Dawkowanie peptydów

Jeszcze parę lat temu kiedy wspominałem znajomym na siłowni o peptydach , każdy patrzył na mnie z politowaniem.

„Koks to koks jak słyszałem , i nie ma sobie równych” jednak czas zweryfikował tą tezę i w świecie dopingu PEPTYDY rozgościły się na dobre.

Wiele osób zadaje mi pytanie co to są peptydy ? Jak je dawkować ? Co można na nich osiągnąć ?

Odpowiedz jest prosta po pierwsze stosując rozsądnie peptydy , trzymając się podstawowych zasad są to środki bezpieczne , nie blokujące naszej gospodarki hormonalnej. Wracając do pierwszego pytania to peptydy są to związki o dwóch lub większej ilości aminokwasów, czyli są to łańcuchy aminokwasów w których grupa karboksylowa  dowolnego aminokwasu łączy się z grupą drugiego , w procesie chemicznym skutkuje to eliminacją cząsteczki wody. W ten sposób powstaje właśnie wiązanie peptydowe. Na chłopski rozum , omawiane przez nas peptydy to po takie małe białka,  pod warunkiem że ich liczba nie przekracza 50 aminokwasów w wiązaniu. Powyżej 50 aminokwasów mamy już do czynienia z białkiem. Każdy omawiany przez nas peptyd jest łańcuchem aminokwasów i są one obecne we wszystkich żywych komórkach naszego ciała. Z dodatkowych informacji pragnę nadmienić że  peptydy są naturalnie syntetyzowane przez nasz organizm. Natomiast syntetyczne peptydy w medycynie są wykorzystywane jako lekarstwo które bardzo często podawane jest pacjentom w różnego typu kuracjach mających na celu zwiększenie ilości hormonów w organizmie pacjenta.

Mimo że peptydy są bezpieczne to zalecam je stosować według podanych zaleceń dostępnych w internecie , pamiętajmy że czasem stosowanie większych dawek nie ma po prostu sensu , badania i praktyka pokazała że czasem 200mcg danego peptydu daje takie samo efekty jak np400mcg. ZALECANE DAWKOWANIE:

Peptydy z grupy GHRP:

GHRP-2 –  dawka na pojedynczą iniekcje od 100 do 200mcg , 3 razy dziennie.

GHRP-6 – dawka na pojedynczą iniekcje od 100 do 200mcg , 3 razy dziennie.

Ipamorelin – dawka na pojedynczą iniekcje od 200-300mcg , 2-3 razy dziennie.

Hexarelin – dawka na pojedynczą iniekcje od 50-200mcg , 2-3 razy dziennie.

Peptydy z grupy GHRH:

CJC-1295 – flakon na tydzień ( 2000mcg) , można podzielić na 2 iniekcje w tygodniu po 1000mcg.

CJC-1295 with DAC – flakon na tydzień ( 2000mcg) , można podzielić na 2 iniekcje w tygodniu po 1000mcg.

Pozostałe PEPTYDY:

Melanotan II – dawkowanie Melanotan opisaliśmy w opisie produkty , popularną metodą jest dawka uderzeniowa 1mg( 1000mcg ) , kolejne iniekcję raz dziennie po 250mcg codziennie najlepiej na noc.

Bremelanotide PT141 – Dawka na zastrzyk od 50mcg do 250mcg raz dziennie najlepiej na noc.

MGF i PEG-MGF – od 200 do 400mcg raz dziennie.

HGH Fragment 176-191 (FRAG) – 2 razy dziennie po 250mcg ( rano/wieczór)

Tymozyna beta (TB4) Tb-500 – przy mocnych urazach 2 flakony tygodniowo ( przez okres 4-6 tygodni)  , natomiast profilaktycznie 300mcg raz dziennie.

IGF 1 – LR3 – od 20 do 60mcg po treningu w trenowaną partię mięśniową ( nie przekraczać 4 tygodni stosowania).

Tesamorelin – od 100 do 400mcg dziennie ( można jednorazowo , można podzielić na rano/wieczór).

Efekty jakich możemy spodziewać się stosując peptydy są na pewno bardziej trwałe niż po sterydach anabolicznych , jednak osiągnięcie ich jest terminem długo planowym , plusem jest że peptydy nie blokują naszej gospodarki hormonalnej dlatego ich stosowania może być długo falowe , na pewno pozytywnie odbije to się na naszej kondycji fizycznej. Na stronie e-sterydy.pl opisaliśmy wszystkie dostępne peptydy na rynku , opisaliśmy zalecane dawkowanie , dodatkowo możemy pomóc w ułożeniu bezpiecznej kuracji , pamiętaj że czasem można ograniczyć liczbę peptydów w kuracji aby były ona mocno efektywna , niektóre peptydy mają takie samo działanie dlatego ich dublowanie w cyklu mija się z celem.

Popularną metodą na zmaksymalizowanie efektów jest łączenie peptydów z grupy GHRP z peptydami z grupy GHRH przy czym wtedy można ograniczyć dawki tych pierwszych.

Masz pytania , zapraszamy na e-sterydy.pl