Co powinniśmy wiedzieć zanim sięgniemy po sterydy

O czym należy pamiętać będąc na tzw. CYKLU?

 

Pamiętajmy że sięgając po sterydy i inne środki anaboliczne, warto jest wcześniej dowiedzieć się o nich nieco więcej. Cykle sterydowe wymagają od nas  zarówno ostrożnego stosowania w czasie cyklu , jak i po , nie zapomnijmy również o kuracji PCT po cyklu. Biorąc sterydy musimy kierować się rozsądkiem, bezpieczeństwem, dlatego za nim sięgniemy po strzykawkę lub tabletkę warto jest przygotować najpierw odpowiedni opis kuracji i odbloku.  Warto jest sięgnąć po doping po pewnym czasie kiedy wykorzystamy już maximum swojego organizmu . Pamiętaj o treningu i  zdrowym  odżywianiu oraz wspomaganiu się suplementacją ( suple to ważne składniki uzupełniające).  Od czego zależy bezpieczny cykl sterydowy? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej , na pewno pragnę zaznaczyć że dużo nie zawsze znaczy dobrze (dawkowanie).

Dlaczego tak ważne są bezpieczne cykle sterydowe ?

Często trenując w swoim ulubionym klubie, widzę jak młodzi sportowcy niestety ale zapominają o umiarze w dawkowaniu sterydów. A zasada jest prosta im większe dawki tym mocniejsze skutki uboczne. Zaczynając od naszej wątroby , duże dawki bardzo mocno obciążają ten narząd , a nawet mogą trwale ją uszkodzić. Jest wiele przypadków gdzie nadmiar sterydów doprowadził do marskości wątroby, co jak już wiemy jest niestety procesem nieodwracalnym ,a to już jest poważny problem. To tylko jeden z problemów , każdy steryd niesie ze sobą skutki uboczne , od problemów psychicznych , ginekomastii , impotencji , niewydolności organów itp. Jeśli nie chcemy mieć takich kłopotów to musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego cyklu. Po pierwsze jest to umiejętne zażywanie i dawkowanie sterydów podczas cyklu, jak i po.  Stosowanie się do tych zasad, dzielenie cyklu na fazy, odpowiednie dawkowanie, nie spożywanie alkoholu i narkotyków, zapewni nam bezpieczne i trwałe efekty. Kiedy przyjmujemy  sterydy anaboliczne , musimy zadbać o odpowiednią suplementację i osłonki które mają na celu ochronę wątroby. W obecnych czasach wiedza na temat jest ogromna , choćby internet jest tu wiele dobrych i sprawdzonych informacji , zwłaszcza parę profesjonalnych forów dyskusyjnych. Dodatkowo na każdym opakowaniu sterydów jest ich dokładny opis działania , użycia, możliwych efektów ubocznych. Gdyby podczas stosowania sterydów wystąpiły efekty niepożądane , to powinniśmy jak najszybciej przerwać jego stosowanie. Oprócz diety i treningu to okazuje się że kluczem do sukcesu są odpowiednie dawki sterydów, czyli takie które nie szkodzą a pozwalają osiągnąć maksymalne efekty. To nie koniec będąc na cyklu ważna jest bardzo odpowiednia dieta, która ma zadanie zapewnić nam wiele wartościowych składników (witamin, minerałów). Najczęściej sięgamy po sterydy kiedy zależy nam na zwiększeniu  masy mięśniowej oraz polepszyć definicję naszych mięśni. Większość sterydów to hormony, dlatego nie przesadzajmy z czasem jak i dawką stosowania. Tak jak sterydy i nasz trening musi być bezpieczny i nie ponad nasze siły , bo często będąc na cyklu zapominamy o tym i może dojść do przetrenowania lub kontuzji, a jak wiemy jest to efekt odwrotny od zamierzonego. Na pewno wszyscy wolimy  unikać problemów związanych z układem krwionośnym,  nerwowym i pokarmowym, dlatego musimy wiedzieć  że branie sterydów wiąże się z dużymi konsekwencjami.

O czym warto pamiętać?

Jeśli jesteś laikiem i dopiero co zaczynasz przygodę ze sterydami to musisz być ostrożny i zacząć  cykl od odpowiedniego środku , ja osobiście preferował bym pierwszy cykl od samego testosteronu. Wiadomo jak jesteś początkujący , twoja wiedza jest ograniczona, to nie jest to takie łatwe, rynek sterydów anabolicznych jest bardzo duży,  znajdziemy tam sporo preparatów i czytając o nich każdy wyda nam się odpowiedni. Niestety nie jest to takie proste , ale po to jest właśnie nasz portal , zawsze służymy radą 🙂 Po pierwsze szukajmy sterydów pod względem zaawansowania, czyli unikajmy tych, które są przeznaczone dla doświadczonych zawodników. Szczególnie że nie mamy doświadczenia w zażywaniu sterydów. Uważnie czytajmy opis danego środka, a kiedy mamy jakieś wątpliwości natychmiast musimy się skonsultować. Kiedy na samym początku sięgniemy po kilka mocnych sterydów na raz, to możemy mieć ogromne problemy zdrowotne i zaburzenia hormonalne. Szczególnie też uważajmy na wątrobę w trakcie trwania kuracji sterydowej, w tym szczególnym okresie wymaga ona naszej szczególnej troski, dlatego warto stosować preparaty o charakterze osłonowym. Do wyboru mamy : fosfolipidy takie jak Esseliv lub Essentials forte i wiele innych dostępnych bez recepty. Jeżeli chodzi o sterydy to w opisie często są podawane informację czy mają właściwości androgenne , jeżeli tak to pamiętajmy o kontroli estrogenu i często w czasie kuracji podaje się antyestrogen np Letrozole , Aromasin itp , dawkowanie jest zależne od sterydów wykorzystanych w cyklu. W tym momencie wiele osób boryka się z pytaniem,  jakie środki do osłony wybrać , które z nich są odpowiednie względem  sterydów które bierzemy . Produkty apteczne które mamy brać są tak naprawdę zależne od zażywanych sterydów , dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na cechy charakterystyczne sterydów ( na e-sterydy.pl każdy środek został opisany). Istotne jest, aby przyjmować zioła i substancje zioło podobne, ponieważ jest to dobry sposób na ochronę organizmu w trakcie cyklu. Po co zioła na cyklu ? Nie zapominajmy o tym że sterydy mają wpływ na nasze zachowanie, dlatego kuracje ziołowe pomagają nam w odprężeniu się , i zmniejszeniu poziomu agresji. Tak , tak sterydy mają również wpływ na naszą psychikę , dlatego musimy zachować ostrożność i mieć gdzieś tam z tyłu głowy, że sterydy nieodpowiednio stosowane mogą doprowadzić do zniszczenia naszego organizmu.

Wskazówki:

Kiedy jesteśmy na cyklu na mocnych środkach to nasz układ nerwowy jest obciążony , dlatego warto go wzmocnić np : poprzez picie dużej ilości wody , dorzuceniu do diety zielonej herbaty czy naparu z melisy. Kiedy boimy się o nasze nerki to warto przyjmować potas, magnez, żurawinę czy  witaminę C. Ostatnio opisując dzień z życia kulturysty opisałem że dużo spożywam produktów kwaszonych : kapusta kwaszona, ogórki kiszone itp. Nie dlatego że mi smakuje , to też ,ale  poza tym dobrze wspomaga nasz organizm w procesach ochronnych , warto też do jadłospisu dodać czosnek, pomidory, ogórki. Poziom cholesterolu na cyklu również może być podniesiony dlatego aby go unormować sięgamy po tłuszcze omega 3, orzechy włoskie, orzechy laskowe i  tłuszcze zwierzęce. Po zakończeniu cyklu obowiązkowo sięgamy po protokół PCT , oraz warto jest robić przerwy w cyklu sterydowym, a to pozwoli nam osiągnąć dobre , trwałe efekty bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. W raz z nabytym doświadczeniem można rozbudowywać swoje kuracje. Jeśli jesteśmy początkujący to pamiętajmy o swoim zdrowiu i zastanówmy się aby nie podjąć zbyt pochopnej decyzji. Zdrowie mamy tylko jedno , czasu nie cofniemy dlatego w ten sposób możemy zapobiec wystąpieniu efektów ubocznych.

                                                                                          Podsumowanie:

Sterydy to temat o którym można pisać bez końca , myślę że w ten ogólnikowy opis przynajmniej na wstępie dam wam chwilę na przemyślenie i pokaże drogę którą należy podążyć aby było  efektywnie i zdrowo . Jeżeli chciałbyś bardziej indywidualną poradę , masz pytania? Zapraszamy do kategorii KONTAKT.