Jakie suplementy pomagają w obniżeniu cholesterolu?

sterydy-hgh-sklep-online

Jakie suplementy pomagają w obniżeniu poziomu cholesterolu?

Jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych dzisiejszych czasów jest z pewnością obniżona sprawność układu sercowo-naczyniowego, która przez obecne w społeczeństwie warunki staje się co raz bardziej powszechnym zaburzeniem, nierzadko bardzo niebezpiecznym dla zdrowia. Niestety, boleści związane z obniżoną sprawnością pracy serca cierpią co raz częściej użytkownicy sterydów anabolicznych, których działanie obniża funkcjonalność profilu lipidowego, wydzielającego tym samym więcej cząsteczek cholesterolu o niskiej gęstości, cholesterolu o wysokiej gęstości, a także trójglicerydów cholesterolu.

Oczywiście obniżenie ogólnej sprawności układu sercowo-naczyniowego nie przyczynia się wyłącznie do pogorszenia pracy profilu lipidowego, często doprowadzając także do takich zmian w organizmie jak uszkodzenie śródbłonka, znaczne zwiększenie ciśnienia krwi, a także doprowadzenie do zaburzeń pracy serca. Optymalny profil lipidowy z całą pewnością jest w stanie przyczynić się do znacznej poprawy zdrowa, kiedy obniżona sprawność tego ważnego układu może doprowadzić do wielu niebezpiecznych zaburzeń pracy serca.

W dzisiejszym artykule zapoznają się Państwo z obszerną listą substancji mogących być z powodzeniem stosowanymi jako rodzaj suplementów, pomagających w poprawieniu sprawności profilu lipidowego, a tym samym układu sercowego. Informacje zawarte w naszym zestawieniu mogą być pomocne dla osób szukających naturalnych, alternatywnych od konwencjonalnych, dostępnych w aptece sposobów na poradzenie sobie ze złym stanem zdrowotnym organizmu. Ważnym jest, aby pamiętać o tym, iż suplementy już z samej definicji mówią nam o tym, iż powinny być dodatkami do naszej obecnej diety, nie jej głównym składnikiem. Dzięki stosowaniu się do tej metody jesteśmy w stanie o wiele efektywniej poprawić stan zdrowotny naszego profilu lipidowego, a tym samym ciała.

Użytkownicy sterydów anabolicznych, a także osoby prowadzące tryb życia zniekształcający funkcjonalność profilu lipidowego, jako najlepsze rozwiązanie swojego problemu powinni wybrać odstawienie suplementacji dotychczasowymi anabolikami, lub zaprzestać funkcjonowania z negatywnymi dla zdrowia nawykami. Jednakże, zapobieganie poprzez zmianę nawyków, tudzież odstawienie używanych lekarstw nigdy nie jest gwarancją stu procentowej pewności poprawy naszego stanu zdrowia. Rok 2019 przynosi nam odpowiedź na wiele pytań związanych z możliwością poprawy naszego profilu lipidowego, np. dzięki stosowaniu naturalnych suplementów, których skuteczność działania u większości osób potwierdzona została przez szereg specjalistycznych badań, jednakże nie zmienia to faktu, iż naturalne suplementy są dla wielu znakiem zapytania, ze względu na brak objawiania się jakichkolwiek efektów ich zażywania, głownie ze względu na brak aktywności w indywidualnych organizmach. Warto zastanowić się nad możliwością stosowania naturalnych suplementów, jednakże należy także pamiętać o odpowiednim dostosowaniu swojej diety i aktywności fizycznej do stanu pozwalającego na poprawę funkcjonowania profilu lipidowego, a tym samym zmniejszenie ilości wydzielanego złego cholesterolu do organizmu.

Poniżej znajdą Państwo różnorakie suplementy, które dzięki przeprowadzeniu odpowiednich badań dowiodły swojej efektywności, bezpośrednio oddziałując na profil lipidowy. Suplementy podzielone zostały ze względu na ilość przeprowadzonych na nich badań, dlatego też należy zwrócić uwagę na to, który z danych produktów posiada większą ilość dowodów na jego prozdrowotne funkcjonowanie. Nie należy jednak negować skuteczności mniej poznanych substancji, które na przestrzeni przyszłych lat mogą zostać uznane za nieporównywalnie lepsze od obecnie lepiej poznanych suplementów.

Dobrze poznane, wysoko skuteczne suplementy

Czosnek

Stosowanie czosnku jako suplementu diety od wielu lat podkreśla jego prozdrowotne funkcje, poprawiające pracę układu sercowo-naczyniowego.

Najbardziej znanymi zaletami suplementacji czosnku są:

  • Zwiększenie wydzielania HDL (zwanego dobrym cholesterolem)
  • Obniżenie wydzielania LDL
  • Obniżenie ogólnego poziomu wydzielanego cholesterolu
  • Znaczące obniżenie ciśnienia krwi

Osoby suplementujące czosnek często podczas wyników badań podkreślają ogólne obniżenie ciśnienia krwi, poprawę pracy układu odpornościowego, a także wiele innych znaczących pozytywów. Czosnek używany jako suplement może być stosowany w najróżniejszych dawkach, których ilość zależy wyłącznie od nas.

Efekty uboczne: Zaburzenia pracy żołądka i jelit (występujące bardzo rzadko), rozrzedzenie krwi (przed zamiarem codziennego stosowania czosnku w naszej diecie należy przeprowadzić odpowiednie badanie lekarskie, jeśli mamy stwierdzoną niską ilość występujących w naszej krwi czerwonych krwinek). Zaburzenia oddychania (występujące jedynie podczas spożywania bardzo dużych ilości czosnku).

Kwasy Omega 3

Stosowanie kwasów Omega 3 w celach leczniczych prowadzi do takich korzyści jak:

  • Zmniejszenie występowania trójglicerydów
  • Zwiększenie wydzielania HDL
  • Zmniejszenie szans wystąpienia stanów zapalanych w organizmie
  • Zahamowanie agregacji płytek krwi

Rekomendowana dzienna dawka spożycia kwasów omega 3 dla dorosłego człowieka wynosi 1g. Interesującym faktem związanym ze stosowaniem kwasów omega 3 jest to, iż nie stwierdzono jakoby mogły być w stanie obniżyć średnią długość życia u osób suplementujących je na co dzień.

Efekty uboczne: Rozrzedzenie krwi, zaburzenia pracy układu pokarmowego, okazjonalnie zwiększona ilość wydzielanego LDL.

Niacyna

Niacyna znana ze skutecznego terapeutycznego działania podczas leczenia hiperlipidemii znalazła swoje miejsce także jako skuteczny w poprawie profilu lipidowego suplement. Niestety obniżenie cholesterolu będzie skuteczne wyłącznie podczas stosowania wysokich dawek, często prowadzących do możliwości wystąpienia efektów ubocznych.

Efekty uboczne: wypieki na skórze, zawroty głowy, uczucie gorąca.

Słabo poznane suplementy

Czerwone drożdże ryżowe

Statyny zawarte w czerwonym ryżu są skutecznymi lekarstwami obniżającymi poziom cholesterolu we krwi. Na rynku dostępny jest szeroki zakres odmian statyn, posiadających inną skuteczność zależnie od indywidualnych predyspozycji suplementującego. Obniżają poziom LDL, HDL i trójglicerydów w organizmie. Skutecznie oddziałują na funkcjonowanie śródbłonka, a także na zwiększone wydzielanie tlenku azotu w trakcie suplementacji. Szereg badań naukowych dowiódł, iż statyny skutecznie obniżają śmiertelność.

Unikatowe działanie czerwonych dróżdzy ryżowych jest zasługą występującej w ich składzie naturalnej statyny zwanej lowastatyną.

Witamina D

Witamina D z całą pewnością uważana jest za jeden z najlepszych prozdrowotnych suplementów diety, który dowiódł swojemu medycznemu zastosowaniu na wielu płaszczyznach. Nie zmienia to jednak faktu, iż nie stwierdzono, jakoby witamina D była skutecznym rozwiązaniem na poprawę funkcjonowania profilu lipidowego organizmu. Pomimo tego, jest to bezsprzecznie jeden z najlepszych suplementów diety obecnych na rynku, który powinien być stosowany nawet pomimo niskiej skuteczności na profil lipidowy.

Kozieradka

Mało znana w Polsce roślina zielona jaką jest kozieradka, posiada z całą pewnością szereg prozdrowotnych właściwości, w tym dowiedzione naukowe zwiększenie poziomu wydzielanego testosteronu. Kozieradka znana jest również z poprawy funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, jednakże mała ilość badań przeprowadzonych na roślinie nie daje jasnego światła na sprawę jej rzekomego poprawienia profilu lipidowego w ciele.

Ashwagandha (indyjski żeń szeń)

Żeń szeń naturalnie występujący w Indiach, znany ze swojego antystresowego profilu działania jest obiecującą rośliną jeśli chodzi o możliwość poprawy stanu profilu lipidowego. Jedno z badań dowiodło istnieniu tego efektu, jednakże tylko i wyłącznie u stuprocentowo zdrowych pacjentów, kontrastując z innymi suplementami, których efekty w zwyczaju objawiają się tylko i wyłącznie u chorujących pacjentów.

Wyciąg z kakao

Sympatycy ciemnej czekolady z pewnością będą zadowoleni faktem obniżania przez składniki czekolady poziomu LDL, przy jednoczesnej poprawie krążenia krwi. Dzienne spożywanie 30g ciemnej czekolady z łatwością może zastąpić suplementacje wyciągiem z kakao. Warto zapamiętać, iż działanie czekolady na profil lipidowy ogranicza się wyłącznie na obniżenie poziomu LDL w organizmie, nie dowodząc prozdrowotnemu działaniu na inne rodzaje cholesterolu.

Policosanol

Na temat tego suplementu krąży wiele sprzecznych opinii. Niektórzy twierdzą iż policosanol naprawdę oddziałuje na profil lipidowy, poprawiając stan zdrowia chorego, kiedy jeszcze inni twierdzą iż jest to jedynie efekt placebo, nie mający zbyt wiele wspólnego z faktyczną poprawą stanu zdrowia.

Psyllium

Psyllium, będące ziarnem którego łuski stosowane są w medycynie jako skuteczny środek przeczyszczający, używane jest także jako suplement obniżający poziom cholesterolu. Niestety, pomimo szeroko rozpowszechnionego przekonania o pozytywnych aspektach użytkowania psyllium, badania dowiodły jedynie miernemu oddziaływaniu na profil lipidowy jedynie w aspekcie obniżenia poziomu LDL, dodatkowo w bardzo małej ilości.

Berberyna

Obecnie dostępne wyniki badań nie potwierdzają, jakoby berberyna miała by skutecznie działać na poprawę profilu lipidowego podczas stosowania suplementacji.

Chromium

Suplement szerzej znany jako skuteczna pomoc w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi u osób ze stwierdzoną cukrzycą. Niestety, pomimo szeregu opinii mówiących o bezpośrednim działaniu suplementu na profil lipidowy, nie stwierdzono jakoby wpływ na obniżenie cholesterolu był w jakikolwiek sposób widoczny.

Imbir

Pomimo braku nowoczesnych i miarodajnych badań dotyczących wpływu imbiru na profil lipidowy, wiadomo iż suplementacja imbiru w jakimś stopniu poprawia jakość HDL i LDL w organizmie.

Witamina E

Literatura naukowa nie stwierdziła występowania jakichkolwiek pozytywnych objawów stosowania witaminy E w celach leczenia zaburzeń profilu lipidowego. Dodatkowo witaminie E przypisane zostało zwiększenie ogólnej liczby zgonów u osób stosujących na co dzień witaminę.

Z klinicznego punktu widzenia

Patrząc na wybrane przez nas suplementy, warto zapamiętać parę znaczących informacji:

  1. Suplementy nie zostały stworzone do leczenia zaburzeń
  2. Suplementy mogą prowadzić do wystąpienia nieprzewidzianych skutków ubocznych, tudzież negatywnych interakcji z innymi lekami.
  3. Suplementy odgrywają rolę prewencyjną w medycynie, jednakże wiele z nich nie jest do końca skutecznych.
  4. Poprawa jednego aspektu zdrowia nie powoduje iż będzie ono ogólnie lepsze, czyniąc nas zdrowszymi i sprawniejszymi. Dla przykładu, dwa różniące się od siebie lekarstwa mogą w znaczącym stopniu poprawić dany aspekt zdrowotny, jednakże tylko jeden z nich zmniejsza długotrwałe ryzyko śmiertelności.

 Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione porady, powinniśmy podjąć dobrze przemyślaną decyzję dotyczącą korzystania z suplementów w celach profilaktycznych, mając na celu poprawę funkcjonowania naszego profilu lipidowego w organizmie musimy zgromadzić wystarczającą ilość informacji dotyczących interesujących nas suplementów, licząc się także z tym, iż rozpoczęcie suplementacji powinno być wcześniej uzgodnione z naszym lekarzem, który stwierdzi czego tak naprawdę potrzebujemy. Warto pamiętać także o częstym przeprowadzaniu badań profilaktycznych, dowiadując się o aktualnych zmianach zachodzących w naszym ciele, przyczyniając się tym samym do szybkiego zaradzeniu problemowi już od samego początku.