Testosterone Cypionate 250mg/ml

Testosteron – czym jest ?

Testosteron Cypionate jest sterydem anabolicznym w postaci ampułek, który jest niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych. Nie jest on jeszcze tak popularnym sterydem w Polsce, ale ma duże szanse na zostanie nim. Testosteron Cypionate prawie niczym się nie różni od drugiego podobnego sterydu jakim jest inna odmiana testosteronu, Enanthat. Różnica między nimi polega tylko i wyłącznie na tym, że Cyp ma tylko jeden atom węgla dłuższy, a co za tym idzie jego okres półtrwania jest najdłuższym okresem spośród wszystkich dostępnych na rynku estrów.

Cypionat jest środkiem bardzo silnym, który posiada właściwości anaboliczno-androgenne. Najczęściej stosowany jest w fazie anabolicznej, która pozwala zdobyć siłę oraz masę mięśniową. Najczęściej Cyp łączy się z innymi preparatami takimi jak Metanabol.

Podobne skutki uboczne występują po stosowaniu Enanthatu. Jednak okres półtrwania Cypionatu jest dłuższy, niż Enanthatu, co powoduję, że skutki uboczne mogą być jeszcze bardziej mocniejsze oraz mocniej mogą wpływać na nasz organizm, lecz mimo to użytkownicy, którzy używają tego specyfiku, notują tylko zwiększoną retencję wody.

Dawkowanie oraz stosowanie Testosteronu Cypionate

Steryd ten, podobnie jak inne, należy stosować w odpowiednich ilościach. Cyp należy dawkować pod względem zaawansowania oraz doświadczenia i kształtują się one w granicach od 200 – 250 mg dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z testosteronem, 300 – 350 dla osób, które mają już jakiekolwiek doświadczenie oraz od 500 – 1000mg dla osób, które miały już kiedyś styczność z jakimkolwiek sterydem.

Cypionate należy dawkować od 5 – 7 dni. Efekty zaczynają się pojawiać po około 3 tygodniach, podobnie jak przy dawkowaniu Enanthatu. Okres stosowania jest uzależniony od umiejętności zawodnika, oraz stopnia zaawansowania i kształtuję się ona w granicach od 8 do 16 tygodni.

Skutki uboczne stosowania Testosteronu Cypionate

Skutków ubocznych przy przyjmowaniu sterydów jest zawsze dużo. Istnieje ryzyko wpłynięcia danego specyfiku na nasz organizm i nasze zdrowie. Trzeba jednak pamiętać, że aby móc stosować tego rodzaju substancje, należy przede wszystkim znać swoje ciało oraz swoje możliwości, pozwalające na tego typu „zabiegi”. Również należałoby poinformować swojego lekarza o aktualnych lekach, które przyjmujemy, alergiach, istniejących wcześniej chorobach oraz aktualnym stanie zdrowia.

Skutkami ubocznymi, które mogą pojawić się przy dawkowaniu Cypu jest:

 • Nadmierne owłosienie
 • Ginekomastię
 • Zmiany skórne
 • Łysienie
 • Nadmierna stymulacja seksualna
 • Zmiany w wątrobie
 • Przerost prostaty
 • Oligospermia – zbyt mała liczba plemników
 • Obrzęki twarzy i łydek
 • Hiperkalcemia – podwyższony poziom wapnia w osoczu krwi

Dodatkowo stosowanie anabolików tego typu, może przyczynić się do zablokowania naturalnej produkcji testosteronu w jądrach.

Zastosowanie

Preparat ten stosują osoby, do kontroli, leczenia i zapobiegania chorób związanymi z objawami niskiego poziomu testosteronu u mężczyzn. W ciele mężczyzny testosteron jest produkowany już od 9 tygodnia życia, jednakże niekompletne jego wytwarzanie w organizmie, mogą pojawić się problemy ze wzrostem, niedorozwojem narządów płciowych oraz podtrzymanie ich funkcji w życiu dorosłym, braku rozwoju męskiego owłosienia czy nieodpowiednie ustawienie strun głosowych. Dawki należy przyjmować z dokładnymi zaleceniami naszego lekarza.

Dodatkowymi wskazaniami do zewnętrznego stosowania testosteronu u mężczyzn jest:

 • zaburzenia spermatogenezy
 • impotencja z niedoboru testosteronu
 • eunuchoidyzm
 • pierwotny i wtórny hipogonadyzm

Co do odstawiania preparatu, polecane jest rozpocząć PCT na około 14 dni po ostatnim zastrzyku.

Podsumowanie

Generalnie, jak we wszystkim trzeba umieć odpowiednio dopasować różnego rodzaju dawki oraz substancje wspomagające do naszego organizmu. Jest to nieodłączny element zażywania sterydów. Jeżeli chcemy jak najszybciej zbudować masę oraz siłę należy wiedzieć z „czym to się je”. Przyjmowanie większych ilości dawek niż przepisana nie wpłynie dobrze na poprawę objawów, lecz może skutkować zatruciami oraz poważnymi negatywnymi skutkami, które odbiją się na naszym zdrowiu oraz będą mogły zagrozić naszemu życiu. Również nie należy przekazywać swoich leków osobom trzecim, które mają podobne dolegliwości.

Przechowywanie preparatu jest równie ważne. Substancje należy przechowywać w temperaturze pokojowej, unikając przy tym gorących źródeł ciepła takich jak grzejniki, kominki oraz wpływu bezpośredniego światła.

Ponadto, sterydu nie należy wyrzucać do kanalizacji lub też toalety. Aby dowiedzieć się więcej co zrobić z preparatem należy uzyskać informację na temat tego jak bezpiecznie wyrzucić dany specyfik lub można zasięgnąć rady od swojego lekarza, bądź farmaceuty.

Dodatkowo jeżeli preparat jest przeterminowany, co w głównej mierze bardzo rzadko występuję zażycie go nie spowodowało niepożądanych skutków. Jednak aby upewnić się czy aby na pewno można go zażywać, lub jeśli odczuwasz złe samopoczucie, natychmiast należy udać się po poradę do naszego lekarza.