Pierwszy taki sklep ze sterydami online

KUP KOKSY ONLINE na: info@sterydy.org.pl

Owoce i warzywa a poziom Testosteronu

Badania potwierdzają: istnieje związek między dietą ubogą w warzywa i owoce a niskim poziomem testosteronu

Testosteron na diecie! Kupuj w sklepie ze sterydami online

Testosteron to bardzo ważny hormon zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jego obniżony poziom lub niedobory mogą prowadzić do problemów z płodnością i potencją u mężczyzn, niskiego poziomu libido u kobiet czy też znacząco spowalniać efekty treningów i przyrost masy mięśniowej. Okazuje się, że niski poziom testosteronu w organizmie może być spowodowany dietą ubogą w warzywa i owoce.
Do takich wniosków doszli liczni badacze z dziedzin nauki związanych z odżywianiem, biochemią oraz medycyną. Podczas badań zauważyli pewien związek między znaczącym obniżeniem poziomu testosteronu w społeczeństwach Zachodu, a brakiem odpowiednich ilości warzyw i owoców w ich codziennej diecie. W ten właśnie sposób powrócono do niemalże zapomnianych badań przeprowadzonych w Hiszpanii w latach 90. ubiegłego wieku.

sterydy-koksy-gh-peptydy-sarm-sklep-online


Warzywa i owoce są jednym z kluczowych elementów piramidy żywieniowej i raczej nikogo nie trzeba przekonywać do właściwości zdrowotnych tej grupy produktów. Lekarze, dietetycy oraz specjaliści ds. odżywiania od lat zachęcają mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Europy, także w rządowych kampaniach promocyjnych, do włączenia większych ilości świeżych owoców i warzyw do swojej codziennej diety.
Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że posiłki bogate w warzywa i owoce są tak ważne dla organizmu w dużej mierze ze względu na zawartość potasu. Ten niezbędny minerał jest odpowiedzialny m.in. kontrolę ilości wody w organizmie oraz utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Naukowcy z uniwersytetu w Murcji w latach 90. postanowili przyjrzeć się z kolei związkowi między dietą ubogą w potas a drastycznym obniżeniem poziomu testosteronu u ludzi oraz zwierząt.
Badania zostały przeprowadzone na grupie myszy laboratoryjnych, które przez sześć dni spożywały posiłki o niskiej zawartości potasu i miały kontrolowany poziom minerału we krwi, podczas gdy pozostałe myszy przyjmowały standardowe ilości potasu. Już po sześciu dniach obserwacji zauważono znaczący spadek zawartości potasu we krwi myszy, nie była to jednak bardzo drastyczna zmiana.
Co ciekawe, naukowcy już po kilku dniach zaobserwowali u myszy płci męskiej także gwałtowny spadek poziomu testosteronu. W związku z tym zaczęli podawać badanym myszom zastrzyki z hormonami zwiększającymi produkcję testosteronu. Wyniki nie były dla nich wielkim zaskoczeniem – poziom testosteronu uległ zwiększeniu, a największy wzrost wystąpił u osobników pozostających na diecie z prawidłową dzienną dawką potasu. U myszy spożywających podczas badania mniejsze ilości potasu zauważono jedynie niewielki wzrost poziomu testosteronu, zwłaszcza w przypadku podawania zastrzyków z hormonem luteinizującym.

Hiszpańscy badacze przedstawili następujące wyniki badań: u myszy z dietą ubogą w potas zaobserwowano znaczący spadek w wydzielaniu hormonu luteinizującego, a także zmniejszoną syntezę oraz produkcję testosteronu. Badaniom poddana została ponadto przysadka mózgowa zwierząt laboratoryjnych. U myszy przyjmujących prawidłowe dawki potasu komórki produkujące hormon luteinizujący były większe i zawierały większą ilość tego hormonu. Niedobór potasu może zatem zaburzać produkcję hormonów odpowiedzialnych za określanie ilości testosteronu produkowanego w jądrach.
I choć trudno w pełni bezpośrednio odnieść wyniki badań na myszach sprzed trzydziestu lat do spadku testosteronu u osób spożywających mało owoców i warzyw zawierających potas, to współcześni naukowcy już pracują nad kwestią wpływu tego istotnego minerału na zwiększenie produkcji testosteronu u ludzi. Niezależnie od wyników z całą pewnością warto stawiać na codzienne posiłki z dużą ilością świeżych owoców i warzyw.
Potas ma ogromny wpływ na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Wiele osób z wysokim ciśnieniem narzeka na problemy z utrzymaniem erekcji. Liczne badania wykazują, że mężczyźni z odpowiednim poziomem potasu w codziennej diecie mają mniejsze problemy z wysokim ciśnieniem krwi, a przez to także ze sferą seksualną. Duże ilości tego cennego minerału można znaleźć m.in. w szpinaku, ziemniakach, burakach, soi, awokado, pomidorach, bananach czy też brzoskwiniach. Prawidłowa dzienna dawka potasu to ok. 4700 mg i jest to poziom rzadko osiągany przez mężczyzn w krajach wysokorozwiniętych.
Warzywa i owoce ze względu na obecność potasu mogą mieć ogromny wpływ na zwiększenie poziomu testosteronu, jednak nie są jedynymi produktami, które mogą okazać się pomocne w tej kwestii. Regularne spożywanie oliwy z oliwek może znacząco pobudzić organizm do produkcji testosteronu i to nawet już po trzech tygodniach, co wykazało jedno z badań przeprowadzonych na grupie ochotników. Dla zapewnienia odpowiednich ilości testosteronu warto włączyć do swojej diety ostrygi, sardynki czy też łososia, a także dostarczać organizmowi odpowiednie ilości witamin oraz minerałów, zwłaszcza niezbędnej do produkcji testosteronu witaminy D oraz cynku. Należy ponadto zadbać o utrzymanie prawidłowej wagi, zwiększenie aktywności fizycznej, odpowiednią ilość snu oraz zmniejszenie poziomu stresu w codziennym życiu. Zaleca się również ograniczenie soli oraz rezygnację z palenia papierosów.