GAIAPROV (Proviron) 25mg/tab 60tabs

Proviron to nazwa handlowa środka jakim jest Mesterolone.

Steryd, który nie powoduje skutków ubocznych? Ciężko to sobie wyobrazić, ale naprawdę istnieje taka substancja. Przyjrzyjmy się więc czym jest oraz jak działa Proviron.

Czym jest Proviron i czym działa?

Proviron to nazwa leku androgenowego o nazwie Mesterolone. Jest to substancja stosowana doustnie, która wykorzystywana jest w walce z impotencja, a także bezpłodnością. Przez kulturystów jest wykorzystywany jako dodatek do cyklów sterydowych. Stworzony został w 1934 roku. Tak odległa data powstania sprawia, że jest uznawany jest za jeden ze starszych produkowanych i sprzedawanych sterydów do użytku terapeutycznego. Lek jest dostępny na rynku pod różnymi nazwami, ale Proviron od wielu lat cieszy się największym zainteresowaniem. Z drugiej strony Proviron jest nadal jednym z najmniej zrozumiałych sterydów, nawet dla doświadczonych kulturystów.

Proviron jest specyficznym sterydem, który ma różne podobne cechy do Oxandrolonu, Masteronu i Winstrolu. Pod względem wydajności Proviron nie spowoduje bardzo spektakularnych przyrostów masy mięśniowej, ale będzie dobrym uzupełnieniem każdego cyklu- zarówno na masę, jak i na redukcję. W medycynie Proviron stosowany jest głównie w celu wyleczenia androgenowych niedoborów.

Bardzo często jest także przepisywany pacjentom z problemami z płodnością, oraz dojrzewaniem w przypadku młodszych osób. Proviron zapewnia pojawianie się wielu pozytywnych skutków w ludzkim organizmie. Pomimo upływu lat, wciąż jest bardzo szeroko stosowany i ceniony przez lekarzy, pacjentów i sportowców. Używany jest do łączenia z innymi środkami oraz uzyskania uwypuklonej masy mięśniowej przy niskim występowaniu retencji wody i skutków ubocznych.

Proviron pochodzi z dihydrotestosteronu. Pod względem struktury jest zmodyfikowanych hormonem DTH. Zmiany w strukturze sprawiają dodatkowe grupy metylowo-węglowe. Dzięki temu można stosować go doustnie. Nie jest rozpuszczany w wątrobie od razu, dlatego może wchłonąć się w całości. Ważne jest również to, że w odróżnieniu do wielu sterydów, nie jest alkilowany grupą C17-alfa.

Najbardziej znaną korzyścią Proviron jest jego zdolność do działania jako antyestrogen poprzez działanie jako inhibitor aromatazy. Siłę inhibitora aromatazy można porównać z Arimidexem, ale jest ona nieco niższa. Posiada również zdolność do dzialania jako inhibitor aromatazy, czyli anyestrogen. Jego moc pod tym względem przypomina działanie Armidexu. Proviron ma również znaczący impakt na globulinę wiążącej hormony płciowe (SHBG), która jest białkiem, współdziałającym ze sterydami.

Co to oznacza w praktyce? Stosowanie Provironu z innymi sterydami zwiększa ich aktywność i maksymalizuje efekty. Aktywuje więcej wolnego testosteronu i zmniejsza produkcję estrogenu. Jednak aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto skontaktować się z lekarzem, lub ekspertem od cyklów sterydowych.

Dawkowanie Provironu

Nie da się określić jednej dawki Provironu, która mogłaby być stosowana we wszystkich sytuacjach przez wszystkich użytkowników. Spowodowane jest to tym, że w zależności od celu i powodów może się ona diametralnie różnić. Czasem rekomendowane jest stosowanie niskich dawek, jednak w wielu przypadkach konieczne mogą się okazać wysokie dawki. W medycynie zazwyczaj wykorzystuje się niskie dawki. Wielu pacjentów otrzymuje zalecenie przyjmowania tabletek zawierających 25 miligramów substancji aktywnej w trzech dziennych porcjach, do daje dzienną dawkę 75 miligramów. Po okresie początkowym stosuje się zmniejszenie dawki do 25 miligramów. Taki zabieg ma na celu jedynie utrzymanie działania substancji na dłuższy okres i jest to stosowane przy niepłodności, oraz problemów z androgennością.

W amatorskim oraz wyczynowym sporcie dawki substancji są już znacznie wyższe niż w celach terapeutyczno-leczniczych. W tym przypadku wahają się od 100 – 150 miligramów przyjmowanych każdego dnia. Ma to w wystarczającym stopniu zmniejszyć retencję wody w organizmie oraz pomóc w kontroli estrogenu. Początkowo można rozpocząć cykl od nieco niższych dawek, a z czasem je zwiększać. Jest to przeciwieństwo tego, co stosuje się podczas cyklów nakierowanych na leczenie. Aby osiągnąć najlepsze wyniki podczas stosowania suplementu, warto dodać do tego optymalna dietę oraz plan treningowy.

Nie tylko mężczyźni korzystają z Provironu. Jest to lek bezpieczny również dla kobiet, jednak przy o wiele niższych dawkach. Zazwyczaj stosują one porcję 25 miligramów dziennie przez znacznie krótszy okres – od czterech do sześciu tygodni. Przekroczenie dawek o dużą ilość miligramów może spowodować niechciane skutki uboczne i pojawienie się cech męskich. Zaliczamy do nich m.in. pojawienie się zarostu, oraz obniżenie głosu. Takie skutki mogą być nieodwracalne, dlatego trzeba uważać przy stosowaniu tej substancji. W momencie pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych powinniśmy przerwać cykl i skonsultować się z lekarzem.

Cykl na Provironie

Jedną z rzeczy, która sprawia, że Proviron nie jest standardowym sterydem jest jego niski efekt anaboliczny (jeżeli stosowany jest indywidualnie), dlatego raczej rzadko można się spotkać z tym, że ktoś stosuje jedynie Proviron jako cykl na masę lub redukcję. Zazwyczaj jego zadaniem jest bycie lekiem uzupełniającym i pomoc przy zmniejszeniu poziomu estrogenu podczas cyklu innymi substancjami.

Jeżeli chodzi o długość cykli oraz dawkowanie to zależą one głównie od celu w jakim stosowany jest lek. Pacjenci, którzy stosują go w celu wyleczenia niepłodności przepisywane są raczej małe dawki stosowane przez kilka tygodni. Jeżeli chodzi o sportowców (kulturystów oraz lekkoatletów głownie), cykle trwają zazwyczaj pomiędzy ośmioma i dwunastoma tygodniami. Przed samodzielną decyzją o wejściu na cykl warto jednak skonsultować się z lekarzem.

Działanie Provironu

Pomimo tego, że działanie Provironu nie jest spektakularne jako steryd sam w sobie (jeżeli chodzi o budowę masy mięśniowej), to zapewnia on doskonałe wyniki pod nieco innym kątem. Oto część z nich:

Zwiększenie poziomu testosteronu

Od samego początku celem przewodnim stosowania substancji było zwiększanie poziomu aktywnego testosteronu. Wpływa on na męskie libido, rozrost mięśni a także rozwój cech męskich, który są: wzrost zarostu, oraz pogłębienie się głosu. W przypadku osób, które mają problemy z naturalną produkcją tego hormonu, często polecany jest właśnie Proviron.

Zwiększa gęstość mięśni

Jednym z głównych działań Provironu jest zwiększanie aktywności cząsteczek hormonów (głownie testosteronu) w organizmie. Poprawia to syntezę białek, a w konsekwencji również proces budowania masy mięśniowej. Dodatkowym działaniem jest jego wpływ na receptory estrogenowe. Rozlokowane są one w mięśniach. Proviron zmniejsza ilość estrogenu, a także wpływa na enzym aromatazy. Łączy się z enzymem i zmniejsza dzięki temu rozwój produkcji estrogenu w organizmie, która jest zazwyczaj znacznie większa podczas przyjmowania sterydów. Zmniejsza to ryzyka wystąpienia skutków ubocznych cyklów sterydowych np. ginekomasti, oraz zmniejsza retencję wody. Dzięki temu mięśnie są twardsze i bardziej nabite. Jeżeli cyklowi towarzyszy odpowiednia dieta, treningi oraz dbamy o regenerację, wyniki cyklu mogą być porażające.

Leczenie impotencji

Jednym z większych problemów, z którymi zmagają się mężczyźni po osiągnięciu pewnego wieku są zaburzenia erekcji. Rozwiązaniem ich w części, lub nawet całości może być wynikiem stosowania Provironu. Dzięki jego wpływu na produkcję testosteronu, pomaga w poradzeniu sobie z tym problemem od wielu dziesięcioleci.

Leczenie niepłodności

Głównym powodem występowania niepłodności u mężczyzn jest problem z produkowaniem nasienia. Lekarze nie są co prawda zdolni do objaśnienia dokładnego mechanizmu powodującego niepłodność, przeprowadzone do tej pory badania jasno potwierdzają, że w dużym stopniu zależy to od androgenów w organizmie. Są nimi m.in. testosteron i gonadotropiny. Stymulują one narządy płciowe. Proviron jako lek, który ma silne działanie androgenowe pomaga w walce niepłodnością poprzez wpływ na testosteron. Badania nie wykazały jednak jego działania zwiększającego gonadotropiny, dlatego w walce z niepłodnością może być konieczne stosowanie również innych substancji.

Proviron – Skutki uboczne

Ciężko znaleźć leki, które mają istotne działanie nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych (nawet teoretycznie). W przypadku Provironu mogą być one minimalne, lub duże jeżeli będziemy stosowali go w nieodpowiedni sposób. Pierwszą zasadą, aby zapobiec występowaniu takich sytuacji jest informowanie lekarza jak tylko pojawią się pierwsze niepożądane efekty. Czasem spowodowane są one nie samym działaniem leku a alergią na środki zawarte w substancji. Najlepszym sposobem na kontrolowanie możliwości wystąpienia skutków ubocznych jest stosowanie leku zgodnie z zaleceniami. Typowymi działaniami niepożądanymi (które niekoniecznie muszą kiedykolwiek wystąpić) są: przyśpieszenie dojrzewania, wirulizacja u kobiet, zatrzymywanie wody w organizmie, pojawienie się nadmiernego owłosienia.

Okres półtrwania Provironu

Powodem dla którego Proviron przyjmuje się aż trzy razy dziennie jest to, że jego okres półtrwania wynosi jedynie około dwunastu godzin. Po tym czasie jego działanie i aktywność zanikają lub są bardzo znikome Aby cały czas czerpać korzyści, dawki suplementu dzielone są na dwie lub trzy dzienne porcje. Pozwala to na utrzymanie w miarę wyrównanego poziomu w organizmie przez cały czas przyjmowania. Okres półtrwania nie zmienia się ze względu na przyjmowana dawkę. W przypadku początkujących, rekomendowane 50g dzieli się zazwyczaj na dwie równe porcje w postaci dwóch tabletek. Dla sportowców istotną informacją jest także okres wykrywania, który wynosi od pięciu do 6 tygodni. Jeżeli udamy się na kontrolę dopingową w tym okresie, istnieje niemal stu procentowa pewność, że obecność leku zostanie wykryta. Trzeba być tego świadomym, ponieważ błędy w obliczeniach lub oczyszczaniu organizmu mogą zrujnować karierę.

Proviron – cykl na redukcję

Jako jeden z lepszych suplementów używanych do łączenia w cyklach, Proviron może być używany zarówno jako suplement na masie, jak i na redukcji. Dzięki swojej możliwości podwyższania poziomu androgenów i obniżaniu estrogenu jest tak szeroko wykorzystywany w sporcie. Przyczynia się również do zwiększenia syntezy białek i ulepsza działanie wstrzykiwanego z innymi substancjami testosteronu. W naszej opinii Proviron jest znacznie bardziej przydatny w przypadku diet redukcyjnych niż okresów masowych.

Proviron – cykl masowy

Podczas okresu masowego staramy się nabrać dodatkowych kilogramów masy mięśniowej. Proviron sprawdza się tutaj wyśmienicie jako lek, który łączy się z wieloma sterydami anabolicznymi. Pomoże to uzyskać jeszcze lepsze wyniki i zbudować jeszcze większą ilość masy mięśniowej. Prawdą jest jednak to, że pojedyncze stosowanie Provironu nie przyniesie zbyt wielu skutków. Dopiero połączenie go z dodatkowymi sterydami sprawia, że jest on bardzo skutecznym i potrzebnym suplementem.

Korzystne działanie Provironu

Proviron jest zarówno lekiem jak i suplementem wykorzystywanym zarówno w kulturystyce, jak i medycynie. Potwierdzają to liczne badania i opinie samych użytkowników. Przede wszystkim zwiększa on siłę działania testosteronu oraz innych sterydów przyjmowanych do organizmu. Pomaga również we wspomaganiu się sportowcom i pacjentom, którzy nie mogą poradzić sobie z częstym przyjmowaniem sterydów. Zamiast tego mogą uzyskać oczekiwane rezultaty przyjmując Proviron doustnie.

Medycyna

Jednym z głównych potwierdzeń bezpieczeństwa stosowania Provironu jest to, że od samego początku swojego powstania jest on stosowany jako lek i systematycznie przepisywany przez lekarzy na całym świecie. Od 1934 roku dziesiątki tysięcy osób wyleczyły problemy z niepłodnością oraz erekcją zarówno w młodym, jak i starszym wieku. Wiele badań pokazuje również, że odwraca objawy hipogonadyzmu (problemy produkcją nasienia, gęstością kości, niskim libido, oraz utratą mięśni).

Kulturystyka

Jako dobrze znany w kulturystyce lek, Proviron pomaga zmaksymalizować efekty uzyskane przy cyklach sterydowych. Można go wykorzystać zarówno w fazie ciecia, jak i okresie masowym. Ulepsza syntezę białek oraz przyczynia się do wzrostu tkanki mięśniowej. Jego działanie jest również widoczne w regeneracji szczególnie ważnej dla kulturystów, którzy wykonują liczne sesje treningowe. Proviron posiada jeszcze jedna bardzo istotna funkcję. Mianowicie blokuje przekształcanie się substancji przyjętych ze sterydami w estrogen.

Lek bezpieczny dla wątroby

Pomimo tego, że Proviron przyjmuje się doustnie, nie posiada on toksycznego działania dla wątroby. Dzięki temu eksperci zgodnie uznają go za jeden z najbezpieczniejszych sterydów. Jest to rozwiązanie szczególnie dobre dla osób, które wyjątkowo nie lubią zastrzyków. Proviron pomaga zarówno w przypadku młodych jak i starszych osób z niedoborami testosteronu. Dodatkowo można go łączyć z wieloma sterydami nie obciążając przy tym wątroby.

Medycyna rozwija się dziś bardzo szybko, jednak pomimo upływu lat Proviron wciąż jest stosowany jako jeden z leków, który powoduje zwiększanie tkanki mięśniowej i wielu innych pozytywnych dla zdrowia reakcji. Przykładem leku Proviron jest Bayer, który cieszy się opinią firmy o produktach najwyższej jakości. Proviron wspomaga zarówno zdrowie, jak i wyniki sportowe.