Dianabol

Jak wiadomo doping jest powszechnie stosowany w sporcie zawodowym.

Jeśli ktoś nie ma problemów ze sferą moralną to mówi o tym otwarcie. Oczywiście skutki stosowania sterydów anabolicznych są zarówno pozytywne jak i negatywne. Wszystko powinien kontrolować lekarz, ponieważ może dojść do nieodwracalnych zmian w naszym organizmie. Jest to niebezpieczne dla osób, które nie mają o tym żadnego pojęcia, gdyż skutki uboczne mogą być bardzo poważne. Przed zażyciem takich środków należy skonsultować się z profesjonalistą, fachowcem w tej dziedzinie.

Przyrost masy mięśniowej?

Jeśli mowa o przyroście masy mięśniowej to od razu przychodzi nam namyśl siłownia, prawda? Jest to oczywiste skojarzenie, ponieważ to właśnie w tym miejscu możemy rozwijać się fizycznie i budować swoją wymarzoną, muskularną sylwetkę. Jednak do tego nie wystarczy samo podnoszenie ciężarów. Zbuduje to jakieś podstawy, ale na pewno nie rozwinie nas w stu procentach. Potrzebne jest odpowiednie żywienie, które jest kluczowym elementem w tym sporcie. Suplementacja, która pozwoli nam zadbać o dodatkowe składniki odżywcze i pobudzi nasz organizm do dalszej pracy. Natomiast dla bardziej zaawansowanych siłaczy sterydy anaboliczne, które zapewnią dobrą regenerację i zmuszą nasz organizm do przekroczenia własnych granic. Nie bójmy się tego słowa. Doping jest powszechny w sportach siłowych i nie tylko. Po prostu się o tym nie mówi. Masa mięśniowa nabierze określonych kształtów dopiero po dłuższym czasie spędzonych na siłowni. Oczywiście można przyśpieszyć ten proces stosując różne środki. Jednym z nich będzie metanabol. Ten produkt jest powszechnie znany na rynku. Z pewnością każdy kto miał choć trochę do czynienia z siłownią, to o tym słyszał. Jest to normalne. Nie każdy chcę czekać na efekty swojej pracy miesiącami.

Może coś więcej o metanabolu?

Metanabol jest to potoczna nazwa. Ten produkt fachowo nazywa się methadienone i jest sterydem anabolicznym, który jest zakazany wśród zawodowych sportowców. Jest to środek, który zwiększa przyrost masy mięśniowej i bywa wykorzystywany również w leczeniu różnych chorób, na przykład takich jak: powypadkowy zanik mięśni. Zapewni nam on również dobrą regenerację i w małych ilościach może być stosowany jako preparat zatrzymujący katabolizm.

Co jest katabolizm?

Katabolizm jest to rozpad komórek mięśniowych, do którego nie powinna dopuścić żadna ćwicząca osoba. Mięśnie w tym czasie nie mogą się odpowiednio zregenerować i nie budują nowych tkanek, a nawet ulegają znacznej destrukcji, co prowadzi do spadku masy mięśniowej. Zupełnie przeciwnym zjawiskiem do katabolizmu będzie anabolizm i działa on na odwrót, to znaczy – buduje nasze komórki mięśniowe i dzięki temu mięśnie są podatne na wzrost. To właśnie ten element powinien przeważać w naszym organizmie i możemy go zwiększyć właśnie poprzez stosowanie dopingu.

Wracając do metanabolu trzeba skupić się na różnych aspektach. Oczywiście przy odpowiednim stosowaniu można maksymalnie zniwelować skutki uboczne. Dawkowanie zależne jest od tego jaki cel chcemy osiągnąć i na czym głównie nam zależy. Prawidłowy cykl, który nie powinien znacząco zaszkodzić trwa od 4 do maksymalnie 8 tygodni. Choć przyjęło się, że najbezpieczniej jest stosować ten środek od 4 do 6 tygodni. Jest to produkt, który zażywamy oralnie (drogą pokarmową), czyli najzwyczajniej połykamy tabletkę. To właśnie przez to możemy doprowadzić do najbardziej niepożądanych skutków. Między innymi:

-ginekomastia, czyli powiększenie gruczołu sutkowego

-uszkodzenie narządów wewnętrznych, głównie wątroby, żołądka i trzustki

-zablokowanie przysadki mózgowej, brak produkcji naturalnego testosteronu

-problemy skórne, głównie trądzik

-wypadanie włosów, zdarza się zwykle przy dużym poziomie testosteronu

-zaburzenie potencji i erekcji, związane z zaburzeniami hormonalnymi

Dzienna zalecana dawka tego produktu to od 20mg do 40mg. Podobne efekty możemy uzyskać przy stosowaniu innego środka anabolicznego jakim jest M-1-T.

Środki, które są podawane za pomocą iniekcji nie wywołują tak drastycznych skutków ubocznych, jak te stosowane oralnie. Dzięki zastrzykowi domięśniowemu możemy ominąć wszystkie drogi układu pokarmowego i dotrzeć od razu do krwiobiegu. Mimo pozorów jest to bezpieczniejsza droga do stosowania sterydów anabolicznych. Oczywiście jeśli nie mamy doświadczenia w „pielęgniarstwie”, to powinniśmy skierować się do osoby, która posiada doświadczenie w tej dziedzinie.

Co to jest dianabol?

Dianabol (skrót od tej nazwy to dbol) jest to środek, który ma wiązania chemiczne zbliżone do metanabolu. Działanie jest bardzo podobne. Stosowanie tego produktu prowadzi do znacznego wzrostu masy mięśniowej i siły. Stosowany jest głównie przez trójboistów (osoby, które dźwigają zawodowo ciężary), a także osoby, które mają już jakieś doświadczenie w sportach siłowych. Metanabol jak i dianabol są to środki, które powinny być stosowane wraz z innymi sterydami anabolicznymi, zaleca się takie produkty jak:

testosteron propionate, cypionate, prolongatum

boldenone undecylenate

nandrolone decanoate

nandrolone phenylpropionate

Są to środki podawane tylko domięśniowo, czyli drogą iniekcji. Dzięki temu będziemy mogli spotęgować działanie wyżej wymienionych produktów, które w połączeniu ze sobą mają efekt synergiczny.

Stosowanie dopingu jest bezpieczne?

Jeśli posiadamy określoną wiedzę na ten temat, to możemy ograniczyć skutki uboczne do minimum. Jednak przy długim zażywaniu tych substancji nie ma żadnych gwarancji, które mogą zapewnić Ci stuprocentowe bezpieczeństwo. Dlatego wszystko musi odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza, który przepisuje nam określone środki. Oczywiste jest to, że większość osób stosuje doping bez konsultacji z odpowiednimi służbami zdrowia i są narażone na różne negatywne czynniki. Jak już było wspominane wcześniej zdecydowanie bezpieczniejszą drogą do zażywania sterydów anabolicznych będą zastrzyki. Dzięki temu możemy uniknąć wielu niepożądanych skutków, które można wywołać przez toksyczność metanabolu czy też dianabolu. Musisz się zastanowić czy gra jest warta świeczki, ponieważ narażając swoje zdrowie możesz doprowadzić do rozregulowania gospodarki hormonalnej.

Czemu gospodarka hormonalna jest tak ważna?

Dzięki niezaburzonej gospodarce hormonalnej mogą zachodzić wszystkie prawidłowe procesy w Twoim organizmie. Jest ona nam potrzebna do wielu podstawowych czynności życiowych i ma ogromny wpływ na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Układ hormonalny powinien być utrzymany w homeostazie, czyli w równowadze, której zaburzenie jest bardzo trudne do odbudowy.

Kiedy można stosować sterydy anaboliczne?

Jak wiadomo doping jest powszechny w sporcie zawodowym. Nie powinna zażywać tych środków osoba, która nie ukończyła dwudziestego pierwszego roku życia, ponieważ wszystkie hormony do tego czasu nie są odpowiednio ustabilizowane. Dlatego też rozregulowanie układu hormonalnego będzie dużo łatwiejsze niż w przypadku starszej osoby. Teoretycznie najlepszym okresem na zażywanie środków dopingujących będzie wiek dwudziestu pięciu lat, ponieważ w tym okresie wszystkie procesy związane z układem hormonalnym będą przystosowane do dodatkowych środków. Należy jednak uważać i konsultować wszystko ze specjalistą, który z pewnością skieruje nas na różnego rodzaju badania, żeby zobaczyć w jakim aktualnie jesteśmy stanie. Oczywiście zażywanie sterydów anabolicznych jest kwestią indywidualną i na każdego dany środek może działać inaczej. Ciężko jest dokładnie określić sposób dawkowania, który zagwarantuje nam odpowiednie efekty. Powinniśmy wiedzieć, że środku dostępne na nielegalnych rynkach są często zanieczyszczone i ciężko pozyskać dobrej jakości leki. Jeśli już podjęliśmy decyzję i jesteśmy zdecydowani na stosowanie tych produktów to musimy liczyć się ze wszystkimi negatywnymi skutkami. Początkowo najważniejsze jest zdrowe odżywianie, które zapewni nam podstawę do dalszych działań. Następnie należy rozważyć kwestie suplementacji. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio przygotować nasz organizm do zażywania sterydów anabolicznych.