Profolan 2020- opis, działanie, skład, efekty

Profolan 2020- działanie, efekty, cena

Problem dotyczący wypadania włosów dotyczy wielu osób, którym przeważnie dosyć trudno znaleźć odpowiedni preparat pomagający powstrzymać lub przynajmniej spowolnić proces łysienia.

Profolan 2020- koniec z wypadaniem włosów
Profolan 2020 – koniec z wypadaniem włosów

Przyczyn łysienia oraz wypadania włosów można dopatrywać się m.in. w prowadzeniu niezdrowego trybu życia, gdzie obecny jest stres oraz zła dieta, a także brak snu – wszystkie te czynniki mogą niekorzystnie wpływać na kondycję włosów i w konsekwencji do przyspieszenia łysienia. Inną przyczyną jest genetyczne uwarunkowanie, iż w pewnym wieku włosy zaczynają wypadać. Wobec tego w aptekach pojawia się coraz więcej preparatów, które sprawiają, iż proces wydzielania hormonu DHT (który jest pochodną testosteronu) zostaje spowolniony lub zahamowany i jednym  z takich preparatów jest właśnie Profolan.

Czym jest Profolan?

Profolan stanowi preparat w formie kapsułek, który jest jednocześnie suplementem diety (nie lekiem samym w sobie), którego głównym zadaniem jest zatrzymanie lub jak największe możliwe spowolnienie wypadania włosów u mężczyzn – łysienia. Jego działanie polega na zablokowaniu wydzielania hormonu DHT, który odpowiedzialny jest właśnie za wypadanie włosów u mężczyzn. Dodatkowo dzięki swojemu unikatowemu składowi preparat wspomaga regenerację cebulek włosowych, minimalizuje siwienie jednocześnie wspierając utrzymanie naturalnego koloru włosów przez jak najdłuższy okres czasu oraz wspiera dobrą kondycję skóry głowy (zapobiega przetłuszczaniu się włosów).

Sam preparat został przygotowany z naturalnych składników, do których zaliczyć można:

 • pokrzywa;
 • skrzyp polny;
 • miedź;
 • cynk;
 • aminokwasy;
 • witaminy – np witamina D.

Dzięki temu, iż jest to preparat stworzony na bazie naturalnych substancji, jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia osoby go przyjmującej, a dodatkowo nie wywołuje on negatywnych skutków ubocznych, które miałyby wpływ na dobre samopoczucie danej osoby. 

Profolan 2020- skład, opis, działanie, cena, efekty
Profolan 2020- skład, cena, opis, efekty

Dlaczego łysienie jest tak powszechnym problemem wśród mężczyzn?

Problem łysienia i wypadania włosów dotyczy wielu mężczyzn, choć często ma ono różne podłoże. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie zbadanie przyczyn wypadania i łysienia włosów, oraz wprowadzenie odpowiedniej terapii, aby nie tylko zaprzestać ich wypadaniu, ale i wzmocnić samą skórę głowy oraz budowę włosów od wewnątrz. Czynniki takie jak zła dieta silny i długotrwały stres, lub przebyta niedawno gorączka nie tylko osłabiają cały organizm, ale i przyczyniają się do szybszego i częstszego wypadania włosów. Niestety częstszym zjawiskiem obserwowanym przy wypadaniu włosów jest tzw. łysienie adrogenowe.

Łysienie adrogenowe jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów, gdyż dotyczy niemal 60% mężczyzn w wieku 50 lat i więcej, choć badania wskazują, że pierwsze objawy łysienia adrogenowego obserwowane są już u mężczyzn w wieku pomiędzy 16 a 20 lat. Problem tego rodzaju łysienia staje się coraz silniejszy i bardziej widoczny wraz z wiekiem i ma podłoże genetyczne. W początkowym stadium łysienia adrogenowego pojawiają się jedynie niewielkie zakola na wybranych obszarach skóry głowy, jednak z upływem czasu na całej skórze głowy pojawiają się miejsca gdzie intensywnie wypadają włosy, aż w końcu na całej skórze głowy zaczynają wypadać włosy. Bardzo często też łysienie adrogenowe występuje wraz z nadmiernym wydzielaniem się łoju, które następnie przyczynia się do nadmiernego powstawania łupieżu, który to w konsekwencji może doprowadzić do łojotokowego zapalenia skóry. W tym celu warto jest skorzystać z preparatu Profolan, który może powstrzymać cały proces wypadania włosów na bardzo długi czas.

Profolona 2020, koniec z wypadaniem włosów!
Profolan

Z czego składa się Profolan?

Profolan jest nazywany inaczej nutrikosmetykiem, czyli preparatem, który składa się jedynie z naturalnych substancji, które wspomagają powstawanie nowych włosów oraz umacnianie obecnych na głowie włosów u mężczyzn. Dzięki obecnym w kapsułkach wysokiej jakości składnikom i minerałom można stwierdzić, że jest to preparat, który jest wprost stworzony dla mężczyzn z problemem wypadających włosów. Same kapsułki składają się z:

 1. Skrzypu polnego;
 2. Pokrzywa zwyczajna;
 3. L-cysteina;
 4. Witamina E;
 5. Witamina B6;
 6. Cynk;
 7. Miedź.

Wszystkie powyższe składniki mają silny i bardzo dobry wpływ na kondycję skóry głowy jaki samych włosów. Każdy z tych składników ma jednak nieco inne zastosowanie, wobec tego poniżej zostanie umieszczony krótki opis działania wszystkich wymienionych składowych tego preparatu:

 • Skrzyp polny – składnik, który jest bardzo często wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym, zwłaszcza w kosmetykach pomagających dbanie o urodę. Posiada on niezastąpione właściwości wspierające odbudowę oraz regenerację skóry (w tym skóry głowy), włosów oraz paznokci. Skrzyp polny to bardzo dobrze znana roślina, która dzięki zawartości wielu witamin oraz składników mineralnych działa oczyszczająco i dogłębnie regeneruje skórę głowy.
 • Pokrzywa zwyczajna – została ona użyta w produkcji tego preparatu, gdyż składniki  w niej zwarte wykazują zdolność do odpowiedniego ukrwienia skóry głowy. Dodatkowo zawarte w pokrzywie minerały pomagają w oczyszczeniu tkanek z toksyn, oraz przywracają ich normalne funkcjonowanie.
 • L-cysteina – stanowi aminokwas, który odpowiada za odpowiednie odżywienie tkanek znajdujących się pod skórą głowy. Niedobór tego składnika sprawia, iż włosy stają się łamliwe i jeszcze bardziej podatne na wypadanie stąd obecność tego składniki  w preparacie Profolan.
 • Witamina E – inaczej nazywa witaminą wiecznej młodości. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie starzeniu się skóry, oraz utrzymywanie komórek budujących skórę głowy w jak najlepszej kondycji. Dodatkowo witamina E chroni naskórek przed rogowaceniem.
 • Witamina B6 – jest obecna w preparacie Profolan, gdyż ma bardzo korzystny wpływ na układ nerwowy i krwionośny człowieka, dzięki czemu zwiększa się poziom ukrwienia całego ciała,  a co za tym idzie poziom ukrwienia tkanek tworzących skórę głowy. Jest to bardzo istotne, aby tkanki podskórne również były silne, gdyż to w nich umieszczone są mieszki włosowe, z których wyrastają włosy – im są one słabsze, tym włosy są bardziej podatne na wypadanie.
 • Cynk – dzięki niemu można w łatwy i szybki sposób zwalczać problem łupieżu i powstawanie łojotoku, które są przyczynami wypadania włosów.
 • Miedź – substancja wspierająca działanie pozostałych składników Profolonau. Jest ona obecna we krwi człowieka, a swoim działaniem potrafi oczyszczać i odmładzać komórki podskórne a także zwalczać grzybicę.  

 W jaki sposób działa Profolan?

Profolan z racji tego, iż jest przyjmowany w formie tabletek działa na skórę głowy oraz na włosy wyłącznie od środka. Jego głównym zadaniem jest kontrolowanie wydzielanego przez ludzki organizm hormonu DHT, który jest pochodną testosteronu i jednocześnie główną przyczyną łysienia u mężczyzn. Dzięki obecności wielu dobroczynnych składników preparat Profolan pozwala jednocześnie na odbudowę struktury włosów oraz do utrzymania ich w jak najlepszym stanie przez bardzo długi czas.

Po zażyciu Profolanu ten zostaje rozpuszczony i trafia do krwioobiegu skąd jest transportowany do komórek oraz tkanek tworzących skórę głowy. Stamtąd jest on transportowany w postaci witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na włosy jak i skórę głowy. Wszystkie opisane powyżej składniki w połączeniu ze sobą dają niesamowity efekt, dzięki czemu łysienie przestaje już być problemem.

Dla kogo przeznaczony jest Profolan?

Preparat Profolan przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn zmagających się z problemem łysienia i wypadających włosów. Nie jest on niebezpieczny dla zdrowia ani nie wywołuje skutków ubocznych mających negatywny wpływ na ogólne działanie organizmu. Mogą go przyjmować mężczyźni powyżej 16 roku życia, choć przed rozpoczęciem zażywania preparatu zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Profolan może być również zażywany przez kobiety, które zmagają się z nadmiernym łysieniem i wypadaniem włosów, choć nie jest to dla nich zalecane. Podstawowym działaniem  Profolanu jest spowolnienie i kontrolowanie procesu wytwarzania hormonu DHT, który jest z kolei pochodną testosteronu. Z racji tego, iż testosteron to hormon męski nieobecny w gospodarce hormonalnej kobiet, zażywanie Profolanu może nie przynieść zamierzonych efektów. Wobec tego przed rozpoczęciem zażywania leku należy skonsultować się z lekarzem, który udzieli niezbędnych rad w sprawie zażywania tego preparatu przez kobiety.

W jaki sposób odpowiednio dawkować preparat Profolan?

Z racji tego, iż preparat ma bardzo silne działanie ważne jest aby odpowiednio dawkować przyjmowanie tego preparatu. Jedno opakowanie preparatu Profolan zawiera 60 kapsułek tj 650 Mg. Jedna tabletka jest ekwiwalentem 11 Mg skumulowanej substancji korzystnie działającej na skórę głowy.

Wobec tego najlepiej jest zażywać 2 kapsułki dziennie przepijając je szklanką nieprzegotowanej wody w trakcie posiłku. Z opinii osób zażywających ten preparat wynika również, iż dobrze jest stosować ta kurację przez pełne 3 miesiące – po tym okresie widoczne są już pozytywne efekty zahamowania procesu łysienia. W trakcie zażywania leku dobrze jest również skonsultować się z lekarzem, który może stwierdzić, czy rzeczywiście efekty są pozytywne i ewentualnie zalecić zaprzestanie zażywania preparatu.

Jakie są opinie na temat zażywania preparatu Profolan?

Uważnie śledząc opinie użytkowników, którzy zażywali bądź są w trakcie zażywania preparatu Profolan da się zauważyć ogromne zadowolenie oraz polecanie tego preparatu innym użytkownikom. Preparat jest w głównej mierze doceniany za:

 • widoczne efekty już po miesiącu lub dwóch od rozpoczęcia przyjmowania Profolanu – ok. 70% mężczyzn zauważa pozytywny wpływ preparatu na kondycję skóry już po kilku tygodniach;
 • wzmocnienie struktury włosów – osoby przyjmujące preparat zauważyły, iż po jego zażyciu włosy stają się gęstsze, mocniejsze a po pewnym czasie ich wypadanie ustaje;
 • bezpieczeństwo dla zdrowia – praktycznie brak jest opinii,  w których ktoś zauważył negatywne skutki uboczne zażywania preparatu, dzięki czemu nie ma on tak znaczącego wpływu na zdrowie i nie zagraża jednocześnie życiu;
 • szeroka dostępność – preparat jest łatwo dostępny m.in w aptekach czy też w sklepach internetowych
 • niska cena – w porównaniu z tak dobrym składem, oraz sporą liczba kapsułek w opakowaniu cena za jedno opakowanie waha się w granicach 100-150 złotych, która starcza na około 1,5 miesiąca. Dzięki temu w tani oraz szybki sposób mężczyźni mogą polepszyć kondycję skóry głowy i zahamować proces łysienia;
 • pomoc w utrzymaniu naturalnego koloru włosów – oprócz samego kontrolowania procesu wydzielanych hormonów i hamowaniu procesu łysienia, składniki preparatu pomagają utrzymać naturalny i długotrwały kolor włosów co jest dodatkowym pozytywnym efektem zażywania preparatu.

Przykładowe opinie użytkowników zażywających preparat Profolan

W internecie można znaleźć wiele pozytywnych i jednocześnie polecających opinii na temat zażywania preparatu Profolan. Należą do nich m.in:

 1. W mojej rodzinie problem łysienia znany jest od wielu lat wśród mężczyzn, gdyż dotyczył mojego ojca oraz dziadka. Mój syn również zaczyna mieć problemy z łysieniem. Po sprawdzeniu informacji  w Internecie natrafiłem na stronę z lekiem Profolan. Łysienie było już u mnie bardzo widoczne, wobec czego zdecydowałem się na zakup preparatu. Kurację rozpocząłem w styczniu, a pod koniec lutego efekty były już widoczne – zniknęły zakola, włosy stały się gęstsze i mocniejsze, a przede wszystkim już nie wypadały. Poprzez zakup jedynie dwóch opakowań w ciągu kilku miesięcy zdołałem odbudować swoje włosy, dzięki czemu teraz nie wstydzę się wychodzić na zewnątrz” – Pan Szymon, 36 lat
 2. „Pierwsze oznaki łysienia dostrzegłem w wieku 19 lat. Udałem się z tym problemem do lekarza, który po krótkim badaniu oznajmił mi, iż cierpię na łysienie androgenowe. Następnie dermatolog polecił mi, abym kupił i zaczął przyjmować 2 kapsułki dziennie podczas posiłku preparatu Profolan. Początkowo nie byłem przekonany, jednak teraz nie zamieniłbym tego preparatu na żaden inny. Za sprawą porady lekarza byłem w stanie w ciągu 3 miesięcy odbudować swoje włosy, oraz zahamować łysienie, które stawało się coraz bardziej widoczne. Wreszcie nie muszę wiecznie nosić czapki, aby zakryć widok łysiejącej skóry głowy” – Pan Adam 23 lata
 3. „Preparat Profolan otrzymałem w prezencie na moje 40 urodziny od mojej żony. Według jej opinii łysienie było już w zaawansowanym stadium więc jedynie szybkie i skoncentrowane działanie mogło przynieść zamierzony efekt. Tak też dzień po moich urodzinach zacząłem przyjmować 2 kapsułki dziennie. Efekty były zauważalne już po 4 tygodniach – nie dość, że włosy przestały wypadać, to w miejsce pustych miejsc na skórze głowy zaczęły rosnąć nowe włosy. Po 3 miesiącach efekt był jeszcze lepszy – miałem gęste i mocne włosy, które nie były już tak łamliwe i nie wypadały tak często. Dzięki temu preparatowi wreszcie mogę cieszyć się długimi i mocnymi włosami, i nie muszę więcej martwić się o ich wypadanie” – Pan Piotr, 43 lata
 4. „Problem z wypadającymi włosami pojawił się u mnie w wieku 25 lat. Postępował on tak szybko, że jednym i rozsądnym wyjściem jakie wtedy widziałem było ogolenie głowy. Jednak bez włosów czułem się inny, nie chciałem dłużej już być łysy. Wtedy zacząłem przyjmować preparat Profolan – efekt przyszedł sam. Po nieco ponad dwóch miesiącach od rozpoczęcia zażywania dostrzegłem, że moje włosy zaczynają odrastać, a co ważniejsze, są one znacznie mocniejsze niż wcześniej. Poleciłbym każdemu stosowanie preparatu Profolan na problem wypadających włosów”. Pan Rafał 29 lat.

Powyżej zostały przedstawione tylko niektóre opinie dotyczące zażywania preparatu Profolan. Można z nich wywnioskować, iż osoby go zażywające zauważyły znaczącą poprawę oraz pozytywny wpływ tego składniku na problem z łysieniem. Sam preparat jest dostępny w bardzo przestępnej cenie, oraz zawiera 60 kapsułek w jednym opakowaniu. Wystarczą dwa maksymalnie trzy opakowania aby efekt był widoczny z zewnątrz. Wobec tego można śmiało stwierdzić, iż Profolan jest wart rozważenia na problem łysiejącej głowy i wypadających włosów. Odpowiedni i naturalny skład oraz szybkość działania sprawiają, iż jest to najlepszy wybór dla mężczyzn zmagających się z coraz powszechniejszym problemem łysienia.