Novothyral MERCK 75 mcg + 15 mcg  100tab

Co to jest Novothyral i na co ?

Niedoczynność tarczycy to zespół objawów który jest spowodowany niedoborem hormonów które produkuje nasza tarczyca. Interesujące jest to że problem ten występuje około 5 razy częściej u kobiet niż u płci przeciwnej. Z czego to wynika ?, U kobiety tarczyca jest bardziej wrażliwa na różne czynniki które wynikają np. :z diety czy aktywności fizycznej. Przeprowadzone badania wskazały że na niedoczynność tarczycy cierpi blisko od 1 do 6% populacji a ilość wzrasta wraz z wiekiem. Naukowcy z niepokojem patrzą że problemy z tarczycą z roku na rok ma coraz więcej osób. Wzrasta świadomość ludzi , a coraz więcej osób kieruje się na badania specjalistyczne.

Novothyral to zbawienie dla osób z problemami hormonu tarczycy , jest to lek popularny w leczeniu niedoczynności tarczycy. Zawiera on dwa hormony: liotyronina (T3) i lewotyroksynę (T4). Odpowiadają one za zwiększenie przemiany materii, przyspieszając metabolizowanie węglowodanów, tłuszczów i białek. T3 i T4 mają ogromny wpływ na metabolizm tkanki kostnej,wzrost, mózg , zużycie tlenu oraz na serce i układ krążenia. W ludzkim organizmie T4 ulega konwersji do T3, który jest hormonem aktywnym metabolicznie.

Novothyral zawiera w sobie 75 µg lub 100 µg soli sodowej lewotyroksyny i odpowiednio 15 µg lub 20 µg soli sodowej liotyroniny. Pamiętajmy o tym że w jego skład wchodzi laktoza. Osoby nie tolerujące laktozy , nie powinny go stosować , mogą skorzystać z innych leków o podobnym działaniu dostępnych na sterydy.org.pl

Pamiętaj przed zażyciem skonsultuj się z lekarzem , hormony tarczycy to nie zabawka !!!