Clenbuterol – najważniejsze informacje o skutecznym spalaczu zbędnej tkanki tłuszczowej

Clenbuterol – podstawowe informacje.

Clenbuterol jest silnym preparatem wykazującym właściwości typowo antykataboliczne, czyli redukujące procesy kataboliczne (procesy rozpadu). Jest to również substancja zaliczana do tzw. termogeników, co przyczynia się do podniesienia temperatury organizmu o jeden stopień Celsjusza co skutkuje znacznie szybszym i efektywniejszym spalaniem zbędnej tkanki tłuszczowej.

Warto zaznaczyć, że Clenbuterol nie jest sterydem anabolicznym.

Clenbuterol został stworzony jako farmaceutyk wspomagający leczenie przebiegu choroby jaką jest astma oskrzelowa jednak dzięki swoim właściwościom modelującym sylwetkę znalazł szerokie zastosowanie w środowisku sportowym oraz w szeroko pojętych kręgach kulturystycznych.

Clenbuterol jest więc świetnym środkiem wspomagającym budowanie dobrze zdefiniowanej masy mięśniowej pozbawionej zbędnego otłuszczenia.

Zalety przyjmowania Clenbuterolu:

działa ochronnie na tkankę mięśniową przed negatywnym wpływem kortyzolu,

– znacznie przyspiesza procesy syntezy białek również podczas trwania przerwy w przyjmowaniu preparatu,

– znacząco intensyfikuje procesy metaboliczne tkanki tłuszczowej,

– zapewnia dobre efekty nawet podczas trwania diety redukcyjnej i przy niedoborze kalorycznym,

– wspomaga skuteczne odchudzanie.

Ciekawostką wartą wspomnienia jest fakt, że Clenbuterol doskonale współgra z działaniem kreatyny co jednak może skutkować niekontrolowanym przyrostem masy mięśniowej, również u osób, które nie wypracowują zbyt intensywnych treningów a przyjmują preparat wyłącznie w celach redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Skutki uboczne można minimalizować jednocześnie przyjmując dość duże dawki magnezu, potasu czy też tauryny.

Clenbuterol – stworzony jako lek na astmę.

Clenbuterol jest lekiem zaliczanym do agonistów receptorów beta-2-adrenergicznych. Preparat pierwotnie został stworzony w celach farmaceutycznych jako terapia w leczeniu ostrego przebiegu astmy oskrzelowej.

Jednakże w roku 1988 po głośnej aferze związanej z lekiem w krajach kontynentu europejskiego oraz na terenie Stanów Zjednoczonych Clenbuterol został wycofany z produkcji. Wciąż jednak jest powszechnie stosowany w weterynarii. Obecnie na rynku dostępny jest lek o bardzo zbliżonym działaniu pod nazwą Salbutamol.

Clenbuterol wykazuje silne działanie rozszerzające oskrzela, dla osób przyjmujących preparat jako niedozwolone wspomaganie szczególnie istotną cechą jest fakt, że Clenbuterol bardzo silnie zwiększa zjawisko termogenezy, co skutkuje znacznie nasilonym wydatkowaniem energetycznym.

Dodatkowo preparat istotnie podnosi ciśnienie tętnicze a także działa pobudzająco na pracę ośrodkowego układu nerwowego.

Clenbuterol – mechanizm działania.

clen-clenbuterol-sklep
Clenbuterol Nanda Indie

Ogólna zasada działania Clenbuterolu podobna jest do działania efedryny, przy czym należy pamiętać, że działanie Clenbuterolu jest znacznie silniejsze.

Substancja czynna zawarta w preparacie znacząco zwiększa aktywność katecholamin (głównie jest to adrenalina, noradrenalina a także dopamina). Substancje te z jednej strony wykazują wpływ na napięcie mięśni gładkich (działanie relaksujące mięśnie gładkie wyściełające drogi oddechowe a także zwężenie światła naczyń krwionośnych), z drugiej strony zaś w istotny sposób nasilają procesy związane z termogenezą i lipolizą.

Katecholaminy wykazują działanie stymulujące i pobudzające, co skutkuje większą czujnością. Dodatkowo wpływają na znacznie lepsze dotlenienie tkanki mięśniowej, co wpływa na znacznie większą wydolność i wytrzymałość organizmu.

Clenbuterol może znaleźć zastosowanie nie tylko jako typowy spalacz zbędnej tkanki tłuszczowej ale również jako preparat pobudzający i wspomagający wytrzymałość organizmu.

Clenbuterol – zastosowanie w sporcie i kulturystyce.

Dzięki swoim właściwościom regulującym procesy metaboliczne tkanki tłuszczowej, Clenbuterol zyskał na popularności głównie w kręgach kulturystycznych i sportowych. Chętnie przyjmują go również zawodniczki bikini fitness, ponieważ preparat pozwala im osiągnąć spektakularne rezultaty przed zawodami.

Preparat jest chętnie stosowany przez sportowców zajmujących się dyscyplinami typowo wytrzymałościowymi.

Clenbuterol stosowany jest głównie w celu redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej i pomaga w wyrzeźbieniu sylwetki. Zbyt duże otłuszczenie tkanki mięśniowej, skutkuje fatalnym wyeksponowaniem masy mięśniowej, przez co sylwetka sportowca czy kulturysty po prostu słabo wygląda. Dlatego też duża część osób sięga po preparaty, dzięki którym w znacznie łatwiejszy i szybszy sposób zredukują niechciany tłuszcz.

Warto jednak mieć na uwadze, że Clenbuterol jest niedozwolonym środkiem wspomagającym. Jest to niezbędna informacja dla osób startujących w profesjonalnych zawodach.

Znaczne przyspieszenie i zmaksymalizowanie procesów spalania tkanki tłuszczowej pozwala na otrzymanie doskonale ukształtowanej masy mięśniowej cechującej się doskonałą definicją i która jest pozbawiona zbędnej otoczki.

W wyniku procesów spalania dodatkowej porcji tkanki tłuszczowej organizm zyskuje dodatkową porcję energii, która jest niezbędna w procesie budowanie nowych włókien mięśniowych. Clenbuterol wykazuje również działanie anaboliczne, a jego działanie utrzymuje się nawet podczas przerw w cyklu suplementacyjnym.

Clenbuterol działa również protekcyjnie i chroni nowo zbudowaną tkankę mięśniową przed negatywnym działaniem kortyzolu a także przyspiesza znacząco procesy związane z syntezą białek nawet podczas trwania niedoboru przyjmowanych kalorii.

Clenbuterol jest preparatem, który umożliwia łączenie go z innymi substancjami. W celu zwiększenia i większych przyrostów masy mięśniowej można włączyć go do typowego cyklu SAA z anabolikami takimi jak testosteron i jego analogii, natomiast dla sportowców wytrzymałościowych poleca się łączenie Clanbuterolu z erytropetyną, w celu zmaksymalizowania uzyskanych rezultatów.

clenbuterol-clen-sklep-opis

Clenbuterol – zalecane dawkowanie.

Clenbuterol jest silnym preparatem, dlatego też dostosowanie optymalnej dawki jest bardzo mocno uzależnione od cech indywidualnych zawodnika oraz wrażliwości osobniczej na działanie substancji czynnej.

Najczęściej jednak w początkowych fazach cyklu przyjmuje się dawkę w granicach 20 – 40 mcg / doba i sukcesywnie podnosi się dawkę do maksymalnej, wynoszącej 120 – 160 mcg / doba.

W większości przypadków dzienna dawka oscyluje w przedziale 60 – 100 mcg / doba i jest to zarazem najbardziej optymalna dawka dla ludzkiego organizmu.

Czas trwania cyklu jest sprawą mocno dyskusyjną i zdania na ten temat są bardzo podzielone.

W niektórych źródłach wskazuje się, że optymalny czas trwania cyklu nie powinien być dłuższy niż okres 3 – 4 tygodni, podczas gdy inne źródła sugerują, że czas ten można wydłużyć nawet do 6 – 8 tygodni. Warto postawić na porządną, wnikliwą i dobrą obserwację swojego organizmu i jego reakcji na przyjmowany preparat.

Alternatywnie dla stałego cyklu suplementacji można zarekomendować tzw. schemat naprzemienny, który najczęściej stosowany jest przez okres około dwóch tygodni:

– dwa dni przyjmowania, jeden dzień przerwy,

następnie przechodzi się na przyjmowanie innego preparatu (np. efedryna), który stosowany jest przez 14 dni.

Łączenie z innymi preparatami.

Zaleca się łączenie Clenbuterolu ze środkami anaboliczno-androgenicznymi charakteryzującymi się niską aromatyzacją do estrogenów. W przypadku preparatów stosowanych doustnie warto pamiętać o potencjalnej toksyczności na pracę wątroby dlatego też warto włączyć substancje o działaniu protekcyjnym.

Niektórzy łączą Clenbuterol z syntetycznymi hormonami tarczycy, np. T3, co z jednej strony skutkuje maksymalnym przyspieszeniem metabolizmu i tempa przemiany materii, ale może okazać się z drugiej strony zgubne, ponieważ takie połączenie bardzo zwiększa możliwość wystąpienia negatywnych skutków ubocznych.

Wyjątkowo niebezpieczne z punktu widzenia zdrowia jest łączenie Clenbuterolu z efedryną i johimbiną.

Doskonałe rezultaty to tylko połowa sukcesu, warto pamiętać o zdrowiu o możliwych negatywnych skutkach ubocznych a nawet przedawkowaniu.

Clenbuterol – możliwe skutki uboczne.

Przyjmowanie Clenbuterolu wiąże się z możliwością wystąpienia niepożądanych i negatywnych dla zdrowia i funkcjonowania organizmu skutków ubocznych. Należy pamiętać, że skutki uboczne mogą pojawić się przy każdej przyjmowanej dawce nawet ten najmniejszej.

Możliwe skutki uboczne to:

– tachykardia,

– drżenie mięśni,

– uczucie podenerwowania,

– ogólne spowolnienie,

– znaczny wzrost ciśnienia tętniczego,

– bóle w klatce piersiowej,

– nudności oraz wymioty,

– zgaga,

– bezsenność.

Objawy przedawkowania mogą pojawić się nagle i mieć nieprzewidziany charakter. Znane są przypadki utraty zdrowia a nawet życia, po poważnym zatruciu Clenbuterolem. Badania wykazały wpływ dużych dawek Clenbuterolu na pracę wątroby, tkanki mięśniowej a także jąder.

Bezwzględne przeciwwskazania do stosowania Clenbuterolu:

– choroby układu krążenia (w tym nadciśnienie tętnicze),

– choroby układu nerwowego.

Mimo, że Clenbuterol przyczynia się do uzyskania zadowalających efektów, należy zachować szczególną ostrożność podczas cyklu.