Metanabol, wszystko co powinieneś wiedzieć

Coraz częściej osoby, których całym życiem jest siłownia sięgają po coraz różniejsze środki.

Każdy z nich chce być coraz większy i podnosić coraz większe kilogramy. Bardzo często można spotkać się na siłowni z paradoksem, ponieważ młody adept zakłada sobie, że jak będzie wyciskał 100kg na ławce poziomej to mu to wystarczy. Jednak z czasem sam zauważa, że chce wyciskać coraz więcej i więcej. Właśnie to bardzo często jest podkreślane w tym sporcie, że nigdy nie jest jego dość, a każdy dąży do lepszej wersji siebie. Przykładem środka, który bardzo często stosowany jest przez dłuższe stażem osoby to Metanabol.  Po pewny i sprawdzony metanabol zapraszamy tutaj.

 Meta dianabol sklep online

Co to właściwie jest

Metanabol, a właściwie prawidłowa nazwa tego środka to Metandienon. Był on wprowadzony w Ameryce już w latach 50 XX wieku. Jak widać jest to dość stary środek, którego działanie jest przebadane i jest on zażywany przez naprawdę dużą grupę ludzi. Metka, bo tak potocznie nazywa się ten produkt jest po prostu środkiem dopingującym lub inaczej mówiąc anabolicznym. Jeśli chodzi o wyjaśnienie słowa anaboliczny to jest to po prostu grupa produktów, które powodują mocny wzrost anaboliczny organizmu.

 

Opis produktu

Metanabol jest to środek dopingujący i bardzo często biorą go osoby, które chcą iść drogą na skróty. Trening siłowy jest to dość mozolna i długa praca, przez co wiele osób poddaje się po pewnym czasie. Szczególnie młode osoby, które nie wyglądają jak z obrazka gazet, idąc na siłownie widzą innych znacznie większych. Przez co jak najszybciej chcą oni dojść do takiej sylwetki i decydują się na doping. Warto wiedzieć, że metanabol jest zakazany i jeśli ktoś go pozyskuje to robi to nielegalnie i nie powinien się z tym afiszować. Produkt ten został wprowadzony na rynek jako lek i miał pomagać osobom, u których została zdiagnozowana choroba, podczas której występował zanik mięśni. Metanabol miał zapobiegać występowaniu tego zjawiska. Niestety wiele osób widząc takie działanie środka domyśliło się, że może on działać anabolicznie. W taki oto sposób trafił on na siłownie i został rozsławiony.

 Metanabol Sklep Online

Działanie Metanabolu

Działanie tak jak zostało to wspomniane wcześniej jest bardzo anaboliczne. Oznacza to, że metka przyspiesza dzielenie się komórek w tkankach, a jak wiadomo w organizmie występuje także tkanka mięśniowa. Przez co jest rozrost jest znacznie szybszy. Zaletą tego środka jest, to że występuje on również w formie tabletki i istnieje możliwość przyjmowania go doustnie, przez co nie trzeba używać w tym celu igieł. Jest to na pewno zachęta dla wielu osób, które boją się po prostu same kłuć swój organizm. Trzeba również zauważyć, że metanabol jest pochodną testosteronu przez co posiada on również działanie androgenne. Przez co w organizmie może wystąpić obniżenie głosu czy też zwiększona ilość owłosienia. 

 

Przeciwwskazania

Zanim ktoś zacznie stosować tak silne środki jakim jest Metanabol, powinien najpierw upewnić się co do tego czy w ogóle może je przyjmować. Warto to zrobić zanim w ogóle się zakupi dany środek, bo są przypadki, kiedy młode osoby kupują, a potem dowiadują się, że niestety ale ich organizm nie powinien przyjmować tego produktu. Jednak chęć spróbowania tego na własnym organizmie i efekty, które są widoczne gołym okiem zachęcają młodsze osoby do zażywania metki. Niestety ale nie zawsze kończy się dla nich pozytywnie i trzeba pamiętać, że wszystkie środki nielegalne powinny być przyjmowane z głową i rozwagą. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do stosowania to są to:

– zaburzenia pracy nerek, wątroby, a także serca,

– ciąża w przypadku kobiet, a także w okresie karmienia piersią,

– prostata, a także rak prostaty,

– rak sutka u mężczyzn.

Jak widać przeciwwskazań jest dość sporo i jeśli ma ktoś zaufanego lekarza to może udać się do niego i zapytać czy może korzystać ze środka o nazwie metanabol. Warto takie rzeczy konsultować ze znajomymi, ponieważ zdrowie ma się jedno i czasami nie warto ryzykować dany środek.

 

Dawkowanie

Przy tym temacie trzeba zaznaczyć, że dawkowanie metanabolu jest dość indywidualne i każdy musi sam według swoich predyspozycji dobierać ten środek. Jeśli ma ktoś znajomych, którzy z niego korzystają to na pewno podpowiedzą oni jaka ilość będzie odpowiednia na pierwszy cykl i kiedy można ją ewentualnie zwiększyć. Jest to sprawa dość indywidualna i wynika także z przeciwwskazań. Jednak na ulotce tego produktu można przeczytać, że dawkowanie dzienne powinno mieścić się od 2,5 mg do 5 mg. Jednak jak wiadomo jest to dawka dość bezpieczna, bo raczej żadna firma farmakologiczna nie zalecała by dawek ponad normę. Jednak stali bywalcy siłowni zażywają tego środka znacznie więcej i rekordziści biorą go, aż do 35-40 mg dziennie. Warto także zaznaczyć, że poza cyklem istotna jest również dieta, bez której cała praca może pójść na marne. Efekty oczywiście będą jednak nie, aż tak zadowalające jakby to miało miejsce w przypadku trzymania diety. Jeśli zażywa ktoś środki dopingujące to jego dieta powinna być bardzo bogata w białko, bo to ono jest głównym budulcem mięśnia, a także węglowodany, dzięki którym regeneracja będzie przebiegała szybciej i dużo sprawniej.

 

Skutki uboczne

Sterydy mają to do siebie, że korzystanie z nich jest nielegalne. Przez co bardzo często towarzyszą im skutki uboczne. Są one również bardzo często indywidualne i jeśli po jakimś środku słyszy się, że jest się agresywnym, to jeśli ktoś jest spokojny na co dzień to nie powinien tego doświadczyć. Jednak najczęściej spotykane skutki uboczne po zażywaniu metanabolu to:

– wypadanie włosów,

– trądzik,

– agresja,

– nadpobudliwość,

– powiększenie gruczołu sutkowego, czyli tak zwana ginekomastia,

– mogą wystąpić uszkodzenia organów wewnętrznych takich jak wątroba, nerki czy też trzustka,

– zaburzenia erekcji i może to działać w dwie strony,

– zaburzenia emocjonalne i bardzo duże wahania nastrojów,

– przyrosty tkanki tłuszczowej.

Jak widać efektów ubocznych jest dość sporo, jednak osoba, która chce zażywać środki niedozwolone powinna być ich świadoma. Jeśli chodzi o występowanie ich to każdy musi sam po sobie zobaczyć czy ma do czynienia, z którymś z nich.

 

Ciekawostki o metce

Można spotkać się z opinią, że metanabol produkowany jest w Polsce. Jednak nie do końca jest to prawdą i firma, która słynie z tego środka produkuje jego pochodne. Produkt ten jest oryginalnie produkowany w Rosji, która słynie z bardzo dobrych siłaczy, a także w Tajlandii.

Produkt ten był stosowany przez najbardziej znanych kulturystów jak na przykład Arnold Schwarzenegger czy też Frank Zane.

Metanabol bardzo rzadko zażywa się jako jeden środek, a cały cykl posiada również inne zakazane środki. W przypadku stosowania tego środka warto przyjmować również różnego rodzaju osłonki, które powinny pomóc ochronić organy wewnętrzne.

Najczęściej stosowany jest kiedy występuje tzw “masa“, czyli trening ukierunkowany na budowanie mięśni.

Jeśli chciałby ktoś zacząć zażywać ten lek, ponieważ występuje u niego zanik mięśni to niestety ale lekarz nie wypisze jemu recepty, ponieważ został on zakazany i nie jest ogólnodostępny. Są przypadki kiedy szpitale korzystają z metanabolu, jednak jest to temat kontrowersyjny i lekarze nie mogą go nikomu przepisać, nawet w celach leczniczych.