Drostanolone Enanthate -200mg/ml 1 ml , 10 amp -220zł

Drostanolone Enanthate

Drostanolone Enanthate to środek anaboliczny (stosowany do przyrostu masy mięśniowej), nazywany popularnie Materonem, który został po raz pierwszy opisany w 1959 roku. Na początku stosowano go jako lek na raka. W latach 70 i 80 XX wieku był niezwykle popularnym lekiem, niemniej jednak obecnie używa się go bardzo rzadko. Drostanolone Enanthate to raczej słaby środek anaboliczny, który pozwala na niewielkie przyrosty masy mięśniowej.

Drostanolone Enanthate – efekty

Efekty, jakich można się spodziewać po środku anabolicznym Drostanolone Enanthate to bardzo szybki przyrost masy mięśniowej. Niemniej jednak z uwagi na możliwy przyrost tkanki tłuszczowej wraz z mięśniami, najlepszym momentem na stosowanie tego środka jest końcowy etap budowania tkanki mięśniowej. Nierzadko podaje się go również z testosteronem, czy provironem.

Drostanolone Enanthate – przeciwskazania

Stosowanie Drostanolone Enanthate nie jest zalecane kobietom. Mężczyźni podczas kuracji nie muszą obawiać się o uszkodzenie wątroby. Niemniej jednak pojawić się może łysienie typu męskiego, jak również trądzik.

Drostanolone Enanthate stanowi steryd anaboliczno – androgenny. Jest pochodną DHT. Powyższą substancję stosuje się czasami podczas leczenia raka piersi. Kulturyści stosują go zwykle w okresie poprzedzającym start. Jego działanie opiera się głównie na zwalczaniu skutków ubocznych działania progesteronu i estrogenu, dzięki czemu pozwala na uzyskanie twardych i niezwykle widocznych mięśni. Na rynku zwykle dostępny jest w postaci ampułek 50mg/ml. Z uwagi na wywoływaną przez niego wirylizacje, nie zaleca się stosowania w przypadku kobiet.

Działanie Drostanolone Enanthate

Drostanolone Enanthate to środek o silnym działaniu androgennym, co pozwala mu wpływać na wzmocnienie muskulatury i uzyskanie właściwej jej prezencji. Ma silny wpływ na tkankę tłuszczową, gdyż wzmacnia lipolizę. Jego działanie oparte jest na zmniejszaniu aktywności enzymu lipaza lipoproteinowa przy jednoczesnym zwiększeniu wrażliwości adipocytów na katecholaminy (chociażby adrenalinę), które odpowiedzialne są za zmniejszanie przyrostu tkanki tłuszczowej i przyspieszanie procesów, które prowadzą do redukcji tkanki tłuszczowej. Jeżeli osoba stosująca ten środek ma niski poziom tkanki tłuszczowej, jego działanie będzie bardzo szybko widoczne. Drostanolone Enanthate nie zatrzymuje wody w organizmie, ani też nie jest przyczyną nadciśnienia tętniczego, przy tym jest także bezinwazyjny dla wątroby. Niemniej jednak jego długotrwałe stosowanie może powodować agresję i przewlekłe bóle stawów. Przeciwskazaniem do stosowania Drostanolone Enanthate jest także tendencja do łysienia.

Jako, że Drostanolone Enanthate jest pochodną DHT, konkuruje z estrogenami o receptor (dzięki czemu ograniczane jest przekazywanie informacji przez estrogeny). Ponadto podczas stosowania uwalniane są duże ilości testosteronu, co wpływa na stosunek ilościowy estrogenów do androgenów w naszym organizmie (oczywiście na korzyść androgenów). Takie samo działanie Drostanolone Enanthate wykazuje na progesteron.

Stosowanie Drostanolone Enanthate

Drostanolone Enanthate stosowany jest na ogół przed startem. Aby uzyskać pożądane efekty, należy rozpocząć stosowanie Drostanolone Enanthate kilka tygodni przed zawodami. Dzięki temu możliwe będzie osiągnięcie twardej i wyraźnej muskulatury, co zapewni wspaniały efekt wizualny. Niemniej jednak Drostanolone Enanthate nie jest preparatem przeznaczonym wyłącznie dla osób, które startują w zawodach. Może być on również użytkowany przez osoby, które pragną wzmocnić swoje codzienne intensywne treningi. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie ćwiczeń ze znacznie większym obciążeniem, co pozwala na szybki przyrost mięśni i siły.

Drostanolone Enanthate, a inne sterydy

Drostanolone Enanthate można bez przeszkód łączyć z innego rodzaju sterydami, co pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty i duże przyrosty masy mięśniowej. Jeżeli połączymy go z innym sterydem, który działać będzie anaboliczne (chociażby Equipoise) pozwoli to na uzyskanie odrazu zauważalnych przyrostów mięśni. W cyklach, które przeznaczone są do budowania masy, zwykle stosuje się ponadto dianabol, albo też testosteron, co pozwala wzrastać mięśniom. Podczas tego procesu nie występuje zatrzymywanie wody, co dodatkowo uwydatnia osiągnięte efekty. Jeżeli podczas stosowania Drostanolone Enanthate dodane będą także steroidy II klasy (słabo wiążą się z AR – oxymetolon, boldenon, metanabol, winstrol) ich skutki działania będą się wzajemnie uzupełniały, dzięki czemu efektywność cyklu zostanie znacznie zwiększona, a przyrost mięśni będzie dużo szybszy i efektywniejszy.

Drostanolone Enanthate – możliwe skutki uboczne

Jak w przypadku każdego innego środka, który wspomaga przyrost mięśni, możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych :

  • wypadanie włosów i łysienie,
  • przyrost masy ciała,
  • powiększenie hematokrytu,
  • czasowa, jak i trwała niepłodność,
  • hamowanie syntezy testosteronu w jądrach,
  • u kobiet pojawić się może owłosienie na twarzy, trądzik, obniżenie tonu głosu, powiększenie łechtaczki, jak również wirylizacje,
  • spadek poziomu HDL i wzrost poziomu LDL,
  • możliwe kontuzje stawów.