Aromasin-20mg/tab 20tabs-90zł

Exemestane inaczej Aromasin to popularny antyestrogen w świecie doping.

Strona sterydy.org.pl postanowiła opisać go dla was trochę dokładniej 🙂

Czy warto go stosować w czasie cyklu ?

Początkowo badano go tylko pod względem leczenia raka piersi.

Pod koniec lat 90., wykazano, że Aromasin przewyższa swym działaniem osławiony Tamoksyfen ( Nolvadex).

Aromasin dosyć niedawno został na stałe do działu anty-estrogenowego, sukces kliniczny Aromasinu został doceniony i przechwycony na cele dopingu , dlatego społeczność kulturystów obecnie uważa go za standard w walce z wysokim estrogenem.

Exemestane tak jak inne Antyestrogeny podawany jest w postaci doustnej ( tabletki).

Jest to lek z grupy inhibitorów aromatazy , jednak różni się od Arimidexu nieznacznie w działaniu.

Zastosowanie:

Aromasin, podobnie jak wszystkie inne anty-estrogeny, służy do normalizacji / utrzymania odpowiedniego poziomu estrogenów w naszym organizmie podczas cyklu.

Oprócz zapobiegania estrogennym skutkom ubocznym, utrzymuje odpowiedni poziom estrogenu w czasie cyklu co skutkuje dobrymi jakościowo przyrostami masy mięśniowej.

Stąd popularność wśród kulturystów .

Exemestane spełnia tę funkcję dlatego że wiąże się z enzymem aromatazy, który jest odpowiedzialny za przekształcanie męskiego hormonu jakim jest testosteron w estrogeny.

Jednak różnica między Arimidexem jest taka że po związaniu Aromasin trwale dezaktywuje enzym aromatazy, dzięki czemu zapobiega wszelkim dalszym interakcjom estrogenów i eliminuje możliwość wystąpienia skoku estrogenu. Zdolność do trwałej dezaktywacji enzymu aromatazy jest tym, co klasyfikuje Aromasin jako zabójczy inhibitor.

Ta cecha która jest niewątpliwie zaletą jest jedną z kluczowych różnic między Aromasinem i kilkoma innymi antyestrogenami. Jednak Exemestane w przeciwieństwie do Arimidexu należy podawać często, aby utrzymać odpowiedni poziom leku we krwi; najlepiej dwa razy na dobę lub co 12 godzin.

Stanowi to znaczący kontrast w stosunku do kilku innych AI, które należy podawać co 2 lub kilka dni.

Dużym plusem jest to że Aromasin nie ma negatywnego wpływu na poziom cholesterolu, jest neutralny pod tym względem, co czyni go lekiem alternatywnym dla osób które mają problemy z sercem.

Jak dawkować :

Standardowe dawkowanie mieści się w granicach od 12,5 do 50 mg dziennie.

Dokładna dawka jak i długość przyjmowania Aromasinu zależne są od siły danego cyklu , czasu i środków w nim wykorzystanych , dlatego warto badać hormony w czasie trwania kuracji aby dokładnie dostosować dawkę do swoich potrzeb , pamiętajmy że niski estrogen nie jest zdrowy !!!

Najbardziej efektywne działanie Aromasinu zaobserwowano , przy codziennych dawkowaniu podzielonym na dwie równe dawki ( rano/wieczór).

Po sprawdzone i pewne sterydy zapraszamy na największy portal w Polsce!!!

sterydy.org.pl