Badania dotyczące wpływu kminku i limonek na utratę wagi

Kminek i limonka na utratę wagi

Rzeczą, która budzi niemałe zainteresowanie, jest nowy raport dotyczący badań, opublikowany przez naukowców działających w Iranie, który mówi, że znaczne zwiększenie tempa utraty wagi przez ludzi jest możliwe poprzez spożywanie mieszanki oleju z kminku i oleju z limonek przez 8 tygodni.

Dieta a cykl sterydowy? Zapraszmy do sklepu ze sterydami online

Raport z tychże badań prezentuje pewien eksperyment trwający od 5-ciu lat w Iranie. Wykazuje on, że można stracić od dwóch kilogramów masy ciała wzwyż, w jedynie 8 tygodni, używając tej kombinacji w pełni naturalnych olejków.

Badacze prowadzący studia na ten temat próbowali znaleźć metodę zwalczania otyłości, która jest plagą dominującą Irański naród. Będąc szczerym, ta istna epidemia coraz bardziej i bardziej staje się chorobą cywilizacyjną, która dotyka nie tylko Iran, lecz praktycznie cały glob i wszystkich ludzi zamieszkujących go. Irańscy naukowcy przeszli niemały dystans próbując odszyfrować tajemnicze właściwości kminku. Właściwości, które sprawią, że olej z kminu będzie można wykorzystać jako lek na otyłość. Jako istne panaceum naszych czasów na olbrzymi problem nadwagi. To trochę tak, jakby wymyślić miniaturowy lek na raka!

Jak podają dokumenty przez nich przedstawione, zespół badawczy podawał osobom uczestniczącym w eksperymencie 3 kapsułki, zawierające po 100mg oleju z kminku, codziennie przez 8 tygodni. Oddzielna grupa kontrolna dostawała po trzy kapsułki, zawierające 120mg popularnego leku na otyłość każda, przez ten sam okres 8 tygodni, również codziennie.

Okazało się, że utrata wagi przez obie grupy była niemal identyczna, co dowiodło, że olej z kminku na prawdę dobrze działa jako lek na otyłość, kiedy ciału przychodzi spalić tłuszcz i stracić masę – szczególnie w krótkim czasie.

W kolejnym projekcie badawczym, również kierowanym przez Irańskich naukowców, 72 różne osoby w wieku od 18 do 50 lat, które cierpiały na kliniczną otyłość, zostały rozdzielone na trzy indywidualne grupy.

Grupa pierwsza dostawała placebo, czyli kapsułki w ogóle nie zawierające zupełnie żadnych aktywnych biochemicznie składników, przez 8 tygodni. Ku sukcesowi eksperymentu, ta grupa nie została poinformowana, o tym, że kapsułki, które otrzymywała były placebem, czyli w istocie niczym. Jest to niezwykle ważne jako, że od dawna znanym faktem na temat funkcjonowania ludzkiego ciała i umysłu, jest siła autosugestii, która również daje pewne efekty organizmowi, kiedy człowiek zażywający środek, uwierzy w jego lecznicze właściwości, nawet kiedy ten sam środek nie ma prawa dać żadnych efektów. By „oddzielić ziarno od plonu”, czyli odseparować realne efekty, od rzekomych, zwykle tworzona jest grupa placebo, która ma za zadanie dostarczyć naukowcom danych w celu porównania obu działań.

Grupa numer dwa otrzymywała dwie różne kapsułki, zawierające po 25mg oleju z kminku oraz 25mg oleju limonkowego, każdego dnia. Ostatnia grupa otrzymywała kapsułki, zawierające te same składniki, lecz w zwiększonej dawce, czyli po 75mg obu olejków.

Przez następne osiem tygodni wszystkie 3 grupy miały za zadanie zgłaszać swoją wagę oraz pomiary różnych części ciała. W trakcie dwumiesięcznego eksperymentu, odkryto, że w grupa placebo dość konsekwentnie utrzymywała tę samą masę ciała.

Osoby z pierwszej grupy eksperymentalnej (czyli drugiej, która otrzymywała niższe dawki olejku z kminku oraz olejku z limonek, tj. po 25mg), straciły 1,2 kilograma masy ciała przez ten czas. W tym samym okresie, osoby z ostatniej grupy, wystawione na działanie tychże składników w porcji trzykrotnie wyższej, tj. po 75mg oleju z limonek i oleju kminkowego, z dnia na dzień straciły 2,1 kilogramów masy ciała.

Ten sam test został wielokrotnie powtórzony przez innych naukowców dookoła świata, pokazując te same efekty z dużą regularnością. Badacze w Iranie jak i na całej kuli ziemskiej wierzą, że te pozytywne efekty utraty wagi, zawdzięcza się zdolności kminku do zwiększenia wrażliwości organizmu na insulinę produkowaną w wątrobie. Substancja ta, jest niezwykle kluczowym dla funkcjonowania organizmu hormonem, który jest wydzielany zaraz po posiłku i ma za zadanie zwiększyć transport glukozy, czyli produktu trawienia posiłków, do wnętrza komórek w ciele, co skutkuje obniżeniem poziomu cukru we krwi i jego przemiany w tłuszcz, który następnie gromadzi się w tkankach i powoduje otyłość.

Możliwym jest również, że niektóre z bioaktywnych substancji, zawartych w obu olejach, mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na ilość serotoniny produkowanej w mózgu, która jest często nazywana „hormonem szczęścia” i odpowiada m.in za uczucie sytości, podniesienie nastroju, polepszenie zdolności seksualnych. Sprawia to, że olejek z kminku i limonek może również dodatkowo zmniejszać apetyt i uczucie głodu, podczas gdy w tym samym czasie obywa się jego działanie właściwe, które niszczy komórki tłuszczowe w całym ciele.

Naukowcy z całego świata, badający te olejki, równocześnie zgadzają się ze sobą co do tego, że protokoły eksperymentowania z nimi są bardzo obiecujące, choć niezbędnym jest przeprowadzenie większej ilości badań, by dogłębnie oraz w całości zrozumieć zasadę działania olejku z kminku i oleju z limonek, która sprawia, że te dwa składniki są zdolne działać jako zmniejszacze wagi, tak zaskakująco dobrze.