Pierwszy taki sklep ze sterydami online

KUP KOKSY ONLINE na: info@sterydy.org.pl

Femozole Letrozole 2,5mg/tab

Letrozole – hormonalne działanie na estrogenów zatrzymanie

letro-letrozole-apteka-sklep-cena-jakosc

XXI wiek to zarazem ogrom możliwości technologicznych, jak i ciężkich chorób cywilizacyjnych. Do najpoważniejszych chorób, dotykających coraz większą część ludzkiej populacji należą nowotwory rozmaitych narządów. Naukowcy wciąż próbują znaleźć i udoskonalić leki, mające pomóc zwalczyć uporczywe choroby. Nie jest to łatwe zadanie. Z czasem jednak, wraz z rozwojem nowych technik poznawczych, naukowcy znajdują dość skuteczne sposoby na pokonanie lub zatrzymanie rozwoju raka. Jednym z bardzo częstych nowotworów, dotykających kobiety jest rak  piersi. Istnieje wiele odmian tej choroby. W tym artykule zostanie omówiony  lek Letrozole, działający na hormonozależny typ raka  piersi. Preparat ten jest także stosowany w leczeniu ginekomastii u mężczyzn.

Czym są Letrozole i w jaki sposób działają?

Letrozole  to endokrynologiczne leki przeciw nowotworom  piersi,  wydawane na receptę.To sposób na nieoperacyjne leczenie nowotworu piersi. Są to niesteroidowe inhibitory aromatazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za przekształcanie androgenów do estrogenów.  Letrozole  są niezbędne w przypadku takiej odmiany raka  piersi, w której powiększanie tkanki nowotworowej jest spowodowane obecnością żeńskich hormonów płciowych, czyli estrogenów. Trzeba podkreślić, ze skuteczność leku została potwierdzona w przypadku pacjentek, u których został stwierdzony rak piersi, z receptorami dla hormonów, czyli hormonozależny nowotwór piersi. Inhibitory mają za zadanie zmniejszyć lub zatrzymać określone reakcje chemiczne. W przypadku omawianego leku chodzi o zmniejszenie ilości hormonów estrogenowych. Zastosowanie leku może zahamować rozwój nowotworów złośliwych  piersi. Ważne jest to, że stosując  lek Latrozole  nie ma konieczności uzupełniania kuracji glikokortykosteroidami ani mineralokortykosteroidami. Preparaty zawierające letrozol są przeznaczone do leczenia zarówno wczesnych jak i późnych stadiów zaawansowania nowotworu  piersi. Stosowany doustnie, wchłania się całkowicie z przewodu pokarmowego, a wydalany jest przede wszystkim z moczem. Lek  Latrozole  nie wpływa na stężenia innych hormonów, takich jak lutropina (LH), folitropiny (FSH), hormonu tyreotropowego (TSH), tyroksyny (T4) oraz trijodotyroniny (T3).

Jaki związek ma stosowanie leku Letrozole z ginekomastią?

Poza leczeniem  piersi,  lek Letrozole  ma także inne zastosowanie. To jedyny  lek, który może cofnąć objawy ginekomastii.Czym jest  ginekomastia? Terminem tym określa się rozrost tkanki w rejonie gruczołów sutkowych u mężczyzn. Jest to nienaturalne i wysoce wstydliwe zjawisko u przedstawicieli płci męskiej. Choroba to może pojawić się w każdym wieku życia mężczyzny. Dotyczy nawet 30 % męskiej populacji. Poza widocznymi objawami, pacjenci odczuwają niepokój, ból oraz ogólne pogorszenie się jakości życia. Przyczyny tej choroby są różne. Letrozole sprawdzają się w przypadku ginekomastii wywołanej zwiększoną aktywnością enzymu aromatazy, ponieważ ograniczają lub zatrzymują namnażanie estrogenów.

Kiedy i jak stosuje się lek Letrozole?

Zastosowanie leku  Letrozole  jest możliwe u kobiet, które przestały już miesiączkować, czyli które są po okresie menopauzy.  Letrozole  ma zahamować rozwój raka  piersi  oraz zapobiegać jego nawrotom w przyszłości. Stosuje się go również, w zaawansowanym stadium choroby w celu zapobiegania migracji raka do innych części ciała. Dopuszczone jest jego używanie przed operacją  piersi, oraz jako pierwsze  leczenie  po takiej operacji, a także po pięciu latach leczenia lekiem tamoksyfenem. Trzeba pamiętać, że leki wydawane na receptę to specyficzny rodzaj leków. Przy ich przyjmowaniu trzeba bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza. Leku  Letrozole  nie wolno zażywać, w poniższych przypadkach:

  • uczulenie na substancje letrozol, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typu A, stearynian magnezu, hypromeloza, huproksyceluloza, makrogol 8000, dwutlenek tytanu, tlenek żółty żelaza;
  • okres przed menopauzą;
  • ciąża i karmienie piersią.

Dodatkowo, w przypadku ciężkiej choroby nerek, wątroby lub osteoporozy należy dodatkowo omówić z lekarzem leczenie  Letrozole. Jak w przypadku innych leków, należy powiadomić lekarza o przyjmowanych medykamentach, także tych dostępnych bez recepty. Podczas okresu przyjmowania leku Latrozole trzeba być pod ścisłą opieka lekarską. Lekarz ma obowiązek sprawdzania stanu zdrowia pacjentek i kontrolowania, czy leczenie przebiega zgodnie z założeniami.

Dawkowanie leku Latrozole

Lek Latrozole  należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami doktora. Preparat stosuje się doustnie. Wszelkie wątpliwości muszą zostać wyjaśnione przez lekarza lub farmaceutę. Standardowo wyznacza się dawkę 1 tabletki na dobę, czyli 2,5 mg. Pigułkę trzeba przyjmować codziennie, o tej samej porze. Można zażywać lek z posiłkiem lub bezpośrednio po nim, popijając go szklanką wody. Nie wolno rozgryzać tabletki. Czas, przez jaki prowadzi się leczenie  Latrozole  jest różny, od kilku miesięcy do nawet kilku lat. U pacjentek w zaawansowanym stadium raka piersi lub mających przerzuty, lek stosuje się do momentu pojawienia się dowodów, które świadczą o rozpoczęciu cofania się nowotworu.Jeśli pacjentce zdarzy się przyjąć większą dawkę leku, niż powinna, musi bezzwłocznie zwrócić się do lekarza lub szpitala. Na miejscu należy pokazać opakowanie leku, ponieważ może być konieczne leczenie, w celu naprawienia szkody, spowodowanej przyjęciem większej dawki leku. Mniejszym złem jest jednorazowe zapomnienie zażycia leku.Jeśli do stałej godziny zażywania substancji pozostały 2 do 3 godzin, wtedy trzeba pominąć jedna dawkę leku, a następna przyjąć o stałej porze. Nie wolno zażywać podwójnej dawki leku. Nie należy także samodzielnie przerywać stosowania leku  Latrozole.

Najczęstsze działania niepożądane

Letrozole  jak każdy  lek  może powodować działanie niepożądane. Najczęściej należą do nich: uderzenia gorąca, zmęczenie, złe samopoczucie, większa potliwość, bóle stawów, zawroty głowy, kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze, nudności i wymioty, niestrawność, zaparcia i bóle brzucha oraz biegunka. Bardzo często odnotowuje się także wysypki, łysienie, suchość skóry, bóle mięśni i kości, ból w klatce piersiowej, osteoporozę i zapalenia stawów. Niestety jest ich więcej. Należy jednak pamiętać o pomocy, jaką może przynieść stosowanie leku  Latrozole.

Reasumując,  Latrozole  należy do leków hormonalnych, hamujących aktywność aromatazy, czyli enzymu przekształcającego androgeny w estrogeny, głównie androstendion i testosteron do estronu i estradiolu. To sposób na leczenie bez konieczności zażywania steroidów.  Leczenie  raka piersi tą substancja jest zarezerwowane dla kobiet, które już nie miesiączkują. Dzięki stosowaniu leku  Letrozole  pacjentki mogą uniknąć operacji oraz przerzutów. Lek działa na nowotwór, poprzez zablokowanie namnażania się estrogenów, odpowiedzialnych za jeden z rodzajów raka piersi. Nadaktywność estrogenów jest także jedną z przyczyn ginekomastii. To choroba występująca u 30 % męskiej populacji, objawiająca się przerostem tkanki w obrębie gruczołów sutkowych. To wstydliwy problem wielu mężczyzn, który może być rozwiązany przy pomocy leku  Letrozole. Preparat ten trzeba zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Podczas leczenia, pacjenci muszą być pod ścisłym nadzorem medycznym. Tabletki z substancją letrozol stosuje się doustnie, najczęściej w dawce 2,5 mg, czyli 1 tabletki na dobę.  Lek  jest całkowicie wchłaniany z przewodu pokarmowego, wydalany zaś z moczem. Nie wolno przyjmować większej dawki leku niż zalecana, a gdy tak się zdarzy należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub szpitala, w celu sprawdzenia stanu pacjenta i ewentualnego podjęcia koniecznego leczenia. Ponadto nie wolno przyjmować leku, jeśli pacjent jest uczulony na letrozol lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przyjmując  lek Letrozole  powinno się znać możliwe działania niepożądane. Do najczęstszych ubocznych skutków stosowania leku należą złe samopoczucie, wymioty, bóle głowy, kostne, stawowe, osteoporoza, dolegliwości ze strony układu trawiennego czy krążenia.