Proviron Mesterolone 25mg/tab

Wiele osób, które na co dzień praktykują oraz profesjonalnie zajmują się uprawianiem kulturystyki

często chce zasięgnąć po dodatkowe środki, które przyspieszają przyrost masy mięśniowej – są to tzw. produkty suplementacyjne. Często jednak jest dosyć ciężko samodzielnie stwierdzić, który produkt i o jakim składzie będzie odpowiedni dla osoby i dla jej zdrowia. W związku z tym został stworzony specjalny produkt suplementacyjny – Proviron.

sklep-doping-sterydy-hgh-peptydy-online

Czym jest Proviron i w jaki sposób działa?

Proviron jest to najzwyczajniej inna nazwa handlowa stworzonego androgenu Mesterlone. Proviron jest lekiem, który nie jest uważany za steryd anaboliczny ze względu na jego niski poziom działania o charakterze anabolicznym na organizm człowieka (nieoficjalnie jest on uważany za lek, który kompletnie nie wywołuje efektów o podłożu androgennym). Opisywany produkt suplementacyjny jest unikatowym sterydem, który jednak pod względem wydajności nie  może być wykorzystywany do promowania pokaźnych przyrostów masy mięśniowej w  czasie jego zażywania, ale stanowi bardzo dobre uzupełnienie treningu o charakterze kulturystycznym. Sam lek wykorzystywany jest w głównej mierze przez sportowców oraz kulturystów, który pomaga im  w stosunkowo krótkim czasie zwiększyć masę mięśniową. W medycynie lek należy do grupy najczęściej polecanych suplementów przez lekarzy – dietetyków, choć należy nadmienić, iż nie został on zatwierdzony do obrotu handlowego i spożycia przez amerykańską FED – Agencję ds. Leków i Żywności.

Proviron stanowi steryd anaboliczny, który jest pochodną dihodrotestosteronu (męksiego hormonu) i pod względem budowy jest nieco przekształconą wersją tego hormonu z dodatkiem grupy metylowej z węglem w jednej pozycji. Do podstawowych zastosowań tego sterydu można zaliczyć:

 • Leczenie niedoborów androgennych (które najczęściej dotyczą osób starszych);
 • Lek wspomagający płodność wśród mężczyzn;
 • Lek stosowany  w celu przyspieszenia przyrostu masy mięśniowej;
 • Stosowany również przed okresem dojrzewania u młodych mężczyzn (w celu ustabilizowania gospodarki hormonalnej u mężczyzn).

Choć dla niektórych może się on wydawać lekiem przestarzałym, po przeprowadzeniu wielokrotnych badań przez naukowców z całego świata, oraz dzięki pozytywnym opiniom pacjentów stosujących ten suplement można wysnuć wniosek, iż Proviron przetrwał próbę czasu, i jak dotąd radzi sobie bardzo dobrze wobec silnej konkurencji ze strony innych suplementów.

W jaki sposób odpowiednio dawkować Proviron?

Na dobrą sprawę dobór odpowiedniej dawki uzależniony jest od potrzeb i powodów, dla których pacjent chce zażywać ten lek. Dla pacjentów, którym nie zależy na szybkim przybraniu masy mięśniowej, lub którzy ze względu na przeszłe bądź teraźniejsze komplikacje zdrowotne nie mogą nadwyrężać działania swojego organizmu, zaleca się przyjmowanie niskich dawek. Z drugiej jednak strony dla zawodowych sportowców, którzy chcą uzyskać odpowiednie wyniki zaleca się przyjmowanie wysokich dawek. Niezależnie jednak od wielkości przyjmowanej przez pacjenta dawki cały proces zażywania leku musi być monitorowany przez lekarza specjalistę. Jest to spowodowane faktem, iż tylko on  w razie konieczności może nam zwiększyć, zmniejszyć lub całkowicie zakazać przyjmowanie leku Proviron

Dla przykładu w medycynie sportowej dla aktywnych i zawodowych sportowców w celu poprawienia wyników w ich dziedzinie sportowej lekarz przepisuje dawkę leku Proviron 50-75mg do przyjmowania codziennie. Następnie, gdy wyniki sportowca czy kulturysty dostatecznie się poprawią dawka zmniejszana jest do przyjmowania jedynie 1 tabletki 25Mg dziennie. Powodem tego jest ukształtowanie organizmu człowieka (szczególnie widoczne wśród mężczyzn) – jeśli z wysokiej dawki obecnej codziennie w organizmie nagle całkowicie jej zabraknie organizm może doznać szoku i mogą powstać niechciane skutki uboczne. 

Nieco inaczej ma się sprawa u kobiet (zarówno sportowców jak i kulturystek). Leki są równie bezpieczne dla kobiet jak i dla mężczyzn, jednak ze względu na różnice w gospodarce hormonalnej obu płci, kobiety powinny zażywać maksymalnie 1 tabletkę dziennie przez okres ok.4-5 tygodni, po czym na kolejne 2 tygodnie całkowicie ją odstawić. W przypadku przyjmowania tak silnych dawek leku Proviron jak u mężczyzn tj. 3 tabletki po 25Mg każda dziennie, po niedługim czasie u kobiet może pojawić się problem z zajściem w ciążę. Innymi niechcianymi skutkami, jakie mogłyby się pojawić są:

 1. Obniżenie się głosu u kobiet do bardziej przypominającego niski głos męski;
 2. Możliwośc pojawienia się brody;
 3. Rozwój mięśni, które rozwijają się w charakterystyczny sposób u mężczyzn.

Pomimo ogólnej dostępności oraz poziomu bezpieczeństwa jaki przedstawia producent leku, przed każdym zażyciem nawet najmniejszej dawki należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem – dietetykiem, lub w przypadku sportowców z lekarzem sportowym. Jest to o tyle istotne, iż bez informacji od specjalisty istnieje zagrożenie zdrowia, a w najgorszym przypadku życia danej osoby poprzez brak wiedzy na temat działania i wpływu leku na organizm.

Czym jest cykl Proviron?

Lek Proviron nie jest typowym przedstawicielem sterydów anabolicznych przez co ma bardzo niskie działanie anaboliczne na organizm ludzki i nie jest jednocześnie wykorzystywany w następujących po sobie cyklach. Zamiast tego stosowany jest on jako produkt uzupełniający lub lek wspierający działanie innych sterydów w taki sposób aby możliwie jak najbardziej zmniejszyć działanie estrogenowe w ciele człowieka. 

Wobec tego cykl przyjmowania leku Proviron (rozumiany jako okres czasu przyjmowania oraz przerw między kolejnymi dawkami przyjmowania tegoż sterydu) jest różny dla różnego rodzaju pacjentów. Dla przykładu pacjentowi, który zmaga się z problemem niepłodności bądź z problemem niedoboru androgenów zaleca się przyjmowanie niewielkich dawek za to przez zróżnicowany i maksymalnie rozciągnięty  w czasie okres – może to być na przykład przyjmowanie jednej tabletki co 3 dni, lub jedynie 2 tabletek na tydzień, w celu kontrolowania ewentualnie zachodzących zmian wraz z ich skutkami. Z drugiej strony u sportowców i kulturystów stosowana jest zasada silnego dawkowania w krótkim okresie czasu. Aby przyspieszyć przyrost masy mięśniowej.

Taka sama sytuacja tyczy się kobiet, które decydują się na przyjmowanie tego rodzaju leku. W celu leczenia problemu z zajściem w ciążę, czy też poprawienia aktywności seksualnej należy po wcześniejszej konsultacji z lekarzem zażywać leki w niewielkich dawkach przy możliwie jak największym rozłożeniu tego w czasie. Natomiast dla kobiet sportowców i kulturystek cykl ten jest nieco krótszy niż u mężczyzn (4 do 5 tygodni) z równie mniejszą dawką. Jest to uwarunkowane różnicą płci oraz hormonów obecnych w ciele kobiety i mężczyzny.

Jakie są opinie pacjentów na temat leku Proviron?

Choć zażywanie leku powinno odbywać się pod kontrolą lekarza to znaczna część przyjmujących ten rodzaj sterydu jest bardzo zadowolona z jego wspomagającego działania. Przy odpowiednio dawkowanym i nadzorowanym stosowaniu lek  w niedługim następstwie czasu może przynieść pożądane efekty. Można do nich zaliczyć m.in:

 • Ustabilizowanie poziomu testosteronu  w ciele mężczyzny – jest to działanie terapeutyczne tego leku. Przy rozsądnym dawkowaniu leku oraz wyznaczeniu właściwego okresu jego przyjmowania przez pacjenta, już po kilku tygodniach/miesiącach można zauważyć, iż poziom testosteronu tj. męskiego hormonu jest na właściwym poziomie. Oprócz samego zwiększania masy mięśniowej, u mężczyzn stosujących tne lek zauważono poprawę libido oraz poprawę dotyczącą aktywności seksualnej mężczyzn;
 • Zwiększenie się gęstości mięśni – tutaj należy nadmienić, iż jest to jedynie produkt wspierający i przyspieszający przyrost masy mięśniowej – nie należy go traktować jako całkowitego zastępnika aktywności fizycznej i odpowiednio zbilansowanej diety. Jednak przy połączeniu diety, ćwiczeń oraz dodatkowemu stosowaniu leku w bardzo krótkim czasie można zauważyć poprawę;
 • Leczenie impotencji – lek okazuje się być pomocny w przypadku np. zaburzeń erekcji u mężczyzn;
 • Leczenie niepłodności – lek wspomaga leczenie niepłodności zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Oczywiście jak każdy produkt, i ten lek może przynosić działania niechciane takie jak np. nadmierna aktywność seksualna u obu płci, czy wyczuwalna twardość sutków u mężczyzn ze względu na duże stężenie męskich hormonów w organizmie. Jednak pomimo tego, lek jest wart uwagi, jeśli osoba na poważnie myśli o poprawieniu swojej kondycji fizycznej, czy też rozwiązaniu problemów natury ginekologicznej. Przy odpowiednim wsparciu ze strony lekarza Proviron może okazać się najlepszym wyborem wspomagającym aktywność pacjenta.