Jaką dawkę sterydu anabolicznego powinieneś wziąć podczas każdego cyklu?

Dawka jest bardzo ważna i określa uzyskane korzyści.

By dostrzec rezultaty będziesz musiał przyjąć wielką dawkę (znaczne polepszenie ponad terapeutyczną dawkę). Poniżej dawki terapeutycznej, ciało może stłumić endogeniczny testosteron. Dawka 100mg cypionatu testosteronu lub enantatu na tydzień uważana jest za dawkę terapeutyczną. Lecz jeżeli dawka zostaje zwiększona do 250 lub 500mg na tydzień, zacznie wspierać przyrost masy mięśniowej.

Typowy pierwszy cykl sterydowy

  • Od tygodnia 1 do 12- cypionat testosteronu lub enantat (250-500mg każdego tygodnia).
  • Od tygodnia 13 do 15- Żadnych sterydów anabolicznych. Jest to okres odstawienia pozwalający na oczyszczenie testosteronu z ciała.
  • Od tygodnia 16 do 17- Nolvadex (Tamoxifen) 40mg każdego tygodnia.
  • Od tygodnia 18 do 19- Nolvadex (Tamoxifen) 20mg każdego tygodnia.

Zaawansowane cykle sterydowe

Zaawansowane cykle sterydowe są jedynie dla tych, którzy pomyślnie ukończyli kilka cykli sterydowych. Na tym etapie przyjmuje się, iż osobnik posiadł kompletną wiedzę tworzenia i zarządzania sterydami na sobie.

Zaawansowani użytkownicy sterydów mogą stosować silniejsze mieszanki takie jak trenbolon i anadrol, lecz cykl wyłącznie testosteronowy także nie jest wykluczony. Wielu zaawansowanych użytkowników woli stosować testosteron bardziej niż jakiekolwiek inne zaawansowane sterydy anaboliczne. Wielu początkujących często jest zaskoczonych widząc jak senior wciąż stosuje testosteron, który to uważany jest za podstawowy steryd anaboliczny, lecz nie rozumieją procesu. Ci zaawansowani użytkownicy posiadają pełne zrozumienie swojego ciała i jak reaguje ono na różne sterydy anaboliczne, które zrozumienie nabyli po latach stosowania sterydów anabolicznych.

Niezależnie od wiedzy o tym jak zdobyć legalne sterydy anaboliczne i rozległego zrozumienia protokołu przyjmowania, zaawansowani użytkownicy wiedzą takżę jakie suplementy muszą brać by przeciwdziałać efektom ubocznym. Istnieje wiele rodzajów zaawansowanych cykli sterydowych. Poniżej zaprezentowano więcej informacji o niektórych z nich.

Trzytygodniowy Sprint (The Three-Week Blitz)

Trzytygodniowy spring jest 14-tygodniowym cyklem, który zawiera 5 anabolicznych sterydów, z których każdy jest stosowany przez trzy tygodnie. Anaboliczne sterydy w tym cyklu to Dianabol, Sustanon, Anavar, Primobolan i Deca-Durabolin. Użytkownik rozpoczyna Dianabolem, który to sam przyjmuje przez dwa tygodnie. W trzecim tygodniu miesza go z Sustanonem. Następny tydzień to tydzień tylko Sustanona. W trzecim tygodniu Sustanona, miesza go z Anavarem i tak dalej. Ostatnie dwa tygodnie są tygodniami regeneracyjnymi i tutaj użytkownik stosuje ludzką gonadotropinę kosmówkową (Human Chorionic Gonadotrophin – HCG)

Podwójne Mini (The Double Mini)

Cykl Podwójne Mini jest także 14-tygodniowym cyklem. Tutaj użytkownik miesza dwa anaboliczne sterydy przez sześć tygodni, przykładowo Deca-Durabolin i Anadrol. Następne dwa tygodnie są tygodniami regeneracyjnymi, przy HCG. W drugim mini cyklu (który ponownie trwa sześć tygodni), ponownie miesza te same środki. Kiedy drugi mini cykl się kończy, odpoczywa przez dwa miesiące.

Odwrócona Piramida (The Inverted Pyramid)

Ten ośmiotygodniowy zaawansowany cykl zaczyna się z wielką dawką trzech sterydów- Deca-Durabolin, Testoviron Depot i Winstrol. Ilość jest stopniowo malejąca i pod koniec ósmego tygodnia przyjmuje bardzo małą dawkę trzech sterydów. Z tego powodu, Odwrócona Piramida jest cyklem dość popularnym pośród atletów, którzy chcą przejść test antydopingowy. Ten cykl sterydowy nie powinien być stosowany przez początkujących z oczywistego powodu, gdyż ma bardzo wysokie początkowe dawki.

Diament (The Diamond)

14-tygodniowy cykl Diament oraz Odwrócony Diament są wzajemnymi przeciwnościami. Tutaj użytkownik zaczyna z niewielką dawką dwóch sterydów (Dianabol i Sustanon), które powiększa aż do ósmego tygodnia. Od dziewiątego tygodnia obniża dawkę, aż powróci do dawki początkowej. 11 i 12 tydzień są tygodniami regeneracyjnymi z HCG.