LGD4033 Ligandrol 120tabs – 2mg/tab -110zł

Wstęp

 • wspomaga procesy anaboliczne
 • hamuje procesy kataboliczne
 • podnosi mineralizację tkanki kostnej
 • promuje powstawanie nowych włókien mięśniowych
 • wspomaga utratę zbędnej tkanki tłuszczowej
 • eksponuje muskulaturę
 • nie aromatyzuje do estrogenów i dihydrotestosteronu (DHT)
 • brak negatywnych efektów androgennych
 • nie wpływa na stężenie LH i FSH
 • nie obniża stężenia wolnego testosteronu
 • alternatywa dla AAS
 • dobrze tolerowany przez organiz

Opis

LGD4033 Ligandrol to suplement diety zaliczany do boosterów, czyli środków powodujących wzrost wytrzymałości i wydolności organizmu poprzez intensyfikację naturalnie zachodzących w organizmie procesów anabolicznych. Ligandrol czyli 4-((R)-2-((R)-2,2,2-trifluoro-1-hydroxyethyl)pyrrolidin-1-yl)-2-trifluoroMethyl) benzonitrile, to substancja zaliczana do SARMów (Selektywnych Modulatorów Recetora Androgenowego). Jest to grupa syntetycznych ligandów dla receptorów jądrowych znajdujących się w cytozolu. Bardzo duże powinowactwo ligandrolu do AR a następnie aktywacja i modulacja aktywności receptorów androgenowych w zależności od ich lokalizacji pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów bez zbędnych skutków ubocznych. Naturalnymi ligandami dla receptorów androgenowych (AR) jest testosteron i dihydrotestosteron, przy czym SARMy nie wykazują negatywnych efektów ubocznych jak środki steroidowe. Bezpośrednia regulacja aktywności AR skutkuje zmianami w transkrypcji genów odpowiedzialnych za powstawanie odpowiednich białek biorących udział w wielu istotnych procesach w organizmie.

Ligandrol nie podlega przemianom przez reduktazy i aromatazy i tym samym nie aromatyzuje do estrogenów i nie podlega konwersji do szkodliwego DHT. Z założenia produkty zaliczane do SARM, minimalizują działanie estrogenne i nie zakłócają stężenia wolnego testosteronu. Działanie SARMów opiera się na wspieraniu i indukcji procesów budowy i regeneracji organizmu skutecznie i efektywnie zwiększając siłę i wytrzymałość cenioną podczas intensywnych treningów. Jako substancja nie będąca hormonem nie wpływa na stężenie hormonów płciowych: hormonu luteinizującego (LH) i hormonu folikulotropowego (FSH). Nie wykazuje negatywnego wpływu na gruczoł krokowy, nie wywołuje pojawienia się ginekomastii i pozytywnie wpływa na wygląd skóry.

LGD4033 poprzez swoje intensywne promowanie procesów anabolicznych i wspierających powstawanie nowych włókien mięśniowych pozwala na osiągnięcie efektu smukłej muskulatury i ogranicza degradację tkanki mięśniowej. Pozytywnie wpływa na poprawę mineralizacji tkanki kostnej.

Ligandrol został opracowany jako środek leczniczy w przebiegu chorób wyniszczających tkankę mięśniową, które zazwyczaj mają ostry i przewlekły przebieg. Analogicznie do sterydów anabolicznych LGD4033 pierwotnie miał służyć wyłącznie zastosowaniom medycznym, w celu zapobiegania utracie masy mięśniowej. Jednakże wysokie anaboliczne właściwości pozwoliły na włączenie suplementu do użytku wśród sportowców. W optymalnej dawce 5 mg na dobę jest niezwykle dobrze tolerowany przez organizm i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Nie wykazuje szkodliwego wpływu na: ciśnienie krwi, hematokryt, hemoglobinę i profil lipidowy, jednakże należy pamiętać, ze przyjmowanie większych dawek może prowadzić do okresowego obniżenia poziomu cholesterolu HDL, który powraca do normy po zakończeniu cyklu suplementacji.

Dawkowanie

Ligandrol nie zawiera szkodliwych grup metylowych, dzięki czemu nie wykazuje toksycznych dla wątroby właściwości. Z punktu widzenia krótkotrwałego stosowania bezpieczna dawka to nawet 22 mg na dobę. Jednakże dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu zalecana podstawowa dawka dzienna to 4-5 mg. LGD4033 posiada okres półtrwania 24-36 godzin co pozwala na przyjmowanie jednej niepodzielnej dawki dziennie. Można zwiększyć podaż suplementu do 8-10 mg na dzień jednakże nie jest to polecane na samym początku cyklu. Dawki rzędu 15-20 mg są również często przyjmowane ale dedykowane są one dla osób z dużym doświadczeniem z SARM. Doustna forma spożycia jest doskonałą alternatywą dla osób korzystających z iniekcji środków anaboliczno-androgennych.