Opis
BPC-157 to peptyd zbudowany z piętnastu aminokwasów które są częścią łańcucha białkowego potocznie nazywanego BPC, jest on izolowany z soku żołądkowego zwierząt.
BPC-157 jest białkiem które znane jest ze swych właściwości do poprawy funkcji trawiennych naszego organizmu.
Dzięki temu chroni ono nasz śródbłonek, który jest wewnętrzną powłoką pęcherzyków krwi. Dodatkowo peptyd ten oddziałuje na proces tzw.angiogenezy, czyli wspomaga w tworzeniu nowych naczyń krwionośnych.
Peptyd ten jest dobrze przebadany , badania wykazały że BPC-157 ma właściwości przeciwzapalne a dodatkowo wspomaga kontrole i reguluje przepływu krwi w układzie pokarmowym.
Tak jak większość aminokwasów- BPC-157 tak jak każdy peptyd to sterylny, liofilizowany proszek o przeznaczeniu do iniekcji podskórnych, oczywiście po rozpuszczeniu go w wodzie iniekcyjnej.
Działanie
Badania na szczurach wykazały, że BPC-157 przyśpiesza i to znacznie gojenie się ran/urazów. Szczególnie pomocne jest przy gojeniu się urazów mięśni czworogłowych, ścięgien Achillesa, uszkodzonych (zmiażdżonych) tkanek mięśniowych. Praktyka również pokazała że wspomaga proces regeneracji uszkodzonych bądź zerwanych mięśni.
A co z problemami kostnymi ? I tu również peptyd BPC-157 jest bardzo pomocny zwłaszcza jeśli chodzi o gojenie się kości oraz więzadeł.Wielkim plusem jest to że w przypadku BPC-157 nie wykazano skutków ubocznych.
Większość sportowców uważa że BPC potrafi zmniejszać w miejscu urazu ból , także polecany jest w trakcie gojenia się ran. Osoby mające takie problemy jak : zwichnięcie, uszkodzenia mięśni, powinny zastanowić się nad stosowaniem tego peptydu.
To nie jedyne zdolności w leczeniu i zapobieganiu jakie zaobserwowano , wspomaga leczenie chorób wrzodowych, ma działanie lecznicze na wrzody żołądka.
Efekty niepożądane
Aminokwas BPC-157 zazwyczaj dobrze tolerowany przez nas organizm, zwłaszcza gdy podaje go się w zalecanych dawkach, czyli do dwóch razy dziennie. Szczegółowe dawkowanie opiszemy poniżej.
Dawkowanie
Zalecane dawkowanie peptydu BPC-157:
– to 200 mcg dziennie w celach zapobiegawczych kontuzją i regeneracji
– od 400mcg do 1000mcg dziennie, podawanych dwa razy dziennie. Takie dawkowanie stosujemy gdy typowo mamy kontuzję.
Przechowywanie
Pamiętajmy że peptydy zwłaszcza po rozrobieniu muszą być przechowywane w lodówce. Rozrobiony produkt utrzymuje swoje właściwości do około 30 dni. Produkt nie rozrobiony również powinien być przechowywany w lodówce , w temperaturze pokojowej przechowywać peptyd możemy przez miesiąc czasu pod warunkiem że jest on nie rozrobiony .
Ciekawostki
Peptyd BPC-157 jak i TB500 to typowo peptydy wykorzystywane w celach regeneracyjnych , leczniczych itp. BPC swoją popularność zyskało w walce z problemami trawiennymi , czy urazami układu kostnego i mięśniowego. Po sprawdzony peptyd najwyższej jakości zapraszamy na stronę sterydy.org.pl