteron wpływa na zmianę nie tylko wielkości, ale również kształtu kształtu mięśni. Może zmienić również wygląd i liczbę włókien mięśniowych. Steryd ten ma też umiejętność zwiększenia wytwarzanych czerwonych krwinek. Jak wiadomo większa liczba czerwonych krwinek zwiększa natlenienie we krwi przez co poprawia wytrzymałość. Działania testosteronu uzależnione są od wielkości dawek.

Dawkowanie

W celu zwiększenia wydajności najbardziej optymalną dawką tego sterydu będzie jeden zastrzyk raz na tydzień. Oczywiście w niektórych przypadkach zdecydowanie bardziej efektywne będą dwie iniekcje, ale w mniejszych dawkach. Wielokrotne wstrzyknięcia mają bowiem na celu utrzymać stężenie testosteronu we krwi na równomiernym poziomie. Bardzo ważne jest także kontrolowanie występujących skutków ubocznych, które mogą się pojawić w efekcie dozowania. Podział na częstsze zastrzyki, ale mniejsze, pozwala na mniejsze ilości wprowadzanych do organizmu hormonów. Stosowane dawki w celu poprawy wydajności mogą być w przedziale od 200 do 1000 mg  na tydzień. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych oczekiwań i potrzeb.

Przeciętna dawka przyjmowana, by przeciwdziałać obniżeniu poziomu testosteronu w efekcie stosowania innych sterydów wynosi 200 mg na tydzień. Testosterone Cypionate przyjmowany jest wtedy bezpośrednio do celów wydajnościowych, zdecydowanej większości osób wystarczy dawka od 400 do 600 mg tygodniowo. Warto przy tym mieć świadomość, że większe dawki mogą doprowadzić do wystąpienia niepożądanych działań. Testosterone Cypionate jest bardzo dobrze tolerowany u znacznej większości użytkowników sterydów bez względu na dawkę. Środek ten może być stosowany nawet przez dłuższy czas. bardzo powszechne jest przyjmowanie tego sterydu przez 12 lub 16 tygodni. Konieczne jest jednak zaplanowanie terapii po cyklu (PCT) bez względu na jego długość czy wielkości dawkowania. W zdecydowanej większości przypadków przy zaprzestaniu przyjmowania środków na więcej niż 10 tygodni konieczne będzie PCT. Warto również zaznaczyć, że Testosterone Cypionate nie jest zalecany do stosowania przez kobiety, ponieważ przynosi za dużo aktywności androgenowej.

Skutki uboczne przyjmowania

Warto wiedzieć, ż skutki uboczne sterydu pod różnymi względami są łatwe jeżeli chodzi o opanowanie. Ponadto niepożądane działania, które mogą wyniknąć przez przyjmowanie tego środku nie są gwarantowane. Ogromną rolę będą odgrywały w tym przypadku predyspozycje genetyczne, stan zdrowia oraz dawka. Osoby stosujące wszystkie związki testosteronu muszą być świadome, że jest to związane z bardzo dużym ryzykiem na wystąpienie aromatazy, co może z kolei odprowadzić nie tylko do ginekomastii, ale również nadmiernej retencji wody.

Nadmierna retencja wody może mieć niekorzystne oddziaływanie na ciśnienie krwi. Zwalczanie takich skutków ubocznych jak ginekomastia polega na przyjmowaniu modulatorów receptora estrogenowego (SERM), należy do nich zaliczyć  cytrynian tamoksyfenu ( Tamoksifen). Dla poważniejszej ochrony rekomenduje się inhibitory aromatazy (AIS) np. Armidex. Należy również dodać, że Testosterone Cypionate może także promować dihydrotestosteron (DHT), a także związane z tym działania niepożądane, czyli trądzik, wypadanie włosów czy powiększenie prostaty.