Parabolan – 80mg/ml 10ml/vial- 170zł

NOWOŚĆ !!! Nowy produkt od Euro-Pharmacies, coraz bardziej poszukiwany na Polskim rynku – Parabolan.

parabolan-trenbolon-sklep-koksy-online-saa

Parabolan – wysoka skuteczność działania o charakterze anabolicznym.

Parabolan – z pewnością nie raz obiła Ci się o uszy ta tajemnicza nazwa, jednak nie zdradzający kompletnie żadnej informacji o głównej substancji czynnej zawartej w tym preparacie.

Główną substancją czynną jest trenbolon, który wyróżnia się wśród innych anabolików jednym z najsilniejszych działań o charakterze anabolicznym oraz androgennym.

Parabolan mimo tego, że jest sterydem anabolicznym zyskał ogromną popularność wśród sportowców i szeroko pojętych kulturystów. Co ciekawe popularności przysporzyło mu nie tylko szybkie i skuteczne działanie, ale również długi czas działania substancji.

Jeśli chcesz zgłębić swoją wiedzę na temat działania Parabolanu, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Czym jest Parabolan? Jakie ma właściwości?

Parabolan to nazwa handlowa trenbolonu hexahydrobenzylcarbonate (łac. Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate). Substancję wyróżnia bardzo długi okres półtrwania formy estru sterydu anabolicznego, dzięki czemu wyróżnia się na rynku substancji o tym charakterze. Okres półtrwania zależy w głównej mierze od jego stosunku tłuszczu do rozpuszczalności. Rozpuszczalność w wodzie estru sterydu charakteryzuje się tym, że im dłuższe łąńcuchy estrów, tym wyższy stosunek tłuszczy do rozpuszczalności a tym samym wydłuża się okres półtrwania substancji sterydowej.

Po raz pierwszy został opisany w roku 1967. Formuła preparatu została opracowana na frakcjach olejowych, przeznaczonych do iniekcji domięśniowych.

Parabolan jest obecnie jednym z najsilniej działających sterydów anabolicznych, stanowiąc nieco zmodyfikowaną wersję Nadrolonu.

Co wyróżnia Parabolan wśród innych substancji?

– wysoka skuteczność,

– długi okres półtrwania,

– niewielka toksyczność,

– brak tendencji do konwertowania do estrogenów,

– bezpieczeństwo stosowania,

– możliwość stosowania bez dodatkowych substancji osłonowych,

– szybkie przyrosty mięśniowe,

– ograniczenie retencji wody w organizmie.

Parabolan jest niezwykle szybki w działaniu i wyjątkowo skuteczny. Wykazuje bardzo silne działanie anaboliczne. Regularne przyjmowanie tego preparatu skutkuje wyraźnym i szybko zauważalnym wzrostem masy tkanki mięśniowej. Jego działanie obejmuje również wzmocnienie tkanki mięśniowej i ogólnej siły i wytrzymałości organizmu. Dzięki wzrostowi siły i wytrzymałości można sobie pozwolić na zwiększenie częstotliwości treningów a także na wzmocnienie ich intensywności.

Z kolei częstsze treningi będą skutkować jeszcze lepszymi rezultatami. W niewielkim upływie czasu szybko zauważysz znaczny przyrost wagi. Jednak nie musisz się martwić, że będzie to zatrzymana woda w organizmie, będą to Twoje własne mięśnie. Parabolan bowiem ogranicza retencję wody w organizmie przez co umożliwia uzyskanie nowych włókien mięśniowych pozbawionych zbędnej wody a także tkanki tłuszczowej.

Nieraz działanie Parabolanu porównywane jest do właściwości Dianabolu. Jednakże przewagą Parabolanu jest jedna bardzo istotna kwestia – nie aromatyzuje się do estrogenów. Estrogeny powstają dzięki aktywności enzymatycznej enzymu aromatazy, która ma za zadanie przekształcać hormony androgenne i niektóre substancje właśnie w estrogeny. nadmiar estrogenów jest bardzo niekorzystny dla organizmu, dlatego też jeśli decydujesz się na przyjmowanie sterydów anabolicznych zazwyczaj do cyklu SAA należy włączyć dodatkowe substancje, wykazujące zgoła odmienne działanie, które działają osłonowo i wykazują działanie protekcyjne przed nadmiernym stężeniem estrogenów. Ta cecha umożliwia przyjmowanie Parabolanu na każdym etapie treningu i jednocześnie zminimalizować niepożądane dolegliwości.

Działanie Parabolanu. Wpływ Parabolanu na organizm.

Parabolan wykazuje niezwykle zbliżone właściwości do octanu trenbolonu. Wyjątkiem w działaniu jest znacznie dłuższy okres półtrwania na rzecz Parabolanu.

Ciekawą cechą Parabolanu są wysokie właściwości androgenne przez co wpływa na znaczne przyspieszenie procesów spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej umożliwia uzyskanie ładnie zdefiniowanej tkanki mięśniowej a także podkreśla rzeźbę. Dodatkowo przyjmowanie Parabolanu istotnie przyspiesza naturalnie zachodzące procesy regeneracyjne w komórkach tkanek oraz działa osłonowo przed przetrenowaniem organizmu.

Intensyfikacja procesów regeneracyjnych jest niezwykle istotna, zwłaszcza dla osób stosujących częste i wyczerpujące treningi siłowe jak również wytrzymałościowe. Podczas intensywnych treningów bardzo często dochodzi nie tylko do widocznych i odczuwalnych kontuzji, ale również do mikrouszkodzeń tkanki łącznej i włókien mięśniowych, przez co treningi stają się mniej efektywne. Parabolan dzięki swoim właściwościom pozwala cieszyć się intensywnymi treningami, które w znaczący sposób pomagają w osiągnięciu wyznaczonych celów i wzmacniają uzyskane rezultaty.

Według danych literatury Parabolan wykazuje trzy razy silniejszy i skuteczniejszy w porównaniu do estrów testosteronu. Z tego względu, Parabolan działa znacznie szybciej i agresywniej niż większość dostępnych sterydów anabolicznych na rynku.

Badania przeprowadzone na szczurach, potwierdzają wyniki: (dawka 2 mg/kg masy ciała dobowo)

– zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej o 37±6%,

zwiększenie suchej masy mięśniowej o 11±4%,

– trójglicerydy spadły o 62%,

– HDL zmniejszył się o 57%,

– LDL zmniejszył się o 78%,

– prostata zwiększyła swoją masę o 149% w porównaniu do grupy kontrolnej,

– nie odnotowano toksycznego działania dla wątroby lub serca,

– trenbolone spowodował silną supresję endogennych hormonów (np. testosteronu, blokada osi HPTA).

Parabolan w sporcie i kulturystyce.

Parabolan cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród sportowców licznych dyscyplin jak i uczestników szeroko pojętej kulturystyki. Swoją popularność zyskał nie tylko ze względu na wykazywanie bardzo silnych właściwości anaboliczno-androgennych i zadowalających rezultatów, ale również ze względu na długi okres półtrwania. Długi okres półtrwania umożliwia dużo rzadsze przyjmowanie preparatu przy jednoczesnym utrzymaniu stałego poziomu substancji czynnej w organizmie.

Regularne stosowanie Parabolanu pozwala zauważyć pierwsze efekty w bardzo krótkim czasie. Włączając dodatkowo dobry i zoptymalizowny plan treningowy, efekt finalny może być wręcz zachwycający. Zawsze jednak należy pamiętać, że wciąż jest to substancja egzogenna, czyli przyjmowana z zewnątrz i nie należy przekraczać maksymalnej dawki, ponieważ odnotowywano już przypadki przedawkowania. Jest to bardzo silny preparat i łatwo go przedawkować.

Przyjmowanie Parabolanu jako środka dopingującego wciąż budzi ogromne kontrowersje. Stosowanie niedozwolonych środków w sporcie lub też wbrew zaleceniom medycznym jest skrajnie nieodpowiedzialne oraz naganne i nieuczciwe. Warto mieć to na uwadze, jeśli startujesz w oficjalnych dyscyplinach sportowych lub konkursach kulturystycznych. Długi okres półtrwania a także metabolity zawarte w organizmie utrzymują się przez długi czas. Środki wykrywające doping są obecnie co raz czulsze i bardziej precyzyjne. Zastanów się zanim popełnisz błąd.

Zastosowanie i dawkowanie Parabolanu.

Parabolan jest dostępny w formie roztworu przeznaczonego do iniekcji domięśniowej. Bardzo długi okres półtrwania, który wynosi od pięciu do siedmiu dni pozwala a wręcz narzuca przyjmowanie preparatu raz na tydzień.

Rekomendowana dawka wynosi: 76 – 228 mg/tydzień. Preparat przeznaczony jest wyłącznie dla osób zaawansowanych oraz nie zaleca się przyjmowania Parabolanu przez kobiety. Typowa długość cyklu suplementacji wynosi kilka tygodni.

Parabolan wykazuje silne działanie zaburzające pracę układu HPTA (oś podwzgórze – przysadka – jądra (łac. hypothalamus – pituary – testis – axis), czyli układu, który odpowiada i reguluje wytwarzanie a także utrzymywanie właściwego stężenie hormonów androgennych takich jak np. testosteron.

W związku z wykazywaniem działania blokującego oś HTPA, po zakończonym cyklu SAA suplementacji Parabolanu należy włączyć odblock w postaci cyklu PCT (ang. Post Cycle Therapy) w celu przywrócenia naturalnego wydzielania hormonów androgennych.

Dawka śmiertelna u psów wynosi 1000 mg/kg masy ciała (doustnie).

Parabolan w czystej postaci jaką jest trenbolone hexahydrobezylcarbonate został wycofany z produkcji w roku 1997, a obecnie na rynku są dostępne formy mają zazwyczaj nieco zaniżone stężenia i nie dorównują pierwotnemu produktowi. Obecnie Parabolan jest bardzo trudno dostępnym preparatem na rynku środków wspomagających.

Możliwe niepożądane skutki uboczne przyjmowania Parabolanu.

Tak jak w każdym przypadku przyjmowania dodatkowej substancji zewnętrznie należy pamiętać, że mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Pomimo tego, że Parabolan jest stosunkowo bezpiecznym środkiem jest jednocześnie jednym z najsilniejszych sterydów anabolicznych.

W jednym z badań z roku 2014* młody mężczyzna przyjmujący trenbolone acetate doznał zawału mięśnia sercowego.

* “A Young Man with Myocardial Infarction due to Trenbolone Acetate; a Case Report” https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4614617/

Nie wykazuje niepożądanych skutków ubocznych z racji nadmiernego stężenia estrogenów jednak możliwe jest wystąpienie takich negatywnych objawów jak:

nieokreślony wpływ na układ sercowo-naczyniowy,

„wysuszenie stawów”, wzrost kontuzji, niski poziom estrogenów,

wahania nastroju, zły nastrój, bezsenność, pobudzenie,

nasilone pocenie się,

przyspieszone tętno,

wzmożone wypadanie włosów,

wpływ na układ pokarmowy,

bardzo silna supresja HPTA („fina-dick”) – nie obędzie się bez podawania egzogennego testosteronu (250-300 mg tygodniowo), także związana z brakiem estrogenów,

powiększenie prostaty (przerost gruczołu krokowego),

trądzik,

oleista skóra,

wzrost ciśnienia krwi,

wpływ na wątrobę, potencjalny na nerki,

jak większość SAA, trenbolon może wpływać na spadek HDL, podniesienie LDL – co może mieć powiązanie z chorobami sercowo-naczyniowymi,

trenbolone może negatywnie wpływać na poziom progesteronu, nawet powodować u ludzi odkładanie tłuszczu i ginekomastię.