Pierwszy taki sklep ze sterydami online

KUP KOKSY ONLINE na: info@sterydy.org.pl

Prolaktyna – opis hormonu

Temat opisuje ze względu że mam coraz więcej zapytań na mailu ,odnośnie prolaktyny , dlaczego rośnie od czego rośnie 🙂 , temat szczególnie dla osób stosujących hormon wzrostu , nandrolony , trenbolony , peptydy z grupy GHRP , będących zapracowanymi i mającymi dużo stresu w życiu.

Wstęp

Czym jest prolaktyna ? To nic innego jak hormon pepydowy , różnica jest tylko w budowie ponieważ jest pozbawiony grupy wodorowęglanowej . Prolaktyna jest wytwarzana przez przedni płat przysadki mózgowej , ma on za zadanie utrzymanie działania ciałka żółtego, dodatkowo zaczyna i podtrzymuje produkcję laktacji. Zaliczana jest do grupy hormonów tzw. gonadotropowych. Tak na początku już widać po tym że budową prolaktyna zbliżona do hormonu wzrostu (HGH) oraz jakże popularnej w dopingu gonadtropiny kosmówki czyli HCG. Prolaktyna produkowana jest przez laktotrofy ( jest to drugi rodzaj komórek kwasochłonnych przysadki). Zajmują około 20% wszystkich komórek płata przysadki , co do budowy to ich wygląd jest graniasty oraz posiadają liczne ziarna o wymiarach od około 400 do 700 nm. Dlaczego piszę o tych ziarnach bo to właśnie z nich uwalniany jest hormon.

Po co ta prolaktyna ?

Jak by nie była potrzebna , to nasz mądry organizm pewnie by jej nie wytwarzał , a jednak nasz organizm to chyba najbardziej inteligentny mechanizm jaki obecnie jest na ziemi , wydziela prolaktynę w celach regulowanie produkcji innych hormonów wytwarzanych w podwzgórzu np.: dopamina, prolaktoliberyna ( działa pobudzająco na nasz organizm).
Działanie prolaktyny jest też zależne od jej poziomu i tak : w nadmiarze blokuje FSH , LH i dopaminę ( jest antagonistą tego hormonu).

Wysoki poziom prolaktyny spowodowany jest głównie poprzez dodatnie sprzężenie progesteronu , oraz wydziela się dodatkowo np.: przy nadmiarze endorfin.

Prolaktyna u kobiet blokuje menstruacje , natomiast u mężczyzn wstrzymuje bądź spowalnia wytwarzanie testosteronu i może spowodować ginekomastię progesteronową.
Kolejnym efektem prolaktyny zależnie od jej poziomu jest laktacja , niezbędna w podtrzymaniu ciąży. Wysoki poziom prolaktyny u mężczyzn może być spowodowany nadmiernym stresem .

I teraz najważniejsze: prolaktyna a doping ?

Wysoki poziom prolaktyny jest uznawany za wroga wszelkich dyscyplin sportów siłowych. Dlatego wysoki poziom tego hormonu nie jest wskazany będąc na cyklu jak i poza nim, trzeba uważać , zwłaszcza przy stosowaniu nandrolonów , trenbolonów , i wysokich dawek HGH , silny stres również sprzyja wysokiej prolaktynie , dlatego tak ważne jest aby utrzymać stały niski poziom podczas cykli z użyciem powyższych środków .
Co na zmniejszenie poziomu tego hormonu ?
Środki popularne podczas cykli opiszę poniżej zacznę od tego że zmniejszamy prolaktynę w celu :
szybszego powrotu do normy poziomu testosteronu podczas odbloku ( PCT ) poziom testosteronu
niski poziom prolaktyny zmniejsza ryzyko ginekomastii
niski poziom prolaktyny zmniejsza uczucie stresu.

Jak zmniejszyć poziom prolaktyny ?

Popularne są dwie metody, pierwsza to blokowanie wydzielania , a druga to blokada receptorów .
Blokada receptorów to temat dosyć ryzykowny i dla zaawansowanych osób , dlatego opiszę bardziej popularny i bezpieczniejszy czyli blokowanie wydzielania , które polega na tym że
podwyższamy postlagatyn.
Śordki które to powodują to polecane przeze mnie dostinex/cabaser (mało efektów ubocznych) lub :
Bromergon (Bromokryptyna) – skuteczny lek do zmniejszania poziomu prolaktyny , jednak posiada sporo efektów ubocznych ubocznych.
I tu zaskoczenia bo Witamina B6 – również skutecznie zbija poziom prolaktyny , przy dawce pomiędzy 200 – 400mg , wyższą dawkę 600mg stosujemy w razie gdy pojawią się objawy ginekomastii.

A co powoduje podwyższanie poziomu prolaktyny ?

Często poziom prolaktyny jest podwyższony przy stosowaniu różnych leków np.: endorfiny, wazo – aktywny pepyd jelitowy , progesterony (ich pochodne), kompleks białkowy histydyna-izoleucyna . Natomiast leki które stymulują prolaktynę to np.: leki przeciwdepresyjne , pochodne progesteronu , fenotiazydy , trój cykliczne benzamidy ( sulpiryd) , butyrofenony (haloperidol) , nandrolony, rezerpina , alfa-metyldopy.

Podsumowanie

Co do dawkowania poszczególnych leków dostępnych w naszej ofercie e-sterydy.pl zostały one opisane w swoich kategoriach ( linki znajdziecie państwo w tym artykule).