Pierwszy taki sklep ze sterydami online

KUP KOKSY ONLINE na: info@sterydy.org.pl

Anaboliczne właściwości czosnku. Sprawdź wyniki najnowszych badań!

Czosnek jako anabolik!

Większość z nas kojarzy czosnek z przyprawą dodawaną do potraw, która ma prozdrowotne właściwości. Nasze babcie nazywały go nawet naturalnym antybiotykiem. Jednak najnowsze badania wykazują, że czosnek ma dodatkowe, nieoczekiwane działanie anaboliczne, które może realnie wpływać na przyrost masy mięśniowej. W artykule przedstawiamy wyniki najnowszych badań, które wiele wnoszą do tego tematu.

Badania nad anabolicznym działaniem czosnku

Wszystko zaczęło się na mieszczącym się w Japonii University of Kobe. Pracujący tam zespół naukowców wespół z globalną firmą farmaceutyczną Riken przeprowadził badania mające wykazać wpływ czosnku na biochemię ludzkiego organizmu, w tym także na procesy anaboliczne. Wyniki okazały się wyjątkowo ciekawe. W finałowym raporcie umieszczono wnioski, które wskazywały na to, że czosnek nie tylko wpływa na zwiększenie produkcji testosteronu, ale ma także znaczący wpływ na zmniejszanie się poziomu kortyzolu w organizmie

Nie tylko sklep ze sterydami, ale i fachowe porady!

Pozytywne właściwości czosnku znane są od dziesięcioleci. Jest on bardzo popularnym elementem medycyny alternatywnej i bywa podawany wspomagająco podczas leczenia infekcji bakteryjnych. Fakt, że badanie miało miejsce w Japonii nie powinien dziwić, ponieważ to właśnie w Azji czosnek jest wyjątkowo popularnym elementem diety, a mieszkańcy tego kontynentu wierzą w jego pozytywny wpływ na zdrowie. Wyniki badań naukowych dały nam jednak informację o tym, że czosnek prawdopodobnie może mieć o wiele szersze zastosowanie. Wpływa on bowiem bardzo pozytywnie na zwiększanie wydajności organizmu i wzrost masy mięśniowej. 

sklep-sterydy-online-koksy-cena

Warto zaznaczyć, że nie były to pierwsze badania nad tym warzywem podjęte przez japoński zespół. Po raz pierwszy przyjrzano się anabolicznym właściwościom czosnku w 1990 roku. Wówczas próbowano udowodnić jego wpływ na szybkie spalanie tłuszczu. Badania miały służyć potwierdzeniu czy – i jak czosnek może wpłynąć na zwiększenie aktywności metabolicznej i spalanie tkanki tłuszczowej. Mogłoby to pomóc wielu osobom w szybszym i bardziej efektownym odchudzaniu. Tamte wczesne badania wykazały, że czosnek może wpływać na zwiększenie naturalnej produkcji noradrenaliny w organizmie. Przekłada się to na szybszy i właściwie bezproblemowy efekt odchudzania. Sukces przeprowadzonych trzy dekady temu badań sprawił, że ten sam zespół we współpracy z tą samą firmą farmaceutyczną postanowił poszukać anabolicznych zastosowań tego niezwykłego warzywa. 

Badanie zostało przeprowadzone na szczurach. Podczas jego wykonywania wyodrębniono trzy grupy zwierzęcych uczestników, spośród których każda otrzymywała pożywienie z inną ilością białka. Według wartości zmiennej w jedzeniu pierwszej grupy znalazło się  dziesięć procent tego składnika, w pożywieniu drugiej dwadzieścia procent, a trzecia otrzymywała aż czterdzieści procent białka w diecie. Każdy kilogram karmy dla szczurów, niezależnie od znajdującego się w nim procenta białka, zawierał dodatek w postaci ekstraktu czosnkowego. Badania prowadzono przez dwadzieścia osiem dni, a pod koniec badania został zbadany poziom azotanów, będących markerami nowo wygenerowanego białka.

Wyniki badania okazały się bardzo odkrywcze

Po zakończeniu badań naukowcy odkryli, że ekstrakt z czosnku nie miał praktycznie żadnego wpływu na szczury, które spożywały dziesięć i dwadzieścia procent białka. W tej grupie nie zaobserwowano ani żadnego nowo wygenerowanego białka, ani nowych azotanów. Ciekawe wyniki pojawiły się dopiero podczas podsumowania badania w grupie szczurów, które spożywały czterdzieści procent białka. W tym przypadku zauważono, że poziom nowo wygenerowanego białka i azotanów, podczas trwania dwudziesto ośmiodniowego badania, znacząco wzrósł. Uwagę naukowców zwrócił także obniżony poziom kortyzolu postaci kortykosteronu. Natomiast w przeciwieństwie do niego poziom testosteronu u szczurów, które spożywały więcej czosnku znacząco wzrósł. Wnioski nasuwały się same – im wyższy poziom spożywania białka, tym więcej wytwarzanego testosteronu.

Bardzo wyraźnie świadczyło to o tym, że im wyższy był poziom czosnku w diecie uczestniczących w projekcie szczurów laboratoryjnych, tym bardziej wpływał on na procesy anaboliczne zachodzące w ich organizmie. W tym kontekście bardzo łatwo zauważyć, że czosnek faktycznie posiada właściwości, na które wcześniej zupełnie nie zwracano uwagi i których nie rozumiano. 

Co faktycznie wynika z badania?

Zanim wpadniemy w euforię i zaczniemy spożywać codziennie kilka ząbków czosnku, zważmy na fakt, że wciąż jeszcze potrzeba dodatkowych badań, które w pełni potwierdzą  jego anaboliczne działanie na organizm człowieka. Jednak projekt, który narodził się na uniwersytecie w Kobe stworzył grunt pod mnóstwo nowych odkryć i przełomów. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, że natura daje nam o wiele więcej możliwości, niż do tej pory nawet odważyliśmy się podejrzewać. 

Wiadomo jednak nie od dzisiaj, że czosnek jest niezwykle zdrowy, dlatego warto włączyć go do swojej diety. Być może już niedługo uzyskamy potwierdzenie tego, że kryją się w nim zupełnie nowe możliwości.