Dawkowanie turanabolu – polecane cykle.

Wprowadzając w temat, warto najpierw wyjaśnić, czym jest turanabol.

Omawiana substancja to steroid anaboliczny, prościej zwany jako Tbol. Swoje początki miał w latach sześćdziesiątych, kiedy wschodnioniemieccy komuniści szukali sposobu na zdobycie jak największej liczby medali olimpijskich. Jest on bratem bliźniakiem amerykańskiego metanabolu, jednak nie powoduje tak dużych androgennych skutków ubocznych. Doustne dawki turanabolu będą się różnić w zależności od pewnych czynników, szczególnie w przypadku mężczyzn. Dowiedz się jak odpowiedzialnie i bezpiecznie stosować tę substancję.

Zalety i wady stosowania turanabolu.

Turanabol stosują najczęściej kulturyści przed zawodami – zarówno mężczyźni jak i kobiety. Powoduje on stosunkowo szybki wzrost masy mięśniowej przy spotęgowaniu wytrzymałości. Środek ten cieszy się popularnością między innymi ze względu na to, że jest dobrze wchłaniany przez organizm. Ponadto szybko ulega spalaniu, a jego nadmiar jest usuwany z moczem.

Skutki uboczne stosowania turanabolu zależą od przyjmowanej dawki i płci. Przede wszystkim substancja ta toksycznie oddziałuje na wątrobę. Należy do tych sterydów, których nie powinno się ze względów zdrowotnych przyjmować przez dłuższy okres. Reszta skutków ubocznych pojawia się sporadycznie. Może być to ginekomastia, czyli powiększenie się sutka u mężczyzn w wyniku rozrostu tkanek. Tak samo rzadko pojawia się podwyższone ciśnienie krwi, ból brzucha, pojawienie się pryszczy oraz agresywne zachowanie. U panów raczej nie ma możliwości zaprzestania wytwarzania testosteronu. Zdarza się jednak u obojga płci, że stosujący turanabol zauważają wzrost libido. Przedawkowanie turanabolu przez kobiety może skutkować wirylizacją. Jest to zespół objawów, jaki objawia się w wyniku wahań hormonalnych. Objawy te są skutkiem nadmiaru męskich hormonów płciowych i zaliczamy do nich przerost łechtaczki, łysienie typu męskiego, zmiany budowy ciała na takie cechach męskich.

Stosowany bezpiecznie turanabol nie powinien wywoływać poważnych skutków ubocznych. Tym bardziej ważne jest zachowanie jego prawidłowego dawkowania.

Dozowanie z punktu medycznego.

Niestety nie istnieje żadna aktualna literatura, która omawiałaby medyczne dawkowanie turanabolu. Jednak z innych źródeł można wywnioskować, że najczęstsze przepisywane na receptę dawki tej substancji mieściły się w przedziale od pięciu do dziesięciu mg dziennie dla mężczyzn. Inaczej sprawa wyglądała w przypadku kobiet: od jednego do dwóch i pół miligrama na dobę. 

Jakie dawki turanabolu są rekomendowane?

Wszystko zależy od indywidualnych celów oraz od tego na jakim etapie jesteś: początkującym, średnio zaawansowanym czy zaawansowanym. Dla początkujących w tej dziedzinie bezpieczne dawki turanabolu mieszczą się w zakresie od piętnastu do trzydziestu mg na dzień. Czas stosowania nie powinien przekroczyć ośmiu tygodni. Najlepiej zacząć od jak najmniejszej dawki. Dlaczego? Każdy organizm reaguje inaczej na różne substancje. Jeśli okaże się, że podczas stosowania turanabolu sportowiec odczuwa bardzo duże skutki uboczne, stosowanie mniejszej dawki zminimalizuje szkody. Jest to pewnego rodzaju profilaktyka, która czyni stosowanie tej substancji bezpiecznym. Jest to stosunkowo niewielki zakres dawki i w tym przypadku zyski ze stosowania substancji nie będą dramatyczne pod żadnym kątem. Taka dawka jest bezpieczna. Nie powinny przy niej wystąpić prawie żadne androgeniczne skutki uboczne. Dawałaby ona zauważalne, ale nie spektakularne postępy.

Jeśli stosowanie turanabolu okazało się dla ciebie bezpieczne, wraz z następnym cyklem możesz zwiększyć przyjmowaną dawkę. Średnio zaawansowania użytkownicy sterydów anabolicznych mogą pozwolić sobie na bezpieczne stosowanie od trzydziestu do pięćdziesięciu miligramów na dobę. Zaleca się przy tym stosowanie innych substancji, które łagodzą negatywne działanie turanabolu na wątrobę.Tym sposobem mogą się cieszyć jeszcze większym przyrostem masy mięśniowej i zwiększeniem siły przy jednoczesnym zachowaniu niskich szans wystąpienia efektów niepożądanych.

Dla weteranów stosowania tej substancji, dawki dzienne sięgają od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu mg na dobę, a czasem i więcej. Jest to górna granica przyjmowania turanabolu, która przynosi opłacalnie pozytywne rezultaty względem skutków ubocznych. Powoduje to bardziej efektowne przyrosty masy i siły, ale także zwiększone odczuwanie androgennych skutków ubocznych.  Jeśli jednak wraz ze wzrostem dziennej dawki, w którymś momencie uznasz, że twój organizm nie toleruje takiej ilości turanabolu, zaleca się zmniejszać jego ilość o dziesięć mg.

Podsumowując, większość użytkowników turanabolu osiąga satysfakcjonujące wyniki w połowie wymienionych wcześniej dawek. Wynoszą one około pięćdziesiąt mg na dzień. Stosowanie dawek niższych, niż czterdzieści mg najczęściej ma na celu zachowanie masy mięśniowej przy jednoczesnej utracie masy tłuszczowej oraz faz ciecia.

Dawkowanie dla kobiet.

Dawkowanie turanabolu różni się dla kobiet i mężczyzn. W dziale lekkoatletyki oraz kulturystyki odpowiednie dawki dla kobiet wynoszą od pięciu do dziesięciu mg na dobę. Jest on uważany za jeden z najlepszych sterydów anabolicznych dla użytku kobiet. Jednak przy przedawkowaniu (w zależności od źródeł mówi się, że dawka nie powinna przekroczyć dziesięciu lub dwudziestu mg na dobę) turanabolu są one wysoko narażone na wystąpienie wirylizaji.

Jak stosować turanabol?

Turanabol ma długi okres półtrwania, który wynosi szesnaście godzin. Z tego powodu nie ma potrzeby dzielenia dawek turanabolu na kilka. Całą dzienną ilość substancji można przyjąć za jednym razem. Poleca się przyjmowanie całej dawki rano po przebudzeniu.

Jeśli jednak ktoś chce podzielić dzienną dawkę na kilka, może to zrobić bez problemów. Zaleca się przyjęcie jednej części dawki rano, a drugiej wieczorem. Warto pamiętać jednak, że z tak długim okresem półtrwania turanabol nie wymaga dzielenia dawek na więcej niż dwie dziennie, a nawet taki zabieg nie jest konieczny.

Podsumowanie.

Turanabol jest stosunkowo bezpiecznym sterydem, który dawkowany z rozwagą, nie powinien przynieść znaczących skutków ubocznych. Rekomendowana dawka dzienna zależy od płci, stopnia zaawansowania oraz organizmu człowieka. Średnio dla mężczyzn wynosi ona pięćdziesiąt miligramów na dobę, dla kobiet od pięciu do dziesięciu. Zwiększanie dawki tej substancji powinno odbywać się stopniowo, przy stosowaniu cyklów nie przekraczających ośmiu tygodni. Jest to reguła mająca na celu uchronić wątrobę. Wraz ze stosowaniem innych środków, tolerancja organizmu na turanabol zwiększa się i dopuszczane są większe dawki. Przyjmowanie całej dziennej ilości substancji, nie wymaga jej dzielenia w ciągu dnia. Jeśli w którymś momencie zauważysz, że twój organizm nie toleruje danej dawki, zaleca się zmniejszać ją także stopniowo o dziesięć mg.

Stosowanie się do powyższych zasad przyniesie ci spore efekty i sprawi, że będziesz mógł/mogła cieszyć się sporymi korzyściami związanymi ze stosowaniem turanabolu. Nie wpłynie znacząco na stan twojego organizmu oraz sprawi, że będziesz wracał do cykli z chęcią.