Anadrol-50mg/tab 40tabs-120zł

Anadrol znany jest również pod innymi nazwami : Anapolon , Oxymetholone , Hemogenin czy Synasteron.

Anadrol to nazwa handlowa mocnego sterydu anabolicznego jakim jest Oymetholon. Swój debiut miał w 1960 roku , został stworzony przez międzynarodowy koncern Syntex . Swoje zastosowanie znalazł w leczeniu anemii.

Oxymetholon ma zdolność do maksymalizowania produkcji erytrocytów . Środek ten w praktyce ukazał się skuteczny  co zapewniło mu pewną popularność w medycynie. W 1993 roku koncern jednak zaprzestał produkcji Anardolu. Większość ekspertów sądziła że lek ten zostanie całkowicie wycofany. Badania wykazały że Anapolon ma szereg  zastosowań dla chorych na HIV / AIDS. W 1998 roku wznowiono produkcję leku w USA, pod szyldem innego koncernu a mianowicie Unimedu. Wśród sportowców poważany jest za to że gwarantuje szybkie i znaczne przyrosty. Popularne są kuracje  trwające do 4-6 tygodni, na poziomie 50 – 100mg dziennie, które statystycznie przyczyniły się do wzrostu masy ciała od 10 do 13kg. Niestety większość zyskanej masy  wywołana jest dużą retencją wody. Retencja spowodowana jest  hamowaniem  11-beta hydroksylazy ( powoduje nadmiar kortykoidów), co wyjaśnia opuchliznę i podwyższone ciśnienie krwi.

Na co należy uważać ?

Pamiętajmy o działaniu estrogenów w czasie kuracji , podczas cyklu powinniśmy równocześnie z Anapolonem używać innych antyestrogenów np. Aroamsin a z braku laku  Tamoxifen. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia ginekomastii,jak również uzyskamy lepszą jakościową masę mięśniową , pamiętajmy jednak że Anadrol nie konwertuje bezpośrednio do estrogenów. Popularny Antek jest pochodną DHT, co sprawia że jego budowa uniemożliwia aromatyzację.  Środek ten został podany wielu badaniom i jest już znanym i sprawdzonym produktem w świecie dopingu.

Oxymetholone ma aktywność anty-progesteronową. Badania pokazują że antyprogestageny powodują większą koncentrację receptorów estrogenowych (ER). Dodatkowo badania wykazały  że  Anadrol ma słabe powinowactwo do AR i nie wiąże się z SHBG, to jego metabolit 17AMDHT czyni to bardzo efektywnie, wypierając estrogeny oraz testosteron do wolnego obrotu.

Skutki uboczne ?

Wykorzystując Anapolon możemy spodziewać się : trądziku , oleistej cery, nadmierne owłosienie na twarzy i ciele. Środek ten powinien być wykorzystywany tylko przez mężczyzn !!! Kobiety powinny wiedzieć ze duża androgenność Anadrolu może spowodować nieodwracalne efekty uboczne !!!! Chodzi o wykształcanie drugorzędowych cech męskich!!! Jednym bezpiecznym środkiem dla kobiet jest Anavar ale o tym napiszemy w osobnym artykule .

Ciekawe jest  konwertowanie Anapolonu do DHT. Pomimo że jest pochodną DHT to wykazuje tendencje do konwertowania, mimo że nie zachodzi to przez 5-alfa reduktazę (jest to enzym odpowiedzialny za przejście  testosteronu w formę DHT). Oxymetholon różni się od dihydrotestosteronu tylko jedną grupą 2-hydroxymethylenową. Jednak grupa 2-hydroxymetholowa może zostać usunięta w naszym organizmie, redukując oxymetholon do mocnego androgenu 17alfa-metylo dihydrotestosteronu .

Wady

Największą wadą Anadrolu jest to, że w swojej strukturze ma grupę 17alfa alkilową dzięki niej mamy możliwość doustnego podawania środka,  jednak jak dobrze wiemy forma ta jest szkodliwa dla naszej wątroby. Dlatego powinniśmy być ostrożni z dawkowaniem. Statystyczny sportowcy w dopingu  nie potrzebuje wysokich dawek. Zaobserwowano że bardzo dobre przyrosty można uzyskać już od 1 do 3 tabletek dziennie. Wysoka hepatotoksyczność powoduje  że nie powinniśmy przekraczać czasu kuracji od 4 do 6 tygodni, regularnie chroniąc naszą wątrobę.

Co z PCT po kuracji ?

Po cyklu musimy uważać na spadki wagi po odstawieniu Anapolonu . Często jest tak że szybko zyskując , szybko też tracimy , zwłaszcza po cyklu z użyciem Oxymetholonu  , dzieje się tak za sprawą ustąpienia retencji wody. Dlatego jeżeli po cyklu chcemy zachować jak najwięcej przyrostów to powinniśmy dobrze dobrać PCT . Musimy przywrócić prawidłowe działanie sekrecji endogennego testosteronu. Jednym z najsilniej blokujących sterydów jest właśnie Anadrol , dlatego po cyklu ważne jest stosowanie HCG, Clomidu jak i Nolvadexu.

Stopniowe schodzenie z dawek niestety jest zupełnie nieskuteczne, jeśli chodzi o odblokowanie HPTA. Sportowcy często po odstawieniu  oxymetholonu stosują inny steryd o nieco  łagodniejszym działaniu np:.sam testosteron czy boldenon . Taka zmiana ogranicza efekty odstawienia Anadrolu, i dodatkowo pomaga poprawić jakość uzyskanej masy mięśniowej.

Warto wiedzieć że Anadrol jest  jednym z najbardziej szkodliwych sterydów , zanim zaczniesz stosować warto skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Po więcej informacji zapraszamy na sterydy.org.pl