Nandrolone Decanoate-250mg/ml 10ml vial-140zł

Opis leku

Jednym z lepszych jak i polecanych sterydów z grupy anabolicznej jest Nandrolone decanoate. Jest on zbliżony do testosteronu jednak ma lepsze działanie anaboliczne. Nandrolone jest lekiem, aczkolwiek główne swoje zastosowanie ma w dopingu. Potocznie zwany Deką, steryd znajdzie swoje zastosowanie w sportach głównie siłowych, MMA jak i kulturystyce. Na rynku występuje w postaci iniekcji jak i tabletek jednak ta pierwsza forma ma większą liczbę zwolenników.

Działanie Nandrolone Decanoate:

Jedną z ważniejszych rzeczy, o których należy wspomnieć jest to, że działa on znakomicie na przyrost mięśni. Podwyższa gromadzenie azotu, a co za tym idzie wpływa pozytywnie na deficyt azotowy. Steryd ten zatrzymuję wodę w stawach, dlatego też często stosowany jest przez atletów. Zatrzymanie wody pomaga w niwelowaniu bólu a to ma wpływ na wydajność treningów. Lek ten gromadzi w kościach większą ilość wapnia, stąd częste wykorzystanie w medycynie w takich chorobach jak osteoporoza. Warto wspomnieć, że Deka nawet przy diecie niskokalorycznej będzie dobrze oddziaływać, ponieważ zmniejsza ona działanie kortyzolu.

Łączenie z innymi lekami:

Nandrolone zazwyczaj dobrze łączy się z innymi sterydami. Nie poleca się jednak łączenia go z Parabolanem, ponieważ może powodować to ginekomastię. W fazie przyrostu, dobrze jest łączyć Nandrolone z testosteronem najlepiej 300-700 mg tygodniowo lub metandienonem. Jest on stosowany jako silnie anaboliczny, dlatego bezpieczniej będzie używać tej kombinacji. Deka przekształca się w estrogen, więc zaleca się substancje blokujące takie jak: tamoxifen lub clomifen. Ważne jest również, że steryd ten powoduje skutki uboczne związane z progesteronem, jednak sportowcy próbowali radzić sobie z ich niwelowaniem chociażby przez Mifagyne. Inne leki stosowane z Nandrolone to między innymi: Anapolon 50- 100mg dziennie, Oxandrolone 20-40 dziennie, Masteron 300-500 mg tygodniowo, Winstrol 20-40 mg dziennie, Halotestin 10-40 mg dziennie.

Dawkowanie:

Standardowo stosuje się Nandrolone w dawce 200-600 mg. tygodniowo. Dla osób początkujących zaleca się stosowanie od 200-300 mg na tydzień. Dla kobiet zaleca się dawkę 50-100 mg tygodniowo. Średnio zaawansowani stosują dawki od 200 do 400 mg na tydzień, zaawansowani w dawce 500mg a eksperci nawet do 1000 mg tygodniowo. Czas stosowania to mniej więcej 8-12 tygodni a nawet w przypadku światowych zawodników 16 tygodni. Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn Dekę stosować powinno się wyłącznie w czasie przyrostu. Nandrolon Decanoate w formie iniekcji osiąga maksymalne stężenie po dwóch trzech dobach od wstrzyknięcia. By nie doznać skutków ubocznych ważne jest stosowanie odpowiednio wysokiej dawki jednorazowo w tygodniu, a nie dzieląc na przykład na dwie tygodniowo. W ten sposób unikniemy również efektu kumulującego.  Okres, w którym Nandrolone jest wydalane z organizmu wynosi pięć dni więc by stosowanie przynosiło oczekiwane rezultaty powinno się go stosować w cyklach co 7-10 dni. Najlepiej jest stosować wstrzykiwania w pośladki.

Do odstawienia stosuje się HCG, Nolwadex, Clomid i rozpocząć stosowanie należy 21 dni po całej kuracji Nandrolonem.

Możliwe skutki uboczne przy stosowaniu Nandrolone

Do niektórych działań niepożądanych możemy zaliczyć:

  • brak erekcji (przy nieodpowiedniej dawce testosteronu)
  • odkładanie tkanki tłuszczowej
  • ginekomastia
  • spadek HDL podniesienie LDL (co może mieć związek z chorobami sercowo-naczyniowymi)
  • bóle głowy
  • zaburzenia miesiączkowania, brak owulacji u kobiet

Należy jednak pamiętać, że odpowiednie stosowanie i łączenie z innymi specyfikami minimalizuje albo i wyklucza niechciane działania niepożądane, dlatego tak ważne jest odpowiednie dostosowanie jego przyjmowania.

W trakcie stosowania Nandrolu musimy zwrócić uwagę na odpowiednią dietę, która dostarczy nam odpowiednią ilość składników pokarmowych. Dobrze zbilansowana dieta to klucz do sukcesu w połączeniu z Deką.

Podsumowując: Nandrolone Decanoate jest jednym z lepszych jak i najstarszych anabolików. Swoją popularność zdobył przez stosowanie wśród sportowców takich jak: Paweł Nastula, Adam Smith, Carinę Damm czy Seana Sherka. Deka jest bardzo wszechstronnym sterydem budującym masę mięśniową. Wpływa również na poprawę gęstości mineralnej kości. W lecznictwie stosowany jest do leczenia osteoporozy jak i menopauzy ale jak również jest środkiem przeciwbólowym. Bardzo dobrze działa na początkujących sportowców jak i kobiety. Na bazie doświadczeń możemy dostrzec spektakularne efekty. W ciągu zaledwie czterech tygodni stosowania Nandrolu przyrost mięśni wyniósł, aż 1,3 kg. W kolejnym badaniu które trwało 8 tygodni i zastosowane było na kilkunastu mężczyznach zaobserwowano beztłuszczowy przyrost masy mięśniowej przy dawce 200 mg to 1,5 kg czystych mięśni w miesiąc. Jest to wręcz idealny środek dopingujący, ponieważ potrafi zniwelować ból a co za tym idzie nasza wydajność jest wydłużona, co z punktu widzenia sportów siłowych jest pożądanym efektem. Poprawia również nasz metabolizm. Cena specyfiku nie jest zawyżona w porównaniu do efektów jakie możemy osiągnąć.